Naháňačka pokračuje. Barcelona vyhrala, Messi šikovne asistoval

Arturo Vidal a Lionel Messi.
Arturo Vidal a Lionel Messi. (Autor: TASR/AP)
TASR|11. júl 2020 o 21:55

Kataláncom stačil jediný gól.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v sobotňajšom zápase 36. kola španielskej La Ligy na ihrisku Valladolidu 1:0 a stiahli manko na prvý Real Madrid na jeden bod.

Real však má k dobru pondelňajší duel v Granade. Do konca súťaže zostávajú dve kolá.

Rozhodujúci gól strelil už v 15. minúte tvrdou krížnou strelou Arturo Vidal, ktorému šikovne priťukol loptu pomedzi dvoch obrancov Lionel Messi.

Pre Barcelonu to bola tretia výhra v sérii, Valladolid prehral druhýkrát po sebe a priebežne figuruje na štrnástom mieste.

V tabuľke tretie Atlético Madrid zdolalo Betis Sevilla 1:0, hoci od 57. minúty hralo bez vylúčeného obrancu Maria Hermosa.

Napriek tomu zaznamenal jediný gól duelu striedajúci Diego Costa v 74. minúte.

Atléticu v prvom polčase po konzultácii s videorozhodcom neuznali dva presné zásahy.

La Liga - 36. kolo

• Osasuna - Celta Vigo 2:1 (1:1)

Góly: 23. Gallego, 90.+1 Arnaiz - 10. Santiago Mina

• Real Valladolid - FC Barcelona 0:1 (0:1)

Gól: 15. Vidal

• Atlético Madrid - Betis Sevilla 1:0 (0:0)

Gól: 74. Costa

ČK: 57. Hermoso (Atl. Madrid)

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Naháňačka pokračuje. Barcelona vyhrala, Messi šikovne asistoval