Karim Benzema sa raduje po strelenom góle.
Karim Benzema sa raduje po strelenom góle. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. júl 2020 o 21:45

Real môže oslavovať už vo štvrtok.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid sú jedno víťazstvo od zisku prvého španielskeho titulu od roku 2017.

V pondelňajšom stretnutí 36. kola La Ligy zvíťazili na pôde Granady 2:1 a majstrami sa môžu stať už vo štvrtok, keď doma privítajú Villarreal.

Real vyhral deviaty duel v rade

Favorizovaní hostia sa veľmi rýchlo ujali dvojgólového vedenia, v 10. minúte otvoril skóre Ferland Mendy a už o šesť minút neskôr sa k nemu na streleckej listine pridal Karim Benzema.

Domáci po zmene strán znížili zásluhou Darwina Machisa, no zabodovať sa im nepodarilo a sú na desiatej pozícii. Real vedie tabuľku dve kolá pred koncom sezóny o štyri body pred obhajcom titulu FC Barcelona.

Zverenci Zinedinea Zidanea vyhrali deviaty ligový zápas za sebou, uspeli vo všetkých stretnutiach La Ligy od reštartu.

Alavés bodoval po šiestich prehrách

Getafe remizovalo na štadióne Alavésu 0:0. Hostia poskočili na šieste miesto tabuľky, no nevyhrali štvrtý duel v sérii. Sedemnásty Alavés získal aspoň bod po šiestich prehrách.

Piaty Villarreal prehral na domácom ihrisku so siedmym Realom Sociedad San Sebastián 1:2.

Hostia sa ujali vedenia v 61. minúte, keď sa presadil Willian Jose, o štvrťhodinu neskôr pridal poistku Diego Llorente.

Za domácich skóroval päť minút pred koncom Santi Cazorla. San Sebastián má na konte 54 bodov rovnako ako Getafe, Villarreal získal o tri body viac.