Pán Glova predviedol skvelý výkon, komentoval triumf Slovana súper

Momentka zo zápasu Slovan Bratislava - Ružomberok.
Momentka zo zápasu Slovan Bratislava - Ružomberok. (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|8. júl 2020 o 22:49

Ľudia sa odnaučili chodiť na futbal.

BRATISLAVA. Bol to rozhodujúci okamih, ktorý vyvolal vášne na ihrisku, ale aj počas rozhovorov po zápase.

Prebiehala druhá minúta druhého polčasu. Slovanista Dávid Strelec na súperovej polovici vyviezol loptu a kolmou prihrávkou ideálne našiel Žana Medveda.

V momente, keď slovinský útočník napriahol k strele, telom doňho vrazil ružomberský obranca Filip Twardzik.

Hlavný rozhodca Filip Glova odpískal penaltu.

Slovnaft Cup: Top momentky zo zápasu Slovan Bratislava - Ružomberok: fotogaléria

8.7.2020

Ihneď sa okolo neho zhŕkli ružomberskí futbalisti a vehementne protestovali. Pokutový kop premenil druhý slovinský útočník Alen Ožbolt.

Vďaka jeho gólu Slovan Bratislava napokon zvíťazil vo finále Slovenského pohára nad Ružomberkom 1:0.

Hráči Slovana potvrdili ligový triumf a získali prestížne double.

„Keby som povedal, že Slovan nie je najlepší klub na Slovensku, klamal by som. Má extrémnu kvalitu, ale je poraziteľný,“ naznačil útočník Ružomberka Martin Regáli.

Ružomberčania mali slzy v očiach

Keď slovanisti stáli na stupňoch víťazov a do nebies vytryskli belasé konfety, niektorí hráči Ružomberka mali v očiach slzy.

Pre viacerých to bol životný zápas.

„Je to sklamanie, chceli sme vyhrať. Odmakali sme poctivo celý zápas, šance boli na oboch stranách, ale smoliarsky sme prehrali,“ povzdychol si kapitán Ružomberka Ján Maslo.

V prvom polčase bol Slovan aktívnejší. Vypracoval si tri solídne príležitosti, ale gól nedal.

V posledných dvadsiatich minútach mali domáci namále. Ružomberčania si vypracovali tri šance na vyrovnanie.

„V závere sme to otvorili. Museli sme hrať na riziko. Škoda, že nám to tam nepadlo. Hrali sme podľa našich predstáv, až na ten inkasovaný gól,“ vravel Maslo.

Penaltový zákrok bol podľa neho sporný. „Musím si ho ešte raz pozrieť a až potom sa k tomu vyjadrím,“ dodal ružomberský obranca.

Pán Glova predviedol skvelý výkon

Oveľa emotívnejší bol útočník Martin Regáli, o ktorom tréner Ján Haspra povedal, že ak by dokázal premieňať šance, ktoré si vytvorí, bol by zaujímavým hráčom aj pre európske kluby.

„Nešiel som do zápasu s tým, že nám stačí druhé miesto. Keď sme sa už dostali do finále, chceli sme ho vyhrať,“ priznal 26-ročný zakončovateľ.

A kritizoval výkon hlavného rozhodcu.

Domov»Futbalnet»Pán Glova predviedol skvelý výkon, komentoval triumf Slovana súper