Góly: 89. a 90.+3 Moraes, 90.+1 Solomon, ČK: 68. Chocholava - 70. Brooks

/prvý zápas 2:1, Šachtar Doneck postúpil do štvrťfinále/

• Manchester United - LASK Linz 2:1 (0:0)

Góly: 57. Lingard, 88. Martial - 55. Wiesinger

/prvý zápas 5:0, Manchester United postúpil do štvrťfinále/

• Inter Miláno - Getafe 2:0 (1:0)
<>

Góly: 33. Lukaku, 83. Eriksen

/obranca Milan Škriniar presedel zápas na domácej lavičke/

BRATISLAVA. Futbalisti milánskeho Interu postúpili do štvrťfinále Európskej ligy. V osemfinálovom súboji na neutrálnej pôde v AufSchalke Arene v Gelsenkirchene zvíťazili v zostave bez slovenského reprezentanta Milana Škriniara nad španielskym Getafe 2:0.

V 33. minúte poslal "nerazzurri" do vedenia belgický kanonier Romelu Lukaku. V 75. minúte po ruke Diega Godina v šestnástke nepremenili Španieli jedenástku, Jorge Molina netrafil z bieleho bodu bránku.

Triumf zverencov trénera Antonia Conteho spečatil v 83. minúte striedajúci Christian Eriksen. Inter sa vo štvrťfinále stretne s postupujúcim zo súboja medzi Glasgowom Rangers a Bayerom Leverkusen, ktorý je na programe vo štvrtok.

Kodaň sa môže tešiť na United

Futbalisti Istanbulu Basaksehir v základnej zostave so slovenským stopérom Martinom Škrtelom si nezahrajú štvrťfinále Európskej ligy UEFA 2019/2020.

Ešte v marci pred vypuknutím pandémie koronavírusu zvíťazil turecký šampión doma nad FC Kodaň 1:0, v stredajšej osemfinálovej odvete v dánskej metropole však o náskok prišiel a po prehre 0:3 v súťaži skončil.

Kodaň sa môže tešiť na konfrontáciu s Manchestrom United, ktorú odohrajú už na záverečnom turnaji na neutrálnej pôde v Nemecku.

United idú ďalej po výhrach 5:0 vonku a 2:1 na Old Trafford.

V ďalšom osemfinálovom súboji postúpil Šachtar Doneck cez VfL Wolfsburg. Ukrajinský majster po víťazstve 2:1 vonku zdolal bundesligistu doma 3:0, pričom všetky góly padli v závere stretnutia.

Basaksehir nevyužil príležitosti

Slovenský rozhodca Ivan Kružliak udelil až dve červené karty - v 68. minúte domácemu Davitovi Chocholavovi a o chvíľu poslal pod sprchy aj zadáka VfL Johna Brooksa.

Hráči Kodane mali raketový vstup do odvety a už vo 4. minúte zmazali manko z prvého súboja. Varela našiel mäkkým centrom na malom vápne Wilda a proti jeho hlavičke z tesnej blízkosti nemal hosťujúci brankár šancu zasiahnuť - 1:0. V 13. minúte Günok podržal svoj tím, keď zneškodnil nebezpečný pokus Jensena.

Hráči Basaksehiru si smerom dopredu začali viac veriť a v 40. minúte mohli vyrovnať. Crivelli si v šestnástke spracoval center, ale nezakončil presne a v nadstavenom čase neuspel z uhla Višča.

V 52. minúte zahral vo vlastnom pokutovom území rukou Topal a Wind z jedenástky poslal loptu do opačnej strany, ako sa hodil brankár - 2:0. V 62. minúte poistil náskok Kodane Falk, hostia sa už nezmohli na odpoveď, hoci Viščova strela len tesne preletela nad brvnom.

Wolfsburg na konci nezvládol tlak

Wolfsburg vstupoval do odvety na Olympijskom štadióne v Kyjeve s imperatívom streliť minimálne dva góly, v úvode stretnutia sa však musel viac brániť a v 26. minúte ho zachránila žrď po strele Marlosa. Šachtar vytváral v útoku neustále hrozby, ale v koncovke sa jeho hráči viackrát unáhlili.

