Fulham oslavuje. Rodák vychytal víťazstvo a zahrá si v Premier League

Futbalisti Fulhamu oslavujú víťazstvo a postup do Premier League.
Futbalisti Fulhamu oslavujú víťazstvo a postup do Premier League. (Autor: SITA)
Športové prenosy SME, TASR|4. aug 2020 o 20:45

Finále play off o účasť v Premier League

Brentford - Fulham 1:2 pp (0:0)

Góly: 120.+4 Dalsgaard - 105. a 117. Bryan

/Marek Rodák (Fulham) odchytal celé stretnutie a dostal ŽK/

WEMBLEY. Futbalisti FC Fulham so slovenským brankárom Marekom Rodákom postúpili do Premier League.

V utorňajšom finále play off druhej najvyššej anglickej súťaže vo Wembley zdolali FC Brentford 2:1 po predĺžení vďaka dvom gólom Joea Bryana.

Fulham skončil v tabuľke The Championship na štvrtej priečke a v semifinále vyradil Cardiff City, Brentford obsadil tretie miesto a v play off sa prebojoval cez Swansea City.

Ako si Fulham vybojoval postup do Premier League: fotogaléria

10.9.2020

Po bezgólovom riadnom hracom čase sa skóre otvorilo v 105. minúte, keď Bryan z priameho kopu z vyše tridsiatich metrov "nachytal" Rodákovho náprotivka Davida Rayu stojaceho na päťke.

Bryan pridal v 117. minúte svoj druhý gól v zápase a tento zásah sa ukázal ako rozhodujúci, keďže v nadstavenom čase prekonal Rodáka hlavičkou po štandardnej situácii Henrik Dalsgaard.

Slovenský brankár prišiel o čisté konto a vzápätí videl žltú kartu, keďže sa dostal do potýčky s hráčmi súpera, ktorí chceli rýchlo rozohrať.

Fulham si však už postupový výsledok nenechal vziať a vrátil sa medzi elitu hneď po roku.

Fulham sa medzi nováčikmi pripojil k Leedsu United a West Bromwichu Albion a v Premier League bude pôsobiť ďalší slovenský brankár, za Newcastle United chytá Martin Dúbravka.

Brentford nevyužil šancu zahrať si najvyššiu anglickú súťaž prvýkrát od roku 1947.

ONLINE PRENOS: Brentford - Fulham (futbal, LIVE, NAŽIVO, video, stream, dnes, utorok, finále, play off, The Championship, Premier League, Marek Rodák)

