Arkadiusz Milik z SSC Neapol po strelenom góle.
Arkadiusz Milik z SSC Neapol po strelenom góle. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. júl 2020 o 21:52

Škriniar odohral celý duel.

RÍM. Futbalisti Interu Miláno si zabezpečili účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov 2020/2021.

V nedeľnom stretnutí 34. kola najvyššej talianskej súťaže remizovali na štadióne piateho AS Rím 2:2 a na druhej priečke si pred ním udržali štrnásťbodový náskok, oba tímy hrajú ešte o dvanásť bodov.

Inter so Škriniarom je na druhej priečke

V obrane Interu absolvoval celý súboj slovenský reprezentant Milan Škriniar.

Hostia otvorili skóre v 15. minúte vďaka Stefanovi de Vrijovi. Domáci otočili vývoj gólmi na konci prvého a na začiatku druhého polčasu, ale konečnú podobu výsledku stanovil Romelu Lukaku, ktorý v 87. minúte premenil jedenástku.

V tabuľke figuruje Inter na druhej pozícii o bod pred Atalantou Bergamo, no s päťbodovým mankom na vedúci Juventus Turín, ktorý má k dobru pondelňajší šláger s Laziom Rím.

Lobotka nastúpil v základnej zostave

AS Rím zostal piaty o dva body pred SSC Neapol. Ten si doma poradil s Udinese Calcio 2:1, o čom v nadstavenom čase rozhodol Matteo Politano.

Víťazstvom sa posunul na šieste miesto pred AC Miláno, Udinese figuruje na šestnástej priečke. Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka hral za Neapol do 71. minúty.

Sampdoria Janov uspela na pôde Parmy Calcio 3:2. Domáci, v ktorých zápasovej nominácii absentoval slovenský reprezentačný stredopoliar Juraj Kucka, premrhali dvojgólový náskok z prvého polčasu.

Prehrali šiestykrát z predchádzajúcich siedmich duelov, naopak, Sampdoria dosiahla tretie víťazstvo za sebou a v tabuľke je na trinástom mieste o bod práve pred svojím súperom.

Brescia Calcio zdolala na vlastnom štadióne Spal Ferrara 2:1 zásluhou dvoch gólov Čecha Jaromíra Zmrhala. Zabodovala naplno po troch prehrách, no stále jej patrí zostupová devätnásta pozícia, Spal je posledný.

V domácich farbách absolvoval prvý polčas slovenský stredopoliar Nikolas Špalek a videl žltú kartu.

Serie A - 34. kolo

• Parma Calcio - Sampdoria Janov 2:3 (2:0)

Góly: 18. Gervinho, 40. Bereszynski (vlastný) - 48. Chabot, 69. Quagliarella, 78. Bonazzoli

/Juraj Kucka (Parma) nefiguroval v zápise o stretnutí/

• Brescia Calcio - Spal Ferrara 2:1 (0:1)

• AS Rím - Inter Miláno 2:2 (1:1)

Góly: 45.+1 Spinazzola, 57. Mchitarjan - 15. De Vrij, 87. Lukaku (z 11 m)

/Milan Škriniar (Inter) odohral celý zápas/

Domov»Futbal»Taliansko»Neapol otočil v 95. minúte, Lobotka nastúpil v základnej zostave. Inter získal bod