Obraz hry sa po prestávke nezmenil, Wolfsburg bol jalový a domáci hrali s chuťou, ale ďalšie ich šance zostali nevyužité. Po hodine hry dali o sebe prvýkrát vedieť aj hostia, priamy kop Arnolda smerujúci pod brvno vyrazil Pjatov do bezpečia.

Po vylúčeniach na oboch stranách nedokázal Wolfsburg zužitkovať väčší priestor na ihrisku na strelenie gólu. Naopak, v závere sa pod ťarchou vypadnutia úplne rozsypal a v rýchlom slede inkasoval tri góly, dva od najlepšieho hráča zápasu Juniora Moraesa.

Milan Škriniar môže zasiahnuť do stretnutia Inter Miláno - Getafe. Tréner Conte ho však na ihrisko nepostavil od začiatku stretnutia, Slovák tak ostal na lavičke náhradníkov.

Hrá sa na neutrálnom štadióne, nakoľko ide o prvý súboj oboch súperov. Pre pandémiu koronavírusu totiž v Getafe nestihli odohrať úvodné stretnutie.

ONLINE PRENOS: Inter Miláno - Getafe (futbal, LIVE, NAŽIVO, stream, Európska liga, osemfinále, dnes, streda, Milan Škriniar)

Európska liga Osemfinále 2019/2020
05.08.2020 o 21:00
Inter
2:0
(1:0, 1:0)
90+6 minúta
Getafe
Góly: 33. R. Lukaku, 83. Eriksen. Rozhodca: Taylor – Beswick, Nunn (všetci Nemecko). Diváci: bez divákov.
Aj v druhom polčase padol napokon len jeden gól, o ktorý sa v 83. minúte postaral striedajúci Eriksen a tak Inter Miláno po výhre 2:0 nad Getafe postupuje do štvrťfinále Európskej ligy! Getafe nepodalo zlý výkon, malo aj šance a dokonca za stavu 1:0 kopal španielsky celok pokutový kop, ale Molina ho trestuhodne zahodil.