Anglická Championship Finále 2020/2021
04.08.2020 o 20:45
Brentford
1:2
(0:0, 0:0, 0:1, 1:1)
120+4 minúta
Fulham
Góly: 120+4. Dalsgaard – 105. Bryan, 117. Bryan. ŽK: 88. Jensen (BRF) – 29. Reed (FHM), 67. Cairney (FHM), 98. Hector (FHM), 102. Knockaert (FHM), 104. Onomah (FHM), 104. Mitrović (FHM), 120+2. Cavaleiro (FHM), 120+4. Rodák (FHM). Rozhodca: Martin Atkinson.
Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc.
Obrovská radosť "chalupárov", pretože v novej sezóne budú pôsobiť medzi anglickou elitou. Nečakaným hrdinom sa stal obranca Joe Bryan, ktorý sa postaral o dva góly. Teší sa tiež slovenský brankár Marek Rodák.
importantFulham FC sa po roku vracia späť do Premier League.
120+4
yellowCardŽltú kartu dostáva Marek Rodák (Fulham FC).
120+4
goalBrentford práve strelil gól!
Iskierka nádeje ešte je. Pinnock dostal center do pokutového územia, poslal loptu hlavou do päťky a voľný HENRIK DALSGAARD hlavou prekonal Rodáka.
120+3
importantKnockaert a Cavaleiro išli do situácie dvoch proti jednému. Prvý menovaný prihrával tomu druhému do šestnástky, ako prvý bol pri lopte Raya a veľkú šancu zhatil.
120+2
yellowCardŽltú kartu dostáva Ivan Cavaleiro (Fulham FC).
120+2
Said Benrahma strelou nad bránku z nejakých 25 metrov len potvrdil, že dnes to jemu a ani Brentfordu vôbec nevyšlo.
120+1
Nadstavujú sa 4 minúty.
120
Dalsgaard si našiel v pokutovom území centrovanú loptu, hlavičkoval nad bránku Rodáka. Ten sa s rozohrávkou ponáhľať nebude.
119
Halil Dervişoğlu zle prihral a Reamov odkop sa takmer stal gólovou prihrávkou, nakoľko Mitrovič sa vyhol ofsajdu. V poslednej chvíli pred ním odkopol Raya.
118
Brentford má veľmi málo času. Nevyzerá to tak, že by dnes mal aspoň vyrovnať. "Včely" nepodávajú smerom dopredu ideálny výkon.
117
goalFulham FC dal gól!
Obranca JOE BRYAN bude totálnym a nečakaným hrdinom "Chalupárov", pretože strieľa aj druhý presný zásah. Zľava si nabehol až do šestnástky, narazil si s Mitrovičom, razom bol sám pred Rayom. Nepomýlil sa. Fulham je už len krôčik od Premier League.
117
Center z ľavého krídla odvrátil Tim Ream, následne zakončil z voleja Pinnock. Volej obrancu išiel slabo a navyše presne na Rodáka.
116
Marek Rodák ostáva sedieť na hracej ploche a avizuje zdravotné problémy. Vyzerá to tak, že má kŕče. Pomohol mu Le Marchand.
115
Dalsgaard dostal loptu na pravú stranu šestnástky, okamžite ju posielal do päťky, kde sa k nej dostal pred Watkinsom slovenský brankár Rodák.
114
Said Benrahma poslal z priameho kopu strelecké zakončenie, trafil iba múr. Alžírska hviezda dnes hrá dosť zlý zápas a nie je oporou, akú by Brentford potreboval.
113
Cyrus Christie išiel do hlavičkého súboja tesne pred svojou šestnástkou a aj keď trafil loptu, tak potom telom zrušil Canósa. Brentford získal priamy kop, pri lopte Benrahma.
112
Tarique Fosu dostal prihrávku do pokutového územia, kde sa snažil kľučkou uvoľniť, lenže Knockaert si výborne splnil defenzívne povinnosti.
111
Dvojité striedanie Fulhamu natiahlo čas o minútu, čo by sa malo ukázať na nadstavení. Medzitým sa drží pri lopte Brentford.
110
changeStriedanie v tíme Fulham FC: z ihriska odchádza Denis Odoi, prichádza Cyrus Christie.
Striedanie v tíme Fulham FC: z ihriska odchádza Josh Onomah, prichádza Maxime Le Marchand.
109
Knockaert dostal pas za obranu súpera, ale bol z uhlu, a tak centroval pred bránku. Mitrovič sa do zakončenia nedostal, zasiahol Raya.
107
Halil Dervişoğlu takmer mohol vyrovnať, pretože na malom vápne ostal po lopte od Canósa zabudnutý a takmer si loptu našiel. V poslednej chvíli ju pred ním v sklze vypichol Hector. Ten dnes hrá veľmi dobre.
106
changeStriedanie v tíme Brentford FC: z ihriska odchádza Rico Henry, prichádza Tarique Fosu.
106
Začalo sa druhé predĺženie.
Prvá časť predĺženia priniesla otvorenie skóre. Joe Bryan môže byť hrdinom, no Brentford má ešte 15 minút plus nadstavený čas. Každopádne, do ofenzívy už musí vrhnúť naozaj všetko.
105+2
Prvé nadstavenie skončilo.
105+1
changeStriedanie v tíme Fulham FC: z ihriska odchádza Aboubakar Kamara, prichádza Ivan Cavaleiro.
Striedanie v tíme Brentford FC: z ihriska odchádza Mathias Jensen, prichádza Halil Dervişoğlu.
105+1
Nadstavuje sa 1 minúta.
105
105
