Slovan s náhradníkmi porazil Michalovce, Žilina v šlágri prehrala

Momentka zo zápasu Slovan Bratislava - Michalovce.
Momentka zo zápasu Slovan Bratislava - Michalovce. (Autor: TASR)
Sportnet|4. júl 2020 o 19:58

Pohronie už nie je posledné.

BRATISLAVA. Futbalisti už istého slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava zdolali na Tehelnom poli hosťujúce Michalovce pohodlne 4:0 vo štvrtom kole nadstavbovej skupiny o titul vo Fortuna lige.

Slovanisti pritom nastúpili s viacerými náhradníkmi.

Žilina v šlágri kola prehrala v Dunajskej Strede 0:2 a pred súperom je v tabuľke druhá už len o bod. Budúci týždeň hrá Dunajská Streda v Ružomberku a Žilina hostí Michalovce.

Oba tímy už majú istú účasť v prvom predkole Európskej ligy.

Futbalisti Pohronia zvíťazili v skupine o udržanie sa na ihrisku Nitry 2:0, vďaka čomu sa dostali na predposledné miesto tabuľky o bod pred ich sobotňajšieho súpera.

O tom, ktoré z týchto dvoch mužstiev napokon obsadí poslednú dvanástu priečku, rozhodnú na budúcu sobotu stretnutia záverečného 5. kola nadstavbovej časti.

Pohronie privíta Senicu, Nitru čaká duel s Trenčínom.

Posledný tím Fortuna ligy nastúpi v baráži proti víťazovi 2. ligy, ktorým bude jeden z dvojice MFK Dukla Banská Bystrica - FK Dubnica nad Váhom.

Stretnutia baráže sú na programe 14. a 17. júla, nový ročník Fortuna ligy odštartuje 8. augusta.

Skupina o titul

Slovan Bratislava - Michalovce 4:0 (2:0)

Góly: 48. a 61. Ratao, 40. Nono, 43. Konstantinidis (vlastný)

Rozhodovali: Prešinský - Tomčík, Galo, bez kariet, 3561 divákov

Slovan: Trnovský - Pauschek, Apau, Vernon, Lovat - Mustafič, Nono - Daniel, Strelec (63. Moha), Ratao (71. Medved) - Ožbolt (55. Čavrič)

Michalovce: Kira - Konstantinidis (65. Mendez), Kolesár, Grič, Vojtko, Popovits (65. Diarra) - Begala, Savvidis, Neofytidis - Žofčák (46. Hovhannisjan), Kvocera

Hlasy po stretnutí:

Ján Kozák ml., tréner Slovana: "Spravili sme opäť veľa zmien v zostave. Kým si to sadne, trvá to dlhšie. Celý zápas sme mali prevahu a súhlasím i s trénerom hostí, že rozhodli aj šťastné góly. Druhý polčas sme tiež dali dva góly a som rád, že sme sa dobre naladili na finále pohára. Verím, že sa nám podarí naplniť sen a uspejeme v ňom."

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec: "Ťažko sa mi hodnotí zápas. Prvý polčas sme súpera nepúšťali do vyložených šancí. Mali sme dve šance po brejkoch, ale vyriešenie finálnej fázy nebolo dobré. A potom proti súperovi ako Slovan nie je šanca na úspech. Rozhodli dva góly na konci prvého polčasu. Prvý nešťastný a druhý vlastný. Blahoželám Slovanu k víťazstvu."

Dunajská Streda - Žilina 2:0 (0:0)

Góly: 59. Sharani, 78. Kalmár (z 11 m)

Rozhodovali: Kráľovič - Štrbo, Poláček, ŽK: Divkovič - Bernát, 5747 divákov

Dunajská Streda: Jedlička - Blackman (46. Sharani), Malý, Kružliak, Davis - Schäfer, Njie, Kalmár, Balič, Nagy - Divkovič (81. Šimčák)

Žilina: Petráš - Vallo, Kopas, Minárik, Sluka - Gono, Fazlagič (66. Myslovič) - Bernát - Ďuriš, Kurminowski (66. Paur), Iľko (78. Kaprálik)

Bernd Storck, tréner DAC-u: "Vyjadrujem Žiline kompliment. Od prvej minúty sem hostia prišli hrať futbal. V tomto sú jedno z najlepších mužstiev v lige. Dopredu som vedel, že to bude ťažký zápas.