Milan Škriniar, ktorý dnes do zápasu nezasiahol, sa môže spolu s Interom tešiť z postupu, meno svojho súpera spozná zajtra. Ja vám už ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc!
90+6
90+5
Suárez nabiehal do pokutového územia, ale lopta opustila hraciu plochu a bude to odkop od brány Interu.
90+4
Taliansky celok sa dostáva k lopte, ale smerom dopredu sa pochopiteľne nehrnie. Už len necelé dve minúty zostávajú do konca avizovaného nadstaveného času.
90+3
Cucurella centroval do pokutového územia Interu, lopta sa napokon dostala len k brankárovi Handanovičovi.
90+2
Getafe to po zisku lotpy otvára v zadných radoch, ale dnes to španielskemu celku v zakončení nejde.
90+1
To je ešte dostatok času, ale Getafe potrebuje streliť až dva góly. No uvidíme, čo nám nadstavený čas ešte ponúkne.
90
V druhom polčase sa nadstavuje 6 minút!
89
Po centrovanej lopte do pokutového územia Interu bude nasledovať len odkop od Handanovičovej brány.
88
changeStriedanie v tíme Getafe CF: z ihriska odchádza Mathias Olivera, prichádza Francisco Portillo.
Striedanie v tíme Getafe CF: z ihriska odchádza Mauro Arambarri, prichádza Hugo Duro.
87
Tréner Getafe chystá ešte dvojnásobné striedanie.
86
Inter drží loptu na svojich kopačkách, brankár Handanovič si opäť robí zálusk na čisté konto. Uvidíme, čo prinesú zvyšné minúty druhého polčasu.
85
Efektivita dnes teda jednoznačne rozhoduje. Getafe malo šance aj v prvom polčase aj v tom druhom, dokonca španielsky celok zahodil penaltu.
84
Getafe teda potrebuje streliť dva góly, aby vyrovnalo a vynútilo si tak predĺženie. Už to však podľa vývoja na ihrisku vyzerá, že sa zápas len dohrá.
83
83
goalInter dal gól!
Aj o druhý gól v tomto zápase sa postaral taliansky celok a zrejme je tak o osude celého zápasu a postupujúcom do štvrťfinále rozhodnuté! Nový muž na ihrisku CHRISTIAN ERIKSEN sa dostal k lopte a šikovnú akciu Interu zakončil z vnúra pokutového územia tak ako sa má – 2:0!
82
changeStriedanie v tíme Inter Miláno: z ihriska odchádza Marcelo Brozović, prichádza Christian Eriksen.
81
Ángel Rodríguez sa pokúsil zakončiť v pokutovom území akrobatickým spôsobom, ale lopta ide mimo troch žrdí.
80
Necelých 10 minút zostáva do konca druhého polčasu. Stále je to teda len o jeden gól a pre oba celky to bude ešte ťažký záver druhého dejstva.
79
79
importantVeľká šanca pre Inter! V pokutovom území pred bránou sa dostal do zakončenia Lukaku, ale loptu v stopercentnej šanci zle zasiahol a tak je to stále len 1:0! Loptu si tam pýtal ešte úplne voľný Sánchez.
78
Getafe aj naďalej prehráva o jeden gól a zápas sa pomaly začína krátiť. Uvidíme, čo nám prinesie zvyšok druhého polčasu.
77
To je teda moment, ktorý môže psychicky pomôcť Interu, ktorý v posledných chvíľach dosť poľavil, ale trestu sa napokon vyhol.
76
76
penOutLoptu si na biely bod postavil veterán Molina, ale posiela ju vedľa brány! Veľmi zle zahratý pokutový kop, Inter mal veľké šťastie a tak stále drží tesné vedenie a postup do štvrťfinále!
75
75
importantBola nariadená penalta pre Getafe! Tak je tomu naozaj tak, bola to ruka Godína a španielsky celok má veľkú šancu na vyrovnanie!
74
importantJe to veľmi sporná situácia, hlavný rozhodca Taylor ide k obrazovke a pozrie si to ešte celé aj on! Inter je nervózny, ale opakované závery ukazujú, žeby to mala byť penalta.
73
importantNo ale pozor! Skúma sa situácia v pokutovom území, či nedošlo k ruke Godína pri Jasonovom centri. Možno sa bude kopať penalta proti Interu.
72
Jason centroval na hranicu pokutového územia, nasledovalo len nepresné zakončenie od Timora, ktoré smeruje vedľa Handanovičovej brány.
71
K lopte sa dostáva španielsky celok, ktorý sa musí viacej tlačiť smerom dopredu. Uvidíme, či sa ešte dočkáme v tomto zápase presného zasahu či už na jednej alebo druhej strane.
70
changeStriedanie v tíme Inter Miláno: z ihriska odchádza Lautaro Martínez, prichádza Alexis Sánchez.
69
changeStriedanie v tíme Getafe CF: z ihriska odchádza Jaime Mata, prichádza Jorge Molina.
Striedanie v tíme Getafe CF: z ihriska odchádza Allan Nyom, prichádza Jason.
68