JOE BRYAN sa môže stať hrdinom Fulhamu, ktorý spravil výrazný krok v snahe vrátiť sa po roku do Premier League. Z priameho kopu, ktorý bol asi 30 až 35 metrov od bránky, namiesto centru, ktorý čakal každý, poslal strelu. Raya sa nachádzal na päťke, pretože takisto bol pripravený na pas. Bryan to prekvapivo zaobalil k žrdi a španielsky brankár sa presunúť nestihol.
104
yellowCardŽltú kartu dostáva Josh Onomah (Fulham FC).
Žltú kartu dostáva Aleksandar Mitrović (Fulham FC).
103
Said Benrahma centroval z priameho kopu na prednú žrď, Bryan loptu odvrátil na aut. Ten poslal Dalsgaard až do pokutového územia, vo vzduchu dominoval Rodák.
102
yellowCardŽltú kartu dostáva Anthony Knockaert (Fulham FC).
101
Tom Cairney poslal pas na hranicu pokutového územia, kde si nabehol Aboubakar Kamara. Ten v snahe prihrať ešte Mitrovičovi loptu nedokázal zachytiť na ihrisku.
100
Fulham drží loptu na svojej polovici ihriska a posúva sa dopredu. Na pravom krídle ale nevymyslel nič Anthony Knockaert.
99
Said Benrahma dostal veľmi ťažký pas na krídlo, kde si loptu nedokázal prebrať a ušla mu mimo ihriska. Rozohrávať od svojej bránky môže Rodák.
98
yellowCardŽltú kartu dostáva Michael Hector (Fulham FC).
97
Jensen sa dostal k prihrávke Henryho vo vápne súpera, z otočky strieľal do obrancu pred ním. Fulham prešiel dopredu, kde sa takmer dostal do šance Mitrovič. V poslednej chvíli pred ním zasiahol Raya.
96
Brentford je pri lopte na vlastnej polovici ihriska, kde si dáva pozor na presing súpera. Snaha o pas na ľavé krídlo skončila pri Hectorovi.
95
Strely: 9 – 11
94
Kamara strieľal z nejakých 20 až 25 metrov. Jeho prudký pokus išiel medzi tri žrde, brankár Raya si dal veľký pozor. Keby však lopta skončila, čo sa takmer stalo, mohlo byť pre Brentford zle.
92
Watkins sa takmer dostal do obrovskej šance. Brentford prešiel rýchlo dopredu, Canós poslal prudký center do päťky a anglický útočník nezakončil, pretože v poslednej chvíli zasiahol Hector.
91
Začalo sa nadstavenie prvého polčasu.
Obaja tréneri striedali iba po dvakrát, takže Brentford aj Fulham majú k dispozícii ďalšie štyri zmeny. Po novom môžu vymeniť päť hráčov, no a v predĺžení je jedno striedanie navyše. Určite to ešte budú poriadne šachy.
Nekončíme, ideme ďalej! Počas riadneho hracieho času sme v boji o poslednú miestenku v Premier League gól nevideli, nasleduje predĺženie. Hrať sa bude klasicky 2x15 minút, nie je tu žiadny Zlatý gól. Ak sa nerozhodne ani po ďalšej polhodine, tak nasledujú penalty.
90+3
Druhý polčas sa skončil.
90+2
changeStriedanie v tíme Fulham FC: z ihriska odchádza Bobby Decordova-Reid, prichádza Aleksandar Mitrović.
90
Nadstavujú sa 3 minúty.
89
Už je to naozaj nesmierne opatrné z oboch strán. Blíži sa nadstavený čas a všetko nasvedčuje tomu, že dnes uvidíme ešte ďalších 30 minút.
88
yellowCardŽltú kartu dostáva Mathias Jensen (Brentford FC).
87
Raya musel riešiť center do jeho pokutového územia, ale mal jednoduchú situáciu, čiže všetko zvládol bez problémov.
86
Josh Onomah v druhom polčase nie je vidieť, čo je výrazná zmena oproti prvému. Tentoraz strieľal z diaľky, no vysoko nad bránku Rayu.
85
Kamara sa v pokutovom území nedostal po kľučke k strele, a tak zaváhal. Nakoniec prihral doprava, kde bol v ofsajde Anthony Knockaert.
84
changeStriedanie v tíme Brentford FC: z ihriska odchádza Josh Dasilva, prichádza Sergi Canós.
83
Dalsgaard vyskúšal zakončenie z rohu pokutového územia. Jeho prudká strela išla necelý meter nad bránku Rodáka.
82
Po dlhom čase má loptu na kopačkách Fulham. Začína kombinovať od Rodáka s Hectorom. Už sa blíži záver a nikto sa rozhodne nechce splašiť.
81
changeStriedanie v tíme Fulham FC: z ihriska odchádza Neeskens Kebano, prichádza Anthony Knockaert.
80
Jensen centroval z priameho kopu smerom k Janssonovi, ten síce hlavičkový súboj vyhral, ale potom hráči Fulhamu loptu odkopli.
79
Hector si na vlastnej polovici ihriska pomohol faulom. Štandardka je ale ďaleko od bránky Rodáka, čiže priame nebezpečenstvo nehrozí.
78
Ďalej pokračuje herná prevaha Brentfordu z posledného času. Obrázok hry sa nijako nezmenil už asi viac ako päť minút. Zároveň sa ale nedeje nič zaujímavejšie.
76
