Schmiedlová v prvom sete stratila iba šesť bodov, zahrá si finále

Anna Karolína Schmiedlová.
Anna Karolína Schmiedlová. (Autor: TASR)
TASR|25. júl 2020 o 13:44

V druhom dueli uspela Chantal Škamlová.

PIEŠŤANY. Anna Karolína Schmiedlová zdolala v sobotnom semifinále dvojhry na tenisovom turnaji Piešťany Ladies Open 2020 Terezu Mihalíkovú 6:0, 6:1 a postúpila do finále.

O titul zabojuje v nedeľu proti Chantal Škamlovej, ktorá si poradila s Timeou Jaruškovou 7:6 (4), 6:3.

V prvom sete mali obe hráčky najväčšie problémy na svojich podaniach. Škamlová prišla hneď o svoje prvé, no potom za stavu 1:2 brejkla Jaruškovú trikrát za sebou.

Vedenie 5:3 však nevyužila a dokonca dovolila súperke otočiť priebežný stav na 6:5, Jarušková však v dvanástej hre opäť stratila servis a v tajbrejku bola úspešnejšia Škamlová.

V druhej časti zápasu si obe hráčky držali podanie až do siedmej hry, vtedy Škamlová využila hneď prvý brejkbal. Následne ho potvrdila a dostala sa do vedenia 5:3, ktoré druhým brejkom v druhom sete pretavila na víťazstvo.

"Timka hrala nepríjemný tenis, tým, že je ľaváčka mi to dosť znepríjemňovala a ja som sa na kurte necítila až tak dobre ako v uplynulých zápasoch. Som však rada, že som to vybojovala a na konci aj zlepšila hru," povedala Škamlová pre web stz.sk.

Schmiedlová sa pustila do súperky hneď od začiatku a v prvom sete jej uštedrila kanára, keď jej dovolila uhrať iba šesť fiftínov.

V druhom sete síce Mihalíková ukoristila Schmiedlovej prvý servis, no to bolo z jej strany všetko, a keďže už nezískala ďalšiu hru, prehrala druhý set 1:6.

Pre Schmiedlovú je to druhé finále série Peugeot Tennis Tour 2020.

"Som rada, že sa mi podarilo opäť postúpiť do finále, na kurte som sa cítila dobre. S Terkou sme dobré kamarátky, ale hrali sme proti sebe prvýkrát.

Nebolo to ľahké a prajem jej, aby hrala stále lepšie, na druhej strane som rada, že sa mi podarilo zvíťaziť a podať dobrý výkon, aj keď tam boli vyrovnané pasáže," zhodnotila zápas priebežná líderka série na webe stz.sk.

Škamlová sa predstaví aj vo finále štvorhry, keď s Michaelou Hončovou zdolali Michaelu Kadlečákovú s Eszter Mériovou 3:6, 6:1, 10:4. O trofej zabojujú proti dvojici Tereza Mihalíková, Romana Čišovská, tento pár si poradil s Timeou Jaruškovou a Katarínou Kužmovou 6:3, 6:1.

Piešťany Ladies Open - semifinále:

Anna Karolína Schmiedlová (SR-2) - Tereza Mihalíková (SR-3) 6:0, 6:1

Chantal Škamlová (SR-4) - Timea Jarušková (SR-6) 7:6 (4), 6:3

Štvorhra - semifinále

Chantal Škamlová, Michaela Hončová (SR-1) - Michaela Kadlečáková, Eszter Mériová (SR) 3:6, 6:1, 10:4

Tereza Mihalíková, Romana Čišovská (SR-2) - Timea Jarušková, Katarína Kužmová (SR-4) 6:3, 6:1