Chystá sa striedanie na strane Getafe. Čaká sa už len na prerušenie hry, určite to bude posilnenie ofenzívy.
67
67
Rohový kop zvládol taliansky celok ubrániť, ale pri lopte je znova Getafe. Ešte tu bude veľmi náročný zápas pre oboch aktérov.
66
importantNyom centroval do pokutového územia Interu, tam sa do zakončenia hlavou dostal Jaime Mata a jeho hlavičku pod brvno vyrazil skvelým zákrokom brankár Handanovič!
65
Zakrátko Cucurella sklepol loptu pre Arambarriho, ale z druhej vlny sa mu nepodarilo zakončiť presne a opäť je z toho len odkop od brány súpera.
64
K lopte sa potom na druhej strane dostal striedajúci Ángel Rodríguez, ale jeho zakončenie z hranice pokutového územia bolo nepresné a bude to len odkop od Handanovičovej brány.
63
Rýchla rozohrávka priameho kopu Interu nevyšla, bude to len odkop od Soriovej brány.
62
Postupne sa na oboch stranách striedajú rýchle útočné výpady, ktoré však defenzívy aktérov tohto zápasu dokážu pokryť. Getafe čaká na svoju prvú výraznejšiu šancu v druhom polčase.
61
Inetr získal priamy kop z hranice pokutového územia, na centrovanú loptu skákal Brozović, ale nedokázal ju zasiahnúť a napokon je odmávaný ofsajd.
60
Hodina zo stretnutia v Gelsenkirchene medzi Interom Miláno a Getafe CF je už minulosťou. Zatiaľ je bližšie k postupu taliansky celok, ktorý vyhráva po góle Lukaku z 33. minúty 1:0!
59
Nepresný útok Getafe končí pri brankárovi Handanovičovi, ktorý rozohráva loptu na svojich spoluhráčov. Getafe na nič nečaká a ihneď vysoko napáda súperovu rozohrávku.
58
Po dlhšej dobe to bol však útok zo strany španielskeho celku, ktorý stále prehráva o jeden gól. Môžme však povedať, že doposiaľ aj s prvým polčasom je vyrovnaným súperom.
57
Getafe potiahol svoj rýchly útok až pred pokutové územie, ale tam napokon prišiel len faul na Gagliardiniho a Inter získava loptu na svoje kopačky.
56
changeStriedanie v tíme Getafe CF: z ihriska odchádza Nemanja Maksimović, prichádza Ángel Rodríguez.
55
Lukaku musel za postranú čiaru, ale je už späť v hre a dianie v Gelsenkirchene pokračuje ďalej. Getafe sa snaží hrať stále aktívne, je to len rozdiel jedného gólu.
54
Na ihrisku teraz zostáva ležať autor zatiaľ jediného gólu Lukaku a hra je tak prerušená. Zrejme bude potrebné aj ošetrenie belgického reprezentanta.
53
Centrovaná lopta dopadla ku Cucurellovi, ake jeho zakončenie v pokutovom území zblokovala obrana Interu do bezpečia.
52
Nedovolený zákrok Interu, nasledovať bude priamy kop Getafe a to v tesnej blízkosti pokutového územia.
51
Zakrátko sa Inter znova dostáva k lopte a presúva sa na útočnú polovicu. Taliansky celok má veľmi dobrý vstup do druhého polčasu, snaží sa navýšiť svoje tesné vedenie.
50
Getafe už ubránilo druhý rohový kop a získava loptu na svoje kopačky. Inter sa sťahuje späť na svoju polovicu ihriska.
49
importantPo rohovom kope zakončoval na zadnej tyčke D'Ambrosio, jeho nožničky vyrazil do bezpečia Soria a nasledovať bude ďalší rohový kop! Veľký nápor Interu pokračuje ďalej.
48
48
Teraz sa už Inter dostal do zakončenia, tvrdú strelu vyslal spoza obrany Barella a jeho pokus bol tečovaný na rohový kop. Keby tam neprišla spomínaná teč, Soria by mal veľké problémy.
47
Sledovali sme dlhý pas Martínez, ktorý sa snažil presadiť cez obranu súpera, ale to sa mu nepodarilo. Zaváňalo to faulom, ale ten sa napokon nepíska.
46
Druhý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop patril Getafe. Ani jeden z trénerov nestriedal.
46
Začal sa druhý polčas.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!
Úvodné dejstvo v Gelsenkirchen je už minulosťou. Getafe vstúpilo do zápasu veľmi aktívne a hneď v druhej minúte mohlo vyhrávať, ale fantastický zákrok na čiare vytiahol Hndanovič. Španielsky celok pokračoval vo svojom nápore, ale svoju úlohu si splnila aj defenzíva Interu. Postupne sa hra vyrovnala a šance mal aj Inter, dva výborné zákroky musel vytiahnúť brankár Soria. V 33. minúte otvoril skóre zápasu Lukaku, takže Inter Miláno vyhráva po prvom polčase nad Getafe 1:0! Všetko je to však ešte otvorené na oboch stranách, Getafe je vyrovnaným spôsobom a určite nás tak čaká ešte zaujímavé a kvalitné stretnutie.

