Liverpool dal Dúbravkovi tri góly, United a Chelsea si zahrajú v Lige majstrov

Martin Dúbravka.
Martin Dúbravka. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME, TASR|26. júl 2020 o 17:00

Známi sú všetci traja zostupujúci.

LONDÝN. Zostávajúce dve miestenky v Lige majstrov si z anglickej Premier League vybojovali futbalisti Manchester United a Chelsea Londýn.

Pridali sa tak k majstrovi Liverpool FC a vicemajstrovi Manchester City, ktorí si účasť v Lige majstrov zabezpečili už v predstihu.

Leicester sa po prehre 0:2 s Manchester United predstaví v budúcom ročníku v skupine Európskej ligy, druhé predkolo Európskej ligy si zahrá šiesty Tottenham.

Záverečné 38. kolo rozhodlo aj o tom, že z najvyššej súťaže zostúpili okrem Norwichu aj Watford a Bournemouth.

Priamy súboj o Ligu majstrov

Manchester United nastúpil v nedeľu na pôde Leicestru, čo bol priamy súboj o účasť v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži.

Hosťom stačila k zisku miestenky aj remíza, ale išli za víťazstvom. V 32. minúte dopravil loptu do siete Bruno Fernandes, ale gól neplatil pre ofsajd.

• Norwich

Šance potom mali oba tímy, v 60. minúte opečiatkoval domáci Jamie Vardy iba brvno, ale v 71. minúte sa už mohol Fernandes tešiť z gólu.

O triumfe hostí rozhodol premeneným pokutovým kopom po faule na Anthonyho Martiala.

V nadstavenom čase ešte pridal poistku Jesse Lingard.

Dúbravka dostal tri góly

Slovenský brankár Martin Dúbravka odchytal v drese Newcastlu celý zápas, proti majstrovi z Liverpoolu začal jeho tím výborne.

Už v prvej minúte po faule hostí v strede poľa rozohral loptu za zaskočenú obranu hostí Jonjo Shelvey a Dwight Gayle prekonal Alissona v bránke hostí.

Dúbravka sa zaskvel v 28. minúte po strele Minamina, ale o desať minút neskôr už nestačil na hlavičkové zakončenie Virgila van Dijka po centri Alexa Oxladea-Chamberlaina.

O triumfe favorita rozhodol Divock Origi, keď v 59. minúte prekonal Dúbravku prízemnou technickou strelou k pravej žrdi.

Konečné slovo mal napokon Mané, ktorý v závere uzavrel skóre na 3:1 v prospech hostí.

Dramatický boj o záchranu

O Európsku ligu bojoval aj Wolverhampton. Na ihrisku londýnskej Chelsea však prehral 0:2, čo využil Tottenham.

Zverenci Josého Mourinha síce iba remizovali na ihrisku Crystal Palace, ale stačilo im to, aby svojho súpera preskočil v tabuľke vďaka lepšiemu skóre.

Dramatický bol aj súboj o záchranu.

Bournemouth síce zvíťazil na pôde Evertonu 3:1, ale z najvyššej súťaže vypadol spolu s Watfordom, ktorý prehral 2:3 na ihrisku Arsenalu.

Zachránila sa Aston Villa, ktorá remizovala na ihrisku West Hamu 1:1. Už skôr bolo známe, že najvyššiu súťaž opustí Norwich City.

Najstarší držiteľ Zlatej kopačky

Posledné kolo rozhodlo aj o tom, že Jamie Vardy z Leicestru získal Zlatú kopačku pre najlepšieho kanoniera najvyššej anglickej futbalovej súťaže.

Tridsaťtriročný útočník nastrieľal v ročníku 2019/2020 poznačenom pandémiou koronavírusu 23 gólov, o jeden viac ako dvojica konkurentov Pierre-Emerick Aubameyang z Arsenalu Londýn a Danny Ings zo Southamptonu.

Informovala agentúra AFP.

Premier League - 38. kolo

• Leicester - Manchester United 0:2 (0:0)

Góly: 71. Fernandes, 90.+8 Lingard

ČK: 90.+4 Evans (Leicester) po druhej ŽK

• Chelsea Londýn - Wolverhampton 2:0 (2:0)

• Arsenal Londýn - Watford 3:2 (3:1)

Góly: 5. a 33. Aubameyang (prvý z 11 m), 24. Tierney - Deeney (z 11 m), 66. Welbeck

Góly: 85. Jarmolenko - 84. Grealish

Online prenos zo zápasu Newcastle United - Liverpool FC môžete sledovať na tomto odkaze >>>

Online prenos zo zápasu Leicester City - Manchester United môžete sledovať na tomto odkaze >>>

Domov»Futbal»Anglicko»Liverpool dal Dúbravkovi tri góly, United a Chelsea si zahrajú v Lige majstrov