Hráči Brentfordu sa už asi tri minúty držia s loptou v okolí pokutového územia. Stále sa nedostali k ohrozeniu Rodáka.
74
Brentford sa drží s loptou na útočnej polovici ihriska. Šestnástka Fulhamu je ale zatiaľ nedobytnou pevnosťou.
73
Harrison Reed skúsil svoju pravačku z nejakých 20 metrov. Nepodarený pokus išiel vysoko nad bránku Rayu.
72
Z rohového kopu neprišlo žiadne zakončenie zo strany Brentfordu, takže Fulham túto situáciu prečkal bez komplikácií.
71
importantMarek Rodák si až teraz pripísal prvý zákrok v zápase. Watkins dostal prihrávku aj priestor pred šestnástkou a prudko pálil pod brvno. Slovenský gólman vyrazil na roh.
70
Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času. Dočkáme sa gólu, alebo dnes uvidíme minimálne predĺženie?
69
Chvíľu sa hrať nebude, pretože nasleduje prestávka na osvieženie.
68
Emiliano Marcondes sa postavil k rozohrávke priameho kopu. Jeho prudká strela išla vysoko nad múr aj bránku Rodáka.
67
yellowCardŽltú kartu dostáva Tom Cairney (Fulham FC).
66
Pinnock dostal center z rohu, ešte loptu posielal pred bránku. Bryan odvrátil na ďalší roh. Ten tiež rozohral Jensen a veľký pozor si dal Hector.
65
Dalsgaard zastavil pas do jeho pokutového územia. Brentford prešiel dopredu po ľavom krídle a Odoi loptu odkopával na rohový kop.
64
Kamara si pomohol útočným faulom, Fulham o loptu prišiel. Brentford bude zakladať akciu zo zadných radov.
62
Kebano svojou aktivitou získal rohový kop, prvý v druhom polčase. Dobrý center pred malé vápno hlavičkoval Hector nad bránku Rayu.
61
Hodina stretnutia už uplynula a to možno dnes nie sme ani v polovici. Ak totiž tento zápas skončí remízou, tak sa ide do predĺženia, poprípade penált.
60
changeStriedanie v tíme Brentford FC: z ihriska odchádza Bryan Mbeumo, prichádza Emiliano Marcondes.
58
58
importantBobby Reid si našiel center pred malým vápnom súpera, kde dostal trochu priestoru, a tak rýchlo strieľal. Len tesne minul bránku Rayu.
57
Tom Cairney získal loptu v strede poľa. Fulham sa usadil pri poliacej čiare a postupne sa snaží posunúť sa vpred.
56
Ollie Watkins sa tlačil k centru z ľavej strany, v poslednej chvíli pred ním zasiahol a loptu odvrátil obranca Ream. Neúspešnú akciu ukončil nepodareným centrom Mbeumo.
55
Benrahma prešiel dopredu po ľavom krídle, potom loptu prestrčil do šestnástky. Jensen si jeho prihrávku nespracoval.
54
Nakoniec dopredu prešiel Brentford a práve Mbeumo zakončoval spred pokutového územia. Jeho technický pokus neprešiel na Rodáka.
53
Mbeumo v strede ihriska loptu stratil. V snahe získať ju naspäť fauloval, Fulham môže začínať akciu.
52
Said Benrahma prešiel zľava cez dvoch obrancov súpera a v šestnástke strieľal. Trafil pred ním stojaceho Odoia, obranca Fulhamu rukou nezahral.
51
Tim Ream poslal stredom ihriska prihrávku na hrot ofenzívy, získal ju iba Pinnock. Brentford začne akciu z vlastných zadných radov.
50
Joe Bryan išiel vedľa svojej šestnástky do riskantného sklzu a zasiahol nohu Mbeumu. Kontakt tam bol aj keď nie príliš veľký. Hlavný rozhodca nakoniec faul nepíska.
49
Brentford nezačal ideálne ani po zmene strán. Ak dnes chce bojovať o postup do Premier League, tak bude musieť ofenzívne pridať.
48
48
importantFulham hneď na úvod druhého polčasu získal priamy kop vhodný na strelecké zakončenie. Kebano poslal výbornú strelu, rozvlnil bočnú sieť. Chýbalo veľmi málo.
47
Cez prestávku nestriedal ani jeden tím, takže oba celky nastupujú do druhého dejstva tak ako zápas začali.
46
Začal sa druhý polčas.
V úvodnom dejstve sme nevideli žiadny presný zásah. Fulham je aktívnejším tímom, mal aj niekoľko šancí. Brentford zatiaľ Rodáka výraznejšie nepreveril. Pred druhým polčasom je ale všetko otvorené.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
44
Joe Bryan centroval z ľavého krídla. Vo vzduchu pred vlastnou bránkou dominoval Raya a zákrokom všetko vyriešil.
43
Pinnock poslal nákop na pravé krídlo. Tam síce hlavičkový súboj vyhral Mbeumo, no loptu posunul iba k obrancom Fulhamu.
42
Mbeumo obdržal presnú prihrávku od Dalsgaarda do šestnástky. V súboji s ním bol Bryan. Skončilo to bez faulu, odkopávať môže Rodák.
40
Denis Odoi sa snažil prihrať alebo vystreliť na hranici pokutového územia Brentfordu, túto snahu zablokoval Rico Henry a loptu odkopol preč.
