Futbalisti ŠK Slovan Bratislava.
Futbalisti ŠK Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
Pavol Spál|11. júl 2020 o 21:08

Hrať sa bude ešte play off a baráž.

BRATISLAVA. Z reproduktorov hral známy song We Are the Champions od skupiny Queen. Z víťazného pohára hráči pili šampanské, na krku sa im leskli zlaté medaily.

Z dela zaznel výstrel a na futbalistov Slovana Bratislava padali trblietavé belasé papieriky. Ihneď po zápase s Trnavou (0:0) oslavovali titul.

Desiaty v ére samostatnosti, čím sa nemôže pýšiť nik iný.

Výsledok už nebol dôležitý, Slovan si zabezpečil titul už predtým. Fortuna ligu, ktorá bola pre Covid-19 skrátená, vyhral s náskokom sedemnástich bodov.

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem.

Na Slovensku dominoval Slovinec

Najslávnejšie slovenské derby sledovalo priamo v aréne na Tehelnom poli 6250 divákov.

Slovan pod vedením trénera Jána Kozáka mladšieho už v stredu získal trofej za triumf v Slovenskom pohári - Slovnaft Cupe a oslávil tak piate double v ére samostatnosti.

„Môžem už skončiť s kariérou,“ zasmial sa Vladimír Weiss.

„Ja som k tomu veľmi nepomohol, ale som rád, že tu som a že som súčasťou mužstva. Som veľmi spokojný,“ dodal podľa agentúry TASR Weiss, ktorý doplnil káder Slovana v závere sezóny.

Proti Trnave odohral celý zápas. Patril k najlepším na ihrisku.

„Derby som si užíval. Snažil som sa tam nechať všetko," dodal Weiss. Predvádzal technické finesy a individuálnymi akciami bavil divákov.

Do dejín slovenskej ligy sa výrazne zapísal aj bývalý útočník Slovana Andraž Šporar. Slovinec obhájil prvenstvo v kategórii najlepší strelec aj napriek tomu, že od januára už pôsobí v Sportingu Lisabon.

Na prvé miesto mu stačilo iba dvanásť gólov.

Šporar bol nesmierne efektívny. Z maximálneho počtu 2430 minút strávil na trávniku iba 818 minút, čo je zhruba tretina.

Gól v lige strelil v priemere každých 74 minút.

Po slovenských trávnikoch v ére samostatnosti nikdy nebehal útočník s takou streleckou fazónou, akú má Šporar.

Vo vlaňajšej sezóne strelil dokonca 29 gólov, čím vyrovnal historický rekord Róberta Semeníka.

Boje o Európu aj Fortuna ligu

Do baráže s víťazom druhej ligy Dubnicou smeruje posledná Nitra, ktorej nestačil ani triumf 3:0 na pôde Trenčína.