Gratulujem hráčom, hrali sme po troch dňoch po zápase so Slovanom. Šancí bolo viac, mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom. Bol to výborný záver sezóny na domácom štadióne. Sme šťastní, že sme mohli spolu s našimi fanúšikmi osláviť víťazstvo."

Pavol Staňo, tréner Žiliny: "Chceli sme znepríjemniť situáciu Dunajskej Strede. Dnes sme neboli dobrí na lopte, dosť veľa sme ich strácali. Bolo vidieť kvalitu DAC-u, sú to kvalitní hráči, tí naši sa ešte musia veľa učiť. Z pohľadu diváka bol zápas zaujímavý."

Trnava - Ružomberok 2:0 (1:0)

Góly: 28. Tzandaris, 86. Tešija

Rozhodovali: Pavlík - Žákech, Jekkel, ŽK: bez kariet, 1527 divákov

Trnava: Dominik Takáč - Turňa, Anthony, Moenza - Tešija, Tzandaris - Cabral (66. Sekera), Gamboš, Yao - Sobczyk (71. Benovič), Vukojevič (64. Yusuf)

Ružomberok: Macík - Čurma, Mrva, Twardzik - Kojnok (70. Almási), Dalibor Takáč (75. Kochan), Filinský, Kmeť (54. Brenkus), Mojžiš - Ďungel, Regáli

Maroš Šarmír, tréner Trnavy: "Najmä v prvom polčase sme mali vstup veľmi dobrý, boli sme solídni na lopte. Šancí bolo, žiaľ, pomenej. Penalta a pekný gól Tzandarisa boli v poriadku, za to mužstvo po dlhšom čase chválim.

Nespokojný som však zase s druhým polčasom. Neviem, kde nechávajú chalani myšlienky. Silou vôle a tímovosti sme to nakoniec dotiahli do úspešného konca, za čo má mančaft odo mňa pochvalu. Takýchto zápasov by malo byť z našej strany oveľa viac."

Ján Haspra, tréner Ružomberka: "Prvý polčas ma Trnava veľmi prekvapila. Domáci hrali dobre, verili si, boli plní chuti, odvahy, prevýšili nás v osobných súbojoch, behavosti, prístupe k zápasu. Zaslúžene sa ujali vedenia, ešte predtým zahodili pokutový kop, čo by nás malo nakopnúť. Paradoxne, inkasovali sme a prehrávali sme.

Cez polčas sme si niečo povedali, po zmene strán to bolo lepšie, začínali sme mať prevahu aj šance. Keď sa tlak stupňoval, prišlo zranenie hráča a odvtedy to bolo rozkúskované a už sme sa nevedeli do stretnutia vrátiť. Snažili sme sa ešte zvrátiť výsledok, ale nepodarilo sa nám to a súper zvýšil z protiútoku na 2:0. Víťazstvo Trnavy je z celkového pohľadu plne zaslúžené."