39
Rodák poslal dlhý výkop na útočnú polovicu ihriska, Pinnock loptu odhlavičkoval naspäť k hráčom Fulhamu.
38
Brentford zakladá akciu na vlastnej polovici ihriska. Po prihrávke k poliacej čiare loptu získal Cairney.
36
Ofsajdy: 1 – 1
35
Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Uvidíme do prestávky nejaký gólový zásah?
34
34
Rico Henry centroval do pokutového územia. Mbeumo ešte loptu posunul do päťky, kde vo vzduchu Watkins fauloval Mareka Rodáka.
33
Brentford je po dlhšom čase na lopte niekoľko desiatok sekúnd. Na útočnej polovici sa nevie presadiť cez val hráčov Fulhamu.
32
Po ľavom krídle sa Kamara nerozbehol do otvoreného priestoru, lopta mu ušla od nohy. Vhadzoval tak mohol Dalsgaard.
31
Ďalšia akcia "včiel" začína od brankára Rayu. Pinnock nákopom hľadal Watkinsa, pred ním vo vzduchu zasiahol obranca Hector.
30
Polhodinka stretnutia je za nami. Brentford sa aj naďalej márne snaží vyrovnať hru. Momentálne ale Fulham nie je až tak nebezpečný.
29
yellowCardŽltú kartu dostáva Harrison Reed (Fulham FC).
28
Opäť sa už hrá. Rodák výkopom našiel síce iba Janssona, no Fulham loptu získal späť a znova sa usadil na útočnej polovici ihriska.
26
Jensen chcel z rohového kopu prekvapiť a poslať priamu strelu k bližšej žrdi. Našiel len bočnú sieť. Nasleduje prestávka na osvieženie.
25
Jensen poslal parádny pas na zadnú žrď. Tam bol úplne voľný Mbeumo, mohol mať stopercentnú šancu. V poslednej chvíli loptu posunul na roh Hector.
24
Rico Henry centroval z ľavého krídla a Mbeumo hlavičkoval. Jeho nedôrazný pokus si bez problémov našiel Rodák.
22
Fulham naďalej ostáva nasťahovaný na útočnej polovici. Je to poriadny zámok, lenže zakončenia neprichádzajú.
21
Roh sa Fulhamu nepodaril, pretože po ďalšej rozohrávke prišiel nízky center. Brentford loptu odkopol do bezpečia.
20
Reid zrazený centrom získal rohový kop. Ten sa bude opakovať, nakoľko po rozohrávke na krátko Kebano trafil loptou iba Da Silvu.
19
"Chalupári" kombinujú v zadných radoch. Postupne sa snažia prejsť po pravom krídle na dostrel Rayu.
18
Fulham je dnes zatiaľ jasne lepším tímom. Na gól zatiaľ čakáme, ale ak bude stretnutie takto pokračovať, tak sa ho čoskoro dočkáme.
17
17
importantJosh Onomah mal veľkú šancu, zatiaľ je to najlepší hráč zápasu. Mladík sa otočil okolo Pinnocka a poslal krížnu strelu. Raya skvele zasiahol, Jansson si dal odkopom takmer vlastný gól, no zvládol to.
15
Rodákovi výkop nevyšiel, jeho pas na ľavé krídlo skončil mimo ihriska. Na opačnej strane sa stalo to isté Henrymu.
14
Kebano sa cez Henryho nedostal do pokutového územia, získal prvý roh v zápase. Reed centroval pred malé vápno, loptu odvrátil preč Jansson.
13
Onomah mal dnes už druhý náznak šance. Tentoraz minul loptu v šestnástke súpera smerujúcu na jeho osobu.
11
Benrahma posielal pas do pokutového územia súpera, kde si nabiehal Watkins. K lopte sa dostal iba brankár Rodák.
10
Desať minút stretnutia za nami. Duel začal v aktívnom tempe. Ani jeden tím dnes nechce len brániť, určite ide o veľa a góly vyhrávajú zápasy.
9
Brankár Raya dostal ťažkú prihrávku do svojho malého vápna a takmer prihral na kopačku Kamaru. Tomu lopta našťastie pre Brentford ušla, avšak Fulham vyvinul výborný presing.
8
Mbeumo to nakoniec skúsil priamo, trafil iba múr. Vzápätí centroval k Rodákovi útočník Benrahma. Výkop slovenského gólmana nezachytil Kamara.
7
Hector fauloval niekoľko málo metrov pred šestnástkou Fulhamu, na trávniku skončil Benrahma. Brentford získal priamy kop vhodný skôr na center.
5
Benrahma dostal úder do tváre pri poliacej čiare, faul sa nepískal. Alžírčan je v poriadku a môže pokračovať v hre.
4
Said Benrahma sa tiež zľava nedostal k ničomu zaujímavému. Fulham prešiel dopredu a Onomah zakončoval spred veľkého vápna. Nemieril síce zle, no Raya na všetko videl.
3
Rico Henry sa po ľavom krídle smerom dopredu nedostal, prihráva dozadu na stopérov a Brentford začína akciu.
2
Dalsgaard sa snažil o prvé zakončenie tohto stretnutia, ale z hranice pokutového územia val tiel pred sebou neprestrelil.
1
Brentford dnes nastupuje v modrých dresoch, Fulham je v bielom. Výkop obstaral Reid.
1
importantTento zápas sa bude hrať bez systému VAR.