Druhý polčas sa začne približne o 22:03.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45
V prvom polčase sa nadstavuje 1 minúta!
44
Riadny hrací čas prvého polčasu sa čoskoro naplní. Uvidíme, koľko sa bude prípadne nadstavovať.
43
Getafe sa ešte snaží do prestávky vyrovnať, španielsky celok je zatiaľ určite vyrovnaným súúperom, ale vo vedení o jeden gól je Inter.
42
Taliansky celok sa následne snažil o rýchly prechod do útoku, ale lopta končí za postranou čiarou, bude to odkop od Soriovej brány.
41
Toto bol nedovolený zákrok Getafe a tak Inter bude rozohrávať loptu na svojej polovici ihriska.
40
Necelých päť minút zostáva do konca prvého polčasu. Udrží si Inter Miláno svoje tesné vedenie do prestávky?
39
Postupne sa aj priostruje v osobných súbojoch, zatiaľ však nemusel hlavný rozhodca Taylor udeliť ani jednu žltú kartu.
38
Pekná kombinácia Getafe, Maksimović potom poslal prudký center pred bránu Interu, ale lopta ide mimo hraciu plochu. Handanovič uvedie loptu späť do hry svojim odkopom.
37
Španielsky celok sa snaží stále napádať súperovu rozohrávku a nebojí sa útočiť aj vo väčšom počte. Inter sa dnes na postup bude musieť nadrieť.
36
Striedajú sa nám rýchle útoky na oboch stranách, záver prvého polčasu tak vyzerá veľmi zaujímavo.
35
Barella posielal prihrávku pred bránu súpera, ale lopta len doputovala k brankárovi Soriovi. Getafe na nič nečaká a okamžite sa snaží o rýchlu odpoveď.
34
Getafe teda môže veľmi mrzieť, že ten svoj úvodný nápor nepremenilo na gól a šance na to španielsky celok mal. Uvidíme, ako tento gól ovplyvní zvyšok stretnutia.
33
33
Je tu otvárací gól tohto stretnutia! Inter sa dostal do rýchleho útoku, Bastoni poslal presný pas za obranu súpera, ROMELU LUKAKU bol tiesnený obrancom, ale dokázal si loptu spracovať a jeho zakončenie končí v sieti – 1:0!
31
Postupne sa teda hra prelieva z jednej strany na druhú, obe defenzívy si však plnia svoje povinnosti výborne. Uvidíme, kedy prídu ďalšie zaujímavé momenty.
30
Polhodina v Gelsenkirchene je už minulosťou. Zatiaľ čakáme na úvodný presný zásah, šance však už boli na oboch stranách a tak sledujeme veľmi zaujímavé stretnutie.
29
importantLopta z priameho kopu smerovala pred bránu španielskeho celku, kde sa do zakončenia dostal D'Ambrosio, ale mieril len priamo do náručia brankára Soriu!
28
Po nedovolenom zákroku bude nasledovať priamy kop pre Inter a to z celkom zaujímavej pozície. Getafe je pod menším tlakom a tak sa musí brániť.
27
importantZakrátko sa Lautaro Martínez znova dostal do zakončenia! Jeho strelu z hranice pokutového územia musel vyraziť Soria, následne odrazenú loptu upratala do bezpečia obrana Getafe!
26
Obaja brankári tak majú na svojom konte veľmi dôležité zákroky a tak je to stále bez gólov na oboch stranách.
25
25
importantPrvá veľká šanca v tomto zápase pre Inter! Lautaro Martínez sa dostal k lopte a postupoval z mierneho uhla na bránu, ale Soriu sa mu prekonať nepodarilo!
23
Taliansky celok sa už postupne osmeľuje a dostáva sa na útočnú polovicu. Uvidíme, ako teraz zvládne Getafe prácu v defenzíve.
22
Dostávame sa za polovicu prvého polčasu, zatiaľ čakáme na otvárací zásah, ale určite sme sa v doterajších minútach nenudili.
21
Inter zvládlo ďalší nápor súpera, ale favoritovi zápasu sa stále nedarí v prechode na útočnú polovicu. Getafe neúnavne napáda rozohrávku súpera.
20
No a Getafe stále kombinuje na útočnej polovici, zatiaľ musí Inter mať zapnutý defenzívny režim a vyvarovať sa každému zaváhaniu, ktoré by nahrávalo súperovi.
19
