Športové prenosy SME, TASR|14. júl 2020 o 18:00

MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)

Rozhodovali: Kráľovič - P. Kováč, Štrba, ŽK: Twardzik, Reagáli, Mojžiš - Kvocera

Divákov: 1045

Ružomberok: Macík - Čurma, Maslo, Twardzik - Ďungel (84. Mrva), Brenkus (77. Madleňák), Múdry, Takáč (87. Zsigmund), Mojžiš - Gerec, Regáli

Michalovce: Kira - Kvocera, Kolesár, Grič, Vojtko - Neofytidis - Popovits (74. Hovhannisjan), Begala, Žofčák, Mendez - Diarra

/Ružomberok postúpil do finále play off/

RUŽOMBEROK. Futbalisti MFK Ružomberok postúpili do finále ligovej baráže o účasť v Európskej lige UEFA.

V utorok si v prvom semifinále pod Čebraťom poradili so Zemplínom Michalovce 1:0. Vo finále sa stretnú s futbalistami Spartaka Trnava, ktorí v druhom semifinále zdolali AS Trenčín 3:0.

O postupe zverencov trénera jána Haspru rozhodol gólom z penalty v 82. minúte český obranca Filip Twardzik.

Finálový zápas sa bude hrať na Štadióne Antona Malatinského v Trnave, keďže Spartak po nadstavbe Fortuna ligy skončil v tabuľke vyššie ako Ružomberok.

Ružomberok bol aktívnejší v útoku

V prvom polčase boli o niečo aktívnejší domáci, ale aj mužstvo z Michaloviec využilo každú možnosť na ofenzívny atak.

Ružomberok si vytvoril územnú prevahu, v 10. minúte Brenkus ideálne položil druhý domáci rohový kop na hlavu Mojžiša a Kira reflexívne vytesnil loptu spod brvna.

Potom sa čisté šance dlho nerodili, hoci domáci trávili väčšinu času na polovici Michaloviec.

Tie ale boli v defenzíve veľmi pozorné. Až v 36. minúte si Regáli šikovne v michalovskej šestnástke zasekol Kvoceru, no jeho "obaľovačka" skončila len na ľavej žrdi a dorážku Takáča zlikvidoval brankár Zemplína.

O tri minúty neskôr hostia podnikli rýchly protiútok a Žofčáka v dobrej pozícii vychytal Macík. Potom ešte domáci podnikli viacero útokov, ale so strelou Gereca si opäť poradil Kira.

Rozhodol Twardzik

Po zmene strán domáce mužstvo ešte zvýšilo obrátky a Michalovce dostalo pod značný tlak, ktorý priniesol niekoľko štandardných situácií.

V 54. minúte po Takáčovom rohovom kope krásne hlavičkoval kapitán Maslo, ale radosť mu pokazil ďalší fantastický zákrok Kiru.

Obranný val hostí, ktorý stál na pevných nohách, dlho odolával. Ružomberčania nevedeli nájsť recept, ako preľstiť kompaktnú defenzívu súpera.

V 81. minúte spravil Regáli v šestnástke hostí kľučku na Kolesára, ten ho poslal na zem a rozhodca Kráľovič ukázal na biely bod.

Twardzik nariadenú penaltu s prehľadom premenil. Vzápätí bol v šanci Regáli, no včasným vybehnutím mu ju zmaril Kira.

V závere sa Michalovce ešte snažili s výsledkom niečo urobiť, ale Hasprovci si tesné a zaslúžené víťazstvo ustrážili.

Hlasy po zápase

Ján Haspra, tréner Ružomberka: "Hrali sme proti výborne organizovanému súperovi, ktorý robil presne to, čo mal, zatvoril nám všetky priestory, s čím my máme značný problém.

Napriek tomu naše mužstvo malo celozápasovú dominanciu, chalani si vytvorili množstvo streleckých príležitostí a veľa situácií, ktoré mohli skončiť šancou, alebo gólom, ale neboli dotiahnuté do úspešného konca.

Je to problém, ktorý nás sprevádza celou sezónou. A bola z toho veľká dráma, hoci to mohlo byť rozhodnuté skôr. Napokon sa ale zrodilo zaslúžené naše víťazstvo."

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec: "Prvý polčas sme hrali dobre, mali sme aj veľkú šancu Žofčákom. Takisto Ružomberok zase nastrelil žrď. Celkove prvá polovica z našej strany bola celkom slušná.

V druhom polčase sme chceli pokračovať v našej aktivite, ale asi od 50. minúty nás súper začal trochu prehrávať v strede, my sme čiastočne zmenili rozostavenie.

Domáci hrozili najmä po štandardných situáciách, takto si vypracovali aj dve možnosti na skórovanie. My sme už neboli tak nebezpeční v útočnej fáze, chýbala nám organizácia hry po zisku lopty, mali sme veľa ľahkých strát."

ONLINE PRENOS: MFK Ružomberok - Zemplín Michalovce (futbal, LIVE, NAŽIVO, Fortuna liga, play off, Európska liga, dnes, utorok)

Fortuna liga  2019/2020
14.07.2020 o 18:00
Play-off o Európsku ligu
Ružomberok
1:0
(0:0, 1:0)
90+2 minúta
Michalovce
Góly: 82. Twardzik (pen.). ŽK: 29. Twardzik (RUZ), 60. Regáli (RUZ), 85. Mojžiš (RUZ) – 31. Kvocera (MIC). Rozhodca: Kráľovič – Kováč, Štrbo. Diváci: 1045.
Ružomberok mal hernú prevahu a napokon o všetkom rozhodla 82. minúta, kedy Filip Twardzik premenil pokutový kop a Liptáci po výhre 1:0 postúpili do druhého kola baráže o účasť v Európskej lige.

Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších textových prenosoch.
90+2
90+2
Teraz sa Michalovce dopustili útočného faulu.
90+2
Hostia majú loptu na útočnej polovici, ale domáci sa zatiaľ úspešne bránia.
90+1
Nadstavovať sa budú dve minúty.
90
Dlhú prihrávku Michaloviec odvracia Regáli. Hostia budú mať loptu na svojich kopačkách.
87
changeStriedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Dalibor Takáč, prichádza Marek Zsigmund.
86
Žofčákov center od rohovej zástavky odhlavičkoval domáci hráč.
86
Žofčákov center odvracajú domáci na rohový kop.
85
yellowCardŽltú kartu dostáva Alexander Mojžiš (MFK Ružomberok) a nasleduje priamy kop Michaloviec z výhodnej pozície.
84
changeStriedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Peter Ďungel, prichádza Mário Mrva.
83
importantDomáci náskok mohol navýšiť Regáli, ale loptu si v šanci príliš predkopol.
82
goalRužomberok dal gól!
FILIP TWARDZIK premieňa pokutový kop a posiela Ružomberok do vedenia!
81
importantRužomberok získal po faule na Regáliho pokutový kop.
80
Dlhý center Liptákov končí v Kirovom náručí.
79
Madleňák posiela z ľavej strany center do šestnástky, defenzíva Michaloviec ho odvracia.
77
changeStriedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Adam Brenkus, prichádza Matej Madleňák.
77
Diváci oceňuj domáce akcie potleskom.
76
Hostia teraz stratili loptu na útočnej polovici a tak prišiel na rad rýchly protiútok domácich. Na jeho konci však Regálimu nesadla lopta na nohu podľa jeho predstáv a tak Kira nemal problém.
76
Kvocera posiela center do domáceho veľkého vápna, loptu odvracia Ďungel.
74
Po rohovom kope Liptáci neohrozili bránu, ale zostávajú pri lopte.
73
changeStriedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Dimitrios Popovits, prichádza Armen Hovhannisyan.
73
Ružomberok získal rohový kop.
71
Hostia sa vydali na útočný výlet, lenže pri prenesení hry na pravú stranu bola prihrávka na Kvoceru pridlhá.
70
Takáč poslal prihrávku na bližšiu žrď, kde ešte loptu predlžoval Gerec, ale hostia ju bez problémov odpratali do bezpečia.
69
Brenkus vypálil spoza šestnástky a jeho strela je zblokovaná na rohový kop.
69
Domáci si prihrávajú na útočnej polovici a vpred ich ženie fanklub. Hostia pozorne bránia.
67
Čurma strieľa spoza veľkého vápna nad bránu.
66
Ružomberčania sa snažili vysunúť Takáča, ale k lopte mal bližšie brankár.
64
Po rohovom kope sa hostia ubránili.
64
Center Liptákov nebezpečne zblokoval obranca tesne popri bráne na rohový kop.
63
Ďalší útok Ružomberčanov sa končí ofsajdovým verdiktom.
62
Ďungel hľadal prihrávkou z pravej strany Regáliho, ale loptu zastavuje obranca.
60
yellowCardŽltú kartu dostáva Martin Regáli (MFK Ružomberok).
60
Domáci útok sa končí faulom v strede ihriska a Liptáci prichádzajú o loptu.
60
Dnešné stretnutie sleduje 1045 divákov.
59
Mojžišov center nenachádza v šestnástke adresáta.
58
Zblokovaná strelu Múdreho spoza veľkého vápna berie Kira do náručia.
58
Mojžiš prihrával pred bránu, zaujímavú loptu tesne míňa Regáli.
57
Regáli poslal loptu na pravú stranu, odkiaľ centruje Ďungel, loptu spred brány odvracajú hostia.
56
Po Takáčovom rohovom kope nasleduje hlavička domáceho hráča mimo brány.
56
56
Regáli prihral z ľavej strany cez celú hranicu veľkého vápna, ale nenachádza spoluhráča v oranžovo-čiernom drese.
55
importantTentokrát zahrával rohový kop Takáč, lopta sa napokon dostáva až k Brenkusovi, ktorý strieľa spoza šestnástky tesne nad.
54
importantBrenkus poslal od rohovej zástavky pekný center na hlavu Jána Masla, no jeho zakončenie výborným zákrokom vyráža Kira na ďalší rohový kop.
54
Domáci hľadali dlhou prihrávkou Regáliho, hostia ju pred ním odvracajú na rohový kop.
53
Brenkus opäť hľadal pri bližšej žrdi Gereca, ktorý však neohrozil bránu.
52
Brenkusov center odvracajú hostia od bližšej žrde na ďalší rohový kop.
52
49
Brenkus prihral Regálimu, ten však z vnútra šestnástky míňa vzdialenejšiu žrď.
46
Začal sa druhý polčas.
V prvom polčase boli aktívnejší domáci hráči, ale gól sme nevideli a tak je po úvodnom dejstve všetko otvorené.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
Počas jednej nadstavenej minúty majú loptu na svojich kopačkách hostia, ale nedarí sa im preniknúť do šestnástky.
45+1
Nadstavovať sa bude jedna minúta.
45
Následne si Kira pripisuje ďalší úspešný zákrok, keď chytá strelu domáceho hráča.
45
importantBrenkus našiel pred bránou Gereca, jeho strelu zblízka kryje Kira.
44
Žofčákov center domáci odvracajú, hostia následne posielajú nebezpečný center pred bránu, ten sa však nedarí hráčovi naskakujúcemu pri bližšej žrdi upratať do siete.
43
Michalovce získali rohový kop.
42
Regáli sa zaujímavo predieral po ľavej strane, ale pred bránou sa mu napokon nedarí presadiť pomedzie prehustenú obranu.
40
Po rohovom kope hostia neohrozili bránu.
39
importantNa opačnej strane páli Žofčák a Macík vyráža jeho strelu na rohový kop.
39
Ružomberok predviedol ďalšiu útočnú akciu s viacerými peknými prihrávkami, no napokon domácim finálna prihrávka nevychádza podľa ich predstáv.
39
Po rohovom kope hostia odvrátili loptu do bezpečia.
38
Brenkus zvolil priamu strelu, tú blokuje múr na rohový kop.
37
Po ruke hostí získal Ružomberok priamy kop z výhodnej pozície.
36
importantRegáli vo veľkej šanci páli do žrde, následnú Takáčovu dorážku zneškodnil Kira.
35
Strieľaný center Liptákov nenachádza pred bránou adresáta.
34
Teraz dostával zaujímavú prihrávku pred šestnástku Ďungel, tam však dobre zareagoval obranca a odkopol loptu do bezpečia.
34
Brenkus sa snažil preštrikovať do šestnástky, ale hráč hostí si ho postrážil.
32
Twardzik zvolil prihrávku na Čurmu, ktorého center odvrátil obranca.
32
Ružomberok bude po tomto zákroku zahrávať priamy kop.
31
Faulovaný Brenkus zostáva ležať na trávniku a potrebuje ošetrenie.
31
yellowCardŽltú kartu za faul dostáva Milan Kvocera (MFK Zemplín Michalovce).
30
Žofčákov center končí v Macíkovom náručí.
29
yellowCardŽltú kartu dostáva Filip Twardzik (MFK Ružomberok). Po jeho faule nasleduje priamy kop Michaloviec.
28
Regáli poslal z pravej strany prihrávku pred bránu, odtiaľ ju odvracia obranca.
26
Ružomberčania sa zdržujú na útočnej polovici. Hostia sa pozorne bránia a čakajú na možnosť protiútoku.
23
Liptáci poslali z ľavej strany prihrávku do šestnástky, tú však Michalovce odvracajú.
20
Diarra sa snažil dostať do domáceho veľkého vápna, ale obrana ho odzbrojila a následne sa rysoval rýchly brejk domácich, no ten pre zmenu zvládla defenzíva hostí.
19
Mojžiš poslal loptu z ľavej strany do veľkého vápna, tam však nenachádza svojich spoluhráčov.
18
Brenkus hľadal centrom Masla, pred ním pohotovom loptu hlavou odvracia Grič.
17
Po faule na Gereca získava Ružomberok priamy kop.
14
Diarra sa dostával do šance, napokon ho zastavuje obranca.
13
Brenkus vystrelil spoza šestnástky, jeho zakončenie zblokoval obranca.
12
Gerec hľadal prihrávkou z pravej strany Ďungela, ktorému sa nepodarilo presadiť cez obrannú presilu v bielych dresoch.
11
Tentokrát hlavičkuje Ján Maslo, ale tiesnený neohrozil bránu.
10
importantBrenkus našiel centerom Mojžiša, ktorého hlavičku vyráža Kira na tretí roh.
10
Brenkus si vymenil loptu so spoluhráčom, jeho ďalší center je zblokovaný na rohový kop.
9
Po zblokovanej strane Ružomberčanov nasleduje rohový kop.
8
Čurma poslal zaujímavý center pred bránu, ale predsa len bol dlhý pre jeho nabiehajúcich spoluhráčov.
7
Brenkusov center odvracia zo šestnástky hráč hostí.
6
Ružomberok získal priamy kop.
5
Regáli potiahol útok po pravom krídle. Jeho prihrávku na hranicu veľkého vápna zachytávajú hostia.
4
Liptáci opäť kombinovali na útočnej polovici, ale Gerec si vpredu počína nedovolene.
2
V úvode boli vpredu aktívnejší domáci futbalisti, teraz však po útočnom faule strácajú loptu.
1
-2
Hráči nastupujú na trávnik. Hostia budú hrať v bielych a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.
-32