Brentford FC: Raya – Dalsgaard, Jansson, Pinnock, Henry – Jensen, Norgaard, Da Silva – Mbeumo, Watkins, Benrahma
Náhradníci: Daniels – Žambůrek, J. Valencia, S. Canos, Dervisoglu, Fosu, Jeanvier, Marcondes, Roerslev

Fulham FC: Rodák – Odoi, Hector, Ream, Bryan – Reed, Cairney – Kamara, Onomah, Kebano – Reid
Náhradníci: Bettinelli – S. Sessegnon, Mitrović, McDonald, Le Marchand, Cavaleiro, Christie, Johansen, Knockaert

Rozhodca: Martin Atkinson.
Zápas, ktorý priťahuje každoročne obrovskú pozornosť, aj keď ide o druhú najvyššiu súťaž. Finále baráže o Premier League znova proti sebe spojilo dva tímy, ktoré si sú vyrovnanými súpermi. Kto dnes vo Wembey vyhrá, postúpi medzi anglickú elitu. Víťaza poteší aj finančná odmena 170 miliónov libier.

Brentford

"Včely" hrajú naozaj o veľa. Ešte nikdy v histórii tohto klubu sa nestalo, že by vyhral baráž. Vždy, keď z hociktorej ligy postupoval vyššie, tak sa umiestnil na priečkach zaručujúcich priamy postup. Brentford hral v Premier League naposledy v sezóne 1946/47. V tejto sezóne obsadil tretie miesto a len vlastnou chybou nepostúpil priamo, keďže dve posledné kolá prehral so Stoke a Barnsley. V baráži prešiel cez Swansea City po prehre 0:1 a výhre 3:1. Najlepší strelec Ollie Watkins sa postaral o 25 gólov. Hviezdu tímu je aj Saïd Benrahma. O 17-gólového Alžírčana stoja aj Chelsea či Arsenal.

Fulham FC

"Chalupári" sa do Premier League môžu vrátiť po roku, pretože z nej vypadli v sezóne 2018/19. V tomto ročníku obsadili štvrté miesto, mali rovnaký počet bodov ako tretí Brentford a to 81. V semifinále baráže sa dostali cez Cardiff City po výhre 2:0 a prehre 1:2. Najlepší strelec Aleksandar Mitrović sa postaral o 26 gólov, no jeho štart je pre zdravotné problémy otázny. Jednotkou Fulhamu je od októbra slovenská brankár Marek Rodák, ktorý podáva skvelé výkony a 15-krát si udržal čisté konto. Ak by postúpil tento londýnsky tím, vrátane Martina Dúbravku (Newcastle) by malo Slovensko dvoch gólmanov v Premier League.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Domov»Futbal»Anglicko»Fulham oslavuje. Rodák vychytal víťazstvo a zahrá si v Premier League