Športová katastrofa v podaní Ferrari. Oba vozy vyradili už v prvom kole

Monopost Sebastiana Vettela.
Monopost Sebastiana Vettela. (Autor: TASR/AP)
Jakub Benko|12. júl 2020 o 17:28

Pre Ferrari sa preteky skončili rýchlo.

BRATISLAVA. Veľká cena Štajerska 2020 bola absolútnym víťazstvom stajne Mercedes.

Lewis Hamilton dominantne ovládol preteky systémom štart-cieľ, zatiaľ čo jeho tímový kolega Valtteri Bottas dokázal napokon vybojovať druhú pozíciu pred Maxom Verstappenom z Red Bullu.

V Mercedese teda prebiehajú veľké oslavy. Úplne iné emócie prevládajú v ďalšej slávnej stajne F1 - Ferrari.

Už sobotňajšia kvalifikácia nevyšla podľa predstáv, keď Sebastian Vettel obsadil 10. miesto a Charles Leclerc po treste za blokovanie Daniila Kvjata až 14.

VC Štajerska 2020 - Najlepšie momenty z pretekov: fotogaléria

12.7.2020

Pri štarte nedeľňajších pretekov sa teda obaja jazdci chceli dostať na výhodnejšie pozície. Absolútne všetko sa však pokazilo už v prvom kole.

Počas nájazdu do tretej zákruty sa snažil Leclerc predrať cez súperov, vybehol na krajnicu a zadnou časťou monopostu vyskočil na svojho kolegu.

"Naozaj ma to prekvapilo. Bol som na vnútornej strane a nečakal som, že Charles na mňa zaútočí. Nepočítal som s tým, pretože to bolo dosť divoké všade naokolo," vyjadril sa Vettel.

Tomu po zrážke odletel zadný spojler a z pretekov ihneď odstúpil. Leclerc sa síce po krátkej zastávke v boxoch dokázal na trať vrátiť, no už o pár kôl neskôr takisto predčasne skončil.

"Mrzí ma to. Viem, že moje ospravedlnenie pri takomto niečom nikomu nepomôže. Je mi to ľúto a mrzí ma, že som sklamal celý tím,“ povedal po pretekoch stále len 22-ročný Leclerc.

Domov»Formula 1»Športová katastrofa v podaní Ferrari. Oba vozy vyradili už v prvom kole