To bol teda druhý varovný prst pre taliansky celok. Favorit zápasu sa zatiaľ trápi, Getafe má častejšie loptu na svojich kopačkách a mali už dve veľké šance na skórovanie.
18
importantĎalšia veľká šanca pre Getafe! V pokutovom území sa dostal do zakončenia Mata, ale Bastoni zblokoval jeho zakončenie do bezpečia a lopta išla mimo troch žrdí!
17
Tento útočný výpad Getafe nebol úspešný, lopta skončila len pri brankárovi Handanovičovi. Ten ju teda rozohráva na svojich spoluhráčov.
16
Španielsky celok stratil loptu a Inter získal aut pred pokutovým územím. Do zakončenia sa chcel dostať Lukaku, ale nebolo mu to umožnené.
15
Postupne sa už Getafe presúva na útočnú polovicu a znova sa tak Inter bude musieť brániť. Śtvrťhodina zápasu je už minulosťou, Getafe malo zatiaľ najväčšiu šancu na otvorenie skóre.
14
Inter sa snažil zo zadných radoch rýchlo preniesť hru do útoku, ale lopta opustila hraciu plochu a nasledovať bude len odkop od Soriovej brány.
13
Taliansky celok však znova len kombinuje na svojej polovici ihriska a čelí vysokému napádaniu zo strany súpera. Na futbalistoch Interi cítiť veľkú nervozitu.
12
Úvodné minúty tohto stretnutia jednoznačne patria Getafe, čo je určite prekvapenie. Uvidíme, akým smerom sa toto stretnutie bude ďalej vyvíjať, postupne sa dopredu dostáva už aj Inter.
11
Aj ten však taliansky celok ubránil, Getafe však zostáva pri lopte a kombinuje v tesnej blízkosti pokutového územia svojho dnešného súpera.
10
Po rohovom kope vznikol veľký zmätok pred bránou Interu, loptu sa ako posledný dotkol Godín a Inter sa tak bude musieť brániť ďalšiemu rohovému kopu súpera.
9
Maksimović sa dostal k lopte a pokúšal sa odcentrovať do pokutového územia, nasledovať bude rohový kop pre Getafe.
8
Inter rozbieha kombináciu na svojej polovici ihriska, ale nedostáva sa ďalej ako po stred ihriska. Getafe ihneď s vysokým napádaním, španielsky celok je silno namotivovaný.
7
Do zakončenia sa potom dostal Cucurella, ale mieril nepresne a bude to len odkop od Handanovičovej brány. Slovinský brankár bol hneď v úvode stretnutia hrdinom Interu.
6
Futbalisti v žltých dresoch znova kombinujú pred pokutovým územím súpera, Inter na nič nečaká a ihneď vysoko napáda súperovu rozohrávku.
5
Teraz sa už na útočnú polovicu dostáva taliansky celok, ale len hľadá recept na prekonanie súperovej defenzívy. Getafe stále pokračuje v sympatickom výkone, musí tak však vydržať po celé stretnutie.
4
Všetky predzápasové progńozy hovoria o Interi ako o favoritovi, ale Getafe od úvodných minút zatiaľ ukazuje, že to tak vôbec nemusí byť. Snáď uvidíme kvalitné a zaujímavé stretnutie.
3
Nasledoval rohový kop španielskeho celku, s ktorým si Inter poradi. Zaujímavý úvod stretnutia, Getafe sa ihneď snaží hrať aktívne a napáda súperovu rozohrávku.
2
2
importantMohol to byť otvárací gól! Suárez centroval do pokutového územia, kde sa do zakončenia hlavou dostal Maksimović, ale toho fantastickým zákrokom vychytal Handanovič!
1
Prvý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop patril Interu Miláno, ktoré odohrá toto stretnutie v modro-čiernych dresoch, Getafe nastupuje v žltých.
1
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom futbalu! Dlhé čakanie na dohrávanie dvoch európskych pohárových súťaží sa skončilo, dnes sa bude pokračovať v dohráve Európskej ligy, kde budeme svedkami odvety osemfinálových stretnutí. Avšak, v dvoch prípadoch sa však prvý zápas odohrať nestihol, preto sa odohrá len jedno stretnutie a to na neutrálnej pôde v Nemecku.

No a to je práve prípad tohto duelu medzi Interom Miláno a Getafe CF, ktorý sa uskutoční v Gelