Futbalisti FC Spartak Trnava. (Autor: Lukáš Grinaj - TASR)
Športové prenosy SME, TASR|14. júl 2020 o 20:00

Góly: 42. Vukojevič, 83. Saymon, 87. Sobczyk

Rozhodovali: Kružliak - Hancko, Pozor, ŽK: Sobczyk - Roguljič

Divákov: 2737

Trnava: Rusov - Turňa, Izuchukwu, Moenza - Tzandaris, Benovič (79. Horvát) - Saymon, Gamboš, Vukojevič (66. Sobczyk), Yao - Bamidele Isa (69. Tešija)

Trenčín: Šemrinec - Šulek, Kapuadi, Križan, Ligeon - Roguljič (83. Depetris), El Mahdioui, Kadák (64. Zubairu) - Bukari, Čatakovič, van Kessel (72. Ghali)

/Trnava postúpila do finále play off/

TRNAVA. Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v utorňajšom zápase semifinále baráže o účasť v Európskej lige UEFA 2020/2021 nad AS Trenčín 3:0.

Vo finále sa Trnavčania stretnú v piatok 17. júla o 18.00 h s MFK Ružomberok, ktorý si v semifinále poradil doma so Zemplínom Michalovce 1:0.

Hrať sa bude na Štadióne Antona Malatinského v Trnave, keďže Spartak po nadstavbe Fortuna ligy skončil v tabuľke vyššie ako Ružomberok.

Play off o Európsku ligu: Momenty zo zápasu Spartak Trnava - AS Trenčín: fotogaléria

14.7.2020

Vukojevič otvoril skóre

Na trnavskom štadióne sa hral od začiatku obojstranne útočný futbal s viacerými nebezpečnými strelami. Už v 3. minúte zakončenie Vukojeviča zneškodnil pekne Šemrinec.

V prvej štvrťhodine stojí za zmienku ešte strela Roguljiča, ktorú kryl Rusov a na opačnej strane vyrazil strelu Gamboša trenčiansky brankár na roh.

Nebezpečný moment sa odohral v 20. minúte, keď Bukari z diaľky prekvapil Rusova, ten na poslednú chvíľu zabránil lopte vniknúť do trnavskej brány a vzápätí van Kessel opečiatkoval z uhla pravú žrď.

Ďalšiu príležitosť mali hostia v 28. minúte, keď po zaváhaní trnavskej obrany Čatakovič zblízka netrafil v stopercentnej šanci bránu.

Potom mali dve dobré príležitosti domáci, keď najskôr bombu Yaa vyboxoval Šemrinec a o chvíľu po rohu Benovič prestrelil.

V 42. minúte vyšla domácim ukážková akcia, loptu z pravej strany poslal do šestnástky Saymon a nabiehajúci Vukojevič nezadržateľne skóroval.

Trnava predviedla skvelý záver

Druhý polčas sa Trenčania snažili uzavrieť domácich na ich polovicu, čo sa im v niektorých fázach aj darilo. No centrované lopty do šestnástky s prehľadom likvidoval Rusov.

Domáci mali dve šance do 60. minúty, keď najskôr Yao z diaľky natiahol Šemrinca a neskôr na prihrávku Yaa nedočiahol Vukojevič.

Trenčania mali ideálnu príležitosť na vyrovnanie v 72. minúte, ale striedajúci Zubairu zblízka prestrelil trnavskú bránu.

V záverečnej desaťminútovke sa domáci diváci dočkali ešte dvoch pekných gólov, keď najskôr dostal ideálnu prihrávku do šestnástky Saymon a prízemnou strelou k ľavej tyčke nedal Šemrincovi šancu.

O štyri minúte neskôr po vypracovanej akcii domácich Sobczyk uzavrel na konečných 3:0 a spečatil postup Trnavčanov do piatkového finále play off proti Ružomberku.

Hlasy po zápase

Juraj Ančic, tréner Trenčína: "Do zápasu sme vstúpili aktívne, dobre sme presovali a boli sme nebezpeční na súperovej polovici. Vypracovali sme si aj šance, ale nedokázali sme ich premeniť. Postupom času sme našu hru spomalili, dlho sme rozohrávali akcie zo strany na stranu, súper sa stačil dotláčať. Neboli sme už takí nebezpeční, a preto sme aj prehrali."

Marián Šarmír, tréner Trnavy: "Po ťažkom zápase v derby na Slovane, ktorý nás stál veľa síl sme museli všetko prispôsobiť taktike Trenčína, ktorý je dobrý na lopte. Majú veľké individuality, a preto naša taktika bola pozmenená.

Vychádzali sme v strede do agresívneho bloku, snažili sme sa ísť do protiútokov, čo sa nám darilo. Niektoré finálne fázy neboli dotiahnuté do konca tak ako sme si predstavovali. Za obetavú a tímovú hru musím chlapcov pochváliť, ukázali sme srdiečko a za bojovnosť sme si postup zaslúžili."

ONLINE PRENOS: Spartak Trnava - AS Trenčín (futbal, LIVE, NAŽIVO, Fortuna liga, play off, Európska liga, dnes, utorok)

Fortuna liga  2019/2020
14.07.2020 o 20:00
Play-off o Európsku ligu
Trnava
3:0
(1:0, 2:0)
90+2 minúta
Ukončený
Trenčín
Prehľad
Góly: 42. Vukojević (Saymon), 83. Saymon (Horvát), 87. Sobczyk (Tesija). ŽK: 90+2. Sobczyk (TRN) – 61. Roguljić (TRE). Rozhodca: Kružliak – Hancko, Pozor. Diváci: 2737.
Prenos
90+2
Trnava zaslúžene postupuje do finálového súboja o Európsku ligu, doma sa v piatok stretne s Ružomberkom. Na gól Vukojeviča nadviazali Saymon a v závere aj Sobczyk.
90+2
Koniec zápasu.
90+2
yellowCardŽltú kartu dostáva Alex Sobczyk (FC Spartak Trnava).
90+2
Nadstavujú sa dve minúty.
87
goalTrnava dala gól!
Gól strelil ALEX SOBCZYK. Je rozhodnuté! Peknú prihrávku zo stredu poľa si prebral ALEX SOBCZYK a už je to rozdielom triedy.
86
Do konca ostáva už iba pár minút, Trnava po umnom výkone a dobre defenzíve vedie o dva góly.
85
David Depetris hrával aj za Trnavu, darilo sa mu v jej drese, ako aj v drese Trenčína.
84
changeStriedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Ante Roguljić, prichádza David Depetris.
83
Gól strelil DE BARROS CABRAL SAYMON. Po akcii z ľavej strany sa lopta dostala odrazom až na pravú stranu. Tam Horvát skúsil strelu a lopta sa odrazila až k SAYMONOVI a ten to trafil dobre. 2:0
82
Ďalšia nakopnutá lopta na Rusova, symbolický zákrok.
80
Trenčín oblieha šestnástku Trnavy, Križanova strela mohla Rusova iba ťažko zaskočiť.
79
Mladé pušky Trnavy si vymenili miesto na ihrisku a Spartak drží postupový výsledok.
79
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Samuel Benovič, prichádza Alexander Horvát.
78
Šemrinec si dovolil kľučku na Sobczyka, ale prakticky ihneď majú loptu domáci.
77
Kružliak bránil Tzandarisovi v hre a musel teda podľa pravidiel prerušiť hru.
77
Ani Križanov pokus nenašiel adresáta, útočného faulu sa dopustil Tešija.
75
Tlak Trenčína už nejaké minúty slabší, Trnavčania stíhajú narúšať kombináciu a čakajú na svoju príležitosť.
74
importantDnešné stretnutie sleduje 2737 divákov.
73
changeStriedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Gino van Kessel, prichádza Abubakar Ghali.
72
importantVan Kessel našiel z ľavej strany Zubairua, ten neskutočne minul z dobrej príležitosti, už z vnútra šestnástky.
71
importantZlý odkop obrany Trnavy a Čatakovič sa ocitol pred bránou a strelu nezvládol. Minul bránu Rusova.
70
Saymon si umne poradil s van Kesselom, loptu doňho kopol a získal pozíciu pre svoj tím.
69
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Yusuf Bamidele Isa, prichádza Marko Tesija.
67
Spartak čaká na kontry, jej hráči dobre bránia a pristupujú k súperovi veľmi dôkladne.
66
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Dijan Vukojević, prichádza Alex Sobczyk.
65
Ľavá strana Trnavy teraz bojuje s Bukarim, zatiaľ sa im darí, podobne ako celý zápas.
64
changeStriedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Jakub Kadák, prichádza Abdul Zubairu.
63
Trnava v obrannom postavení, vysokú loptu berie do rúk Rusov.
62
Vukojevič umnou strelou chcel prekvapiť Šemrinca. Minul aj bránu.
61
Priamy kop pre Spartak, po faule Roguliča na Tzandarisa.
61
yellowCardŽltú kartu dostáva Ante Roguljić (AS Trenčín).
61
Bamidele fauloval Križana, rozhodca píska faul, ale bez karty.
60
Máme za sebou hodinu hry, Trnava vedie nad Trenčínom 1:0.
59
Bukariho otočky a následne center do rúk Rusova. Tak vyzerala ostatná akcia Trenčína.
58
Van Kessel sa k lopte cez Turňu nedostal, dnes útočníka hostí okrem jednej šance takmer nevidno.
57
Čatakovič padol v šestnástke, ale rozhodca nereaguje.
56
importantYao pred šestnástkou počkal na Vukojeviča, následne mu poslal výbornú prihrávku, Švéd však tesne nedočiahol na loptu.
55
Hrajú hostia, prihrávka na Čatakoviča mierila do ofsajdu.
54
Izuchukwu hlavičkoval tesne mimo brány Trenčína, po čase šanca Trnavy.
53
Saymon hľadal oblúčikom Gamboša, ale Trenčania prečítali jeho zámer a dali si pozor. Po malej chvíli je tu roh pre Spartak.
52
Trnavčania sú na svojej polovici a čakajú na aktivitu Trenčína.
51
Agilný Bukari sa teraz nedostal po pravej strane, myslel si, že získal roh, ale bude kopať Rusov od svojej brány.
49
Yao napriahol po krátkom čase ďalšiu strelu, ale minul bránu Trenčína.
49
Gamboš zachytil prihrávku súpera, unikal smerom k bráne, ale Vukojevič mu zle nabiehal a Gamboš napokon o loptu prišiel.
48
Moenza bojoval s Bukarim, nedovolil mu preniknúť a získal aut.
47
Ani jeden z trénerov cez polčas nestriedal.
46
Bamidele unikal po pravej strane, ale jeho zámer ukončil ofsajd.
46
Začal sa druhý polčas.
Gól Vukojeviča, trnavského Ibrahimoviča zatiaľ udáva tón prvému polčasu čo sa skóre týka. Hostia mali viac šancí, avšak po polčase prehrávajú.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Priamy kop rozohral Gamboš, ale Šemrinec bol faulovaný. Hra je prerušená.
45
Šulek fauloval prenikajúceho Bamideleho. Priamy kop. A 60 nadstavených sekúnd.
44
Čakáme na údaj o nadstavenom čase.
43
Gól do šatne pre Spartak a Trenčín musí byť gólom šokovaný.
42
Gól strelil DIJAN VUKOJEVIĆ. Jednoduchá hra Spartaka, prihrávka z pravej strany od Saymon našla DIJANA VUKOJEVIČA a Švéd prekonal poľahky Šemrinca.
41
Po odrazení zo šestnástky sa Benovič oprel do lopty, ale mieril mimo brány.
40
Yao si stavia loptu na roh.
39
Prechod andelov do akcie cez Vukojeviča a jeho center si hostia zrazili na rohový kop.
38
Benovič fauloval Kadáka, hostia si dávajú na čas s rozohraním akcie.
37
importantBamidele prihral na Yaa a ten vymyslel parádnu strelu na Šemrinca. Ten iba vyrážal, dorážka sa Trnavčanom už nepodarila.
36
Rusov poslal loptu do hry, Vukojevič si skúsil americký futbal, aspoň sa tomu jeho strela na tribúnu podobala.
35
Kombinácia Trnavy a na jej konci vidíme lob Vukojeviča, ale iba do rúk Šemrinca.
33
importantŽltú kartu videl masér hostí.
33
Bukari opäť v hre.
31
Bukari zrejme dohral, opäť leží na zemi a drží sa za ľavú nohu.
30
Náznak šance Trnavy zmaril zlou prihrávkou Gamboš, hrať môže Trenčín.
29
Aktivita je skôr na kopačkách Trenčína, sme na prahu odohranej prvej polhodiny.
28
importantBukari v ošetrovaní lekárov, zápas pokračuje, následne sa Bukari zapája do hry, z pravej strany centruje na Čatakoviča a ten zahodil čistý gól a minul bránu Rusova.
27
Hra je zastavená, Bukari sa po jednom zo stretov nedvíha zo zeme.
26
Center z rohu končí v zámedzí, následne kontra Yaa, ale Šemrinec si dal pozor a odkopol.
25
Čatakovič už už išiel zakončovať, ale Moenza mu loptu odkopol na roh.
24
Postupná rozohrávka hostí, Turňa musel odkopnúť pred Rusovom do bezpečia.
23
Rozhodne sa dnes diváci na tribúnach nenudia, útočný futbal predvádzajú oba tímy.
21
importantRogulič si prebral loptu a strelou vystrašil Rusova, ten iba vyrazil a k dorážke sa dostal van Kessel. Rusov drží čisté konto a chytá ďalší center z rohu.
20
importantRusov podcenil lob z veľkej diaľky a pri zákroku sa nepríjemne udrel o tyč brány. Zdá sa, že je v poriadku.
19
Bukari sa prehnal po pravej strane a centroval do rúk Rusova.
18
Trnava sa ubránila kombinácii hostí a Yao bol pri prieniku v ofsajde.
17
Signál a center padajúci na nohu Čatakoviča. Strela sa však nevydarila a Trenčan zluftoval.
16
V akcii teraz Trenčania, center na Čatakoviča, uvidíme rohový kop pre hostí.
15
Yao sa zaskvel ako obranca, vypichol loptu súperovi, jeho ďalší pokus o dribling už nevyšiel.
14
Prudkú loptu zo strieľaného centru hlavou zasiahol Bukari, ale Rusov nemusel zasahovať.
13
Šemrinec vyboxoval, Trnavčania idú do ďalšieho útoku od obrany.
12
Roh Trnavy odvrátil Kapuadi, roh sa opakuje.
11
importantVukojevič prebral loptu na svojej polovici, našiel nabiehajúceho Gamboša na pravej strane a ten vypálil na Šemrinca.
10
Desať minút máme za sebou, vidíme aktívny zápas, oba tímy sú v ofenzívnom rozostavení a chcú hrať.
9
Všetci Trnavčania na svojej polovici, Kapuadi prihral kolegovi na rozohrávku a napokon sa k strele po kombinácii dostal Rogulič. Rusov strelu do stredu brány chytá.
8
Vukojevič bojoval ako drak, ale Kapuadi si napokon loptu ubránil. Ofenzívny Švéd ukázal ako sa bojuje.
7
Gamboš faulovaný, lopta sa už pohla, ale Kružliak hru stopol.
6
Gino van Kessel si dobehol napokon pre loptu pred zámedzím, ale napokon ju rozohrá Rusov.
5
Križan si dal pozor pred Bamidelem a nepustil ho k lopte. Hostia rozohrávajú a hneď zbytočne stratili loptu. Trnava kontru nevyužila, ale ostáva v útoku.
4
Postupujúceho z tejto dvojice bude vo finále o EL čakať Ružomberok.
3
Vukojevič si prebral loptu už na polovici súpera, obišiel cez brániaceho hráča a prudkou strelou preveril Šemrinca.
2
Trenčania sa nedostali k útoku, ale ani ich súper dlho loptu nedržal. Opäť hrajú hostia, andeli napádajú razantne, až si Bukari vypýtal faul.
1
Trnavčania rozohrali duel, Bamidele bojoval na hrote o dlhú loptu, ale Šemrinec bol pozorný a zobral loptu.
1
Stretnutie sa práve začalo.
-3
Úvodné zostavy:

FC Spartak Trnava: Rusov (C) – Turňa, Izuchukwu, Moenza – Tzandaris, Benovič, Saymon, Gamboš – Vukojević, Yao – Bamidele Isa.
Náhradníci: Kamenár – Horvát, Tesija, Burian, Sekera, Sobczyk, Nsumoh.

AS Trenčín: Šemrinec – Šulek (C), Kapuadi, Križan, Ligeon – Roguljić, El Mahdioui, Kadák – Bukari, Čataković, van Kessel.
Náhradníci: Bergsen – Zubairu, Comvalius, Depetris, Slávik, Corryn, Ghali.

Rozhodca: Kružliak – Hancko, Pozor.
V 1. kole baráže o Európsku ligu hostí Spartak Trnava na svojom štadióne Trenčín. Zápas sa začína v utorok 14. júla od 20.00.
Víťaz tohto zápasu sa stretne s lepším z duelu Ružomberok – Michalovce.

Trnava ukončila skrátenú nadstavbovú časť remízou na Slovane, celkovo skončila na štvrtom mieste, ktoré vylepšila o jeden stupienok, keďže po základnej časti patrilo andelom piate miesto.

Tak ako väčšinu kádrov, aj ten trnavský zasiahla situácia okolo Covid 19, káder sa cez prestávku obmenil, značne omladil a v posledných dueloch dostávali príležitosť aj hráči v tínedžerskom veku. Príkladom je Thomas Kotlár, ktorý si vo veku 16 rokov odkrútil premiéru na Tehelnom poli.

V sezóne sa viac darilo vo vzájomných dueloch Trenčínu, ktorý vyhral všetky tri zápasy.

Trenčín skončil nadstavbovú aj základnú časť na siedmom mieste. V nadstavbovej časti vyhral štyri zápasy, zaváhal až v poslednom dueli, keď prekvapivo prehral doma s FC Nitra 0:3.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Domov»Futbalnet»Trnava po skvelom závere jasne zdolala Trenčín, zahrá si finále play off