Skupina o udržanie sa

Trenčín - Sereď 3:2 (2:2)

Góly: 11. Kadák, 38. Čatkovič, 72. Corryn - 28. Špehar, 37. Vuk

Rozhodovali: Micheľ - Ádám, Hrmo, ŽK: Šulek, Križan (obaja Trenčín), 147 divákov

Trenčín: Šemrinec - Slávik, Križan, Šulek, Ligeon (71. Ghali) - Čatakovič (77. Zubairu), El Mahdioui, Kadák (65. Corryn) - Bukari, van Kessel, Comvalius

Sereď: Kanurič - Morong, Michalík, Ba, T. Dabó - Duranski (84. Jarovič), Adekuoroye - Iván (87. Vucenovič), Rorič (62. Potoma), Vuk - Špehar

Juraj Ančic, tréner Trenčína: "Výhra teší, ale bol to veľmi náročný zápas. Aj Sereď ukázala veľkú kvalitu, čo sa týka hry smerom dopredu. Určite cítim spokojnosť, ale len čiastočnú, lebo výkon nebol až taký presvedčivý. Chalani, ktorí dostali príležitosť, sa jej aj chopili, ale ak vám vypadnú hráči z obrany, vždy je ťažké ich nahradiť. Ja si myslím, že chalani obstáli so cťou."

Peter Lérant, tréner Serede: "Zápas mal z oboch strán veľkú kvalitu, na umelej tráve sa kombinačná hra dala rozvíjať. Nemáme sa za čo hanbiť, dostali sme tri góly zo striel spoza šestnástky, takže sme Trenčín do nejakej vyloženej šance nepustili. Súper však preukázal väčšiu kvalitu vo finálnej fáze v strelách zo strednej vzdialenosti. Myslím si, že chalani odovzdali maximum. Nemáme sa za čo hanbiť, bohužiaľ, ten zápas nie je pre nás pozitívny. Ale vďaka predvedenej hre to dnes môžeme hodnotiť kladne."

Senica - Zlaté Moravce 0:0

Rozhodovali: Ochotnický - Kováč, Vitko, ŽK: Grozdanovski (ViOn), 720 divákov

Senica: Vorel - Didiba, Mihál, Lukáčik - Yenne, Totka, Addo, Meliš (84. Černák), Moses - Duda, Akinyoola

Zlaté Moravce: Chovan - Orávik, Tóth, Haspra, Duga - Sloboda - Švec, Grozdanovski (66. Richtárech), Ďubek (81. Mihálik), Kovaľ (76. Henrique) - Cmiljanič

Nitra - Pohronie 0:2 (0:0)

Góly: 52. Pavlík, 64. Fadera

Rozhodovali: Kružliak - Hancko, Pozor, ŽK: Vrábel, De Jesus Nascimento, Faško - Chríbik, Pavlík, Župa, Jacko, Fadera, Weir, ČK: 43. Vrábel - 88. Fadera (obaja po druhej ŽK)

Nitra: Šípoš - Kuník, Podhorin, Kóša, Fabiš - De Jesus Nascimento (60. Štefanec), Javorčič (46. Gatarič) - Vrábel, Faško, Chobot (86. Danek) - Ristovski

Pohronie: Jenčo - Dzurík (80. Hatok), Pavlík, Jacko, Župa - Blahút, Weir, Chríbik, Badolo (46. Fadera) - Matič, Abrahám (73. Pellegríni)

Ivan Galád, tréner Nitry: "Nitra dnes prehrala, pretože súper bol lepší po všetkých stránkach. Stále ešte máme možnosť sa v najvyššej súťaži udržať. Prišiel som sem Nitru zachrániť a verím, že sa nám to podarí."

Mikuláš Radványi, tréner Pohronia: "Domáci boli pod väčším tlakom ako my. Oni už týždeň-dva pred koncom súťaže, keď mali päťbodový náskok pred nami, oslavovali záchranu a nakoniec sme manko zmazali. Bolo to vidieť aj v dnešnom zápase, že domáci hráči boli nervózni, báli sa lopty a už prvý polčas sme mali viac z hry, no šance sme si ešte nevypracovali.

Prišlo nám vhod vylúčenie hráča Nitry. V druhom polčase sme ovládli hru a bola otázka času, kedy dáme gól. Máme ešte jeden zápas, treba to potvrdiť doma a ja dúfam, že to zvládneme."

Domov»Futbalnet»Slovan s náhradníkmi porazil Michalovce, Žilina v šlágri prehrala