Aerolínie Dúbravka. Slovák predviedol skvelý zákrok, Liverpool opäť prehral

Martin Dúbravka dostáva gól, prekonáva ho Harry Kane.
Martin Dúbravka dostáva gól, prekonáva ho Harry Kane. (Autor: TASR/AP)
Igor Dopirák, TASR|15. júl 2020 o 20:21

Dúbravka zaujal až v Argentíne.

LONDÝN. Futbalisti Tottenhamu zvíťazili na ihrisku Newcastlu 3:1 v stredajšom zápase 36. kola anglickej Premier League.

Hostia sa dostali do vedenia v 27. minúte, keď Heung-Min Son prestrelil slovenského reprezentačného brankára Martina Dúbravku.

Aerolínie Dúbravka, píšu v Argentíne

Slovák sa vyznamenal o tri minúty neskôr, keď zneškodnil ďalekonosný pokus Sona.

"Aerolínie Dúbravka. Slovenský brankár vzlietol do vzduchu," napísala na svojom webe argentínska verzia FOX Sports.

Po zmene strán vyrovnal Matt Ritchie, no v závere zažiaril Harry Kane, ktorý sa presadil dvakrát hlavou a na konte má už pätnásť gólov.

Hráči Tottenhamu sú priebežne siedmi o bod za šiestym Wolverhamptonom, ktorý remizoval na ihrisku Burnley tesne 1:1.

Liverpool nedosiahne sto bodov

Futbalisti Liverpool FC prehrali na pôde londýnskeho Arsenalu 1:2. Prišli tak o šancu pokoriť stobodovú hranicu a neprekonajú rekord Manchester City zo sezóny 2017/2018.

Liverpool od začiatku súboja dominoval, domáci mali len dve strely na bránku a boli z nich góly. Najprv sa však presadil v 20. minúte Sadio Mane, ktorému prihral na päťku Andy Robertson.

Domáci odpovedali v 32. minúte, keď spravil obrovskú hrúbku Virgil van Dijk.

Stopér Liverpoolu bol pod tlakom a tak sa rozhodol pre malú domov, nevšimol si však Alexandra Lacazetta, francúzsky útočník sa zmocnil lopty a kľučkou obišiel brankára.

Tesne pred polčasom prišla druhá chyba v rozohrávke hostí, tentoraz od brankára Alissona, Lacazette prihral Reissovi Nelsonovi a ten poslal Arsenal do vedenia.

Domáci sa v druhom dejstve iba bránili, Liverpool mal 82-percentné držanie lopty, sedemnásť striel, štyri na bránku a do konca už nedokázal skórovať.

Pre Liverpool to bola tretia prehra v sezóne, okrem toho trikrát remizoval. Na konte má 93 bodov, do konca odohrá už len dve stretnutia a môže ich tak získať maximálne 99.

Hráči Manchester City v ročníku 2017/2018 ako prví v histórii Premier League získali sto bodov za sezónu.

Arsenal je priebežne deviaty a ešte nestratil šancu na pohárovú Európu.

VAR odmietol gól aj penaltu

V ďalšom zápase triumfoval Manchester City nad Bournemouthom tesne 2:1.

Druhý tím tabuľky sa ujal vedenia už v šiestej minúte, keď z priameho kopu parádne trafil David Silva, následne mali veľké šance aj hostia, ale zradila ich koncovka.

City udrelo druhýkrát pred prestávkou, Gabriel Jesus sa preštrikoval v šestnástke pomedzi troch obrancov a krížnou strelou zvýšil na 2:0.

Bournemouth dostal loptu do siete v 60. minúte, no VAR ukázal, že Joshua King stál v tesnom ofsajde. Video o štvrťhodinu neskôr rozhodlo, že sa nebude pískať penalta pre City.

Záver duelu patril hosťom, ktorí bojujú o záchranu a všetko vrhli do útoku. Callumovi Wilsonovi to v 83. minúte ešte nevyšlo, ale o päť minút prihral pred bránku Davidovi Brooksovi a ten znížil - 2:1.

Bournemouth si v závere vytvoril poriadny tlak, ale vyrovnať sa mu už nepodarilo. V priebežnej tabuľke figuruje na zostupovom osemnástom mieste, na záchranu stráca tri body, ale jeho súperi hrajú o zápas viac.

Premier League - 36. kolo

• Manchester City - Bournemouth 2:1 (2:0)

Góly: 6. D. Silva, 39. Jesus - 88. Brooks

• Newcastle - Tottenham 1:3 (0:1)

Góly: 56. Ritchie - 60. a 90. Kane, 27. Son

/Martin Dúbravka chytal za domácich celý zápas/

• Burnley - Wolverhampton 1:1 (0:0)

Góly: 90.+5 Wood (z 11m) - 76. Jimenez

• Arsenal Londýn - Liverpool FC 2:1 (2:1)

Góly: 32. Lacazette, 44. Nelson - 20. Mane

Domov»Futbal»Anglicko»Aerolínie Dúbravka. Slovák predviedol skvelý zákrok, Liverpool opäť prehral