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo (C), Twardzik – Ďungel, Brenkus, Múdry, Takáč, Mojžiš – Gerec, Regáli.

Náhradníci: Krajčirík – Mrva, Kochan, Madleňák, Kružliak, Zsigmund, Mir. Almaský.

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Kvocera, Kolesár, Grič, Vojtko, Mendez – Begala, Neofytidis, Žofčák (C) – Diarra, Popovits.

Náhradníci: Dráb – Trusa, Pásztor, Hovhannisyan, Sova, Chovan, Lukčo.

Rozhodca: Kráľovič – Kováč, Štrbo.
V centre dolného Liptova budeme sledovať prvé kolo baráže o postup do Európskej ligy medzi Ružomberkom a Michalovcami. Víťaz tohto stretnutia si v piatok zmeria sily s úspešnejším zo zápasu FC Spartak Trnava – AS Trenčín.

Futbalisti z východu Slovenska ukončili skrátenú nadstavbovú časť sezóny prehrou na žilinskom štadióne 0:5. Ružomberčania na záver nadstavby doma privítali Dunajskú Stredu. V stretnutí dali priestor viacerým hráčom, ktorí si počas sezóny nepripísali na svoje konto veľa štartov za A mužstvo. Futbalisti sa za dôveru odvďačili sympatickým výkonom, tímu zo Žitného ostrova boli viac než vyrovnaným súperom, lenže nepremenili viaceré obrovské šance a prehrali 0:1.

Hostia z Michaloviec aj domáci Ružomberok získali vo Fortuna lige zhodne 32 bodov a tak o ich konečnom umiestnení rozhodli výsledky vzájomných zápasov, v ktorých boli úspešnejší Liptáci, keďže v prvom tohtosezónnom vzájomnom súboji vyhrali na Zemplíne 1:0 a vo zvyšných dvoch súbojoch týchto dvoch mužstiev sa zrodila remíza 1:1.

Keďže Ružomberok je na piatej pozícii a Michalovce na šiestej priečke, výhodu domáceho prostredia má vo vyraďovacom súboji mužstvo spod Čebraťa.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Futbalnet»Ružomberok zdolal v play off Michalovce, zahrá si o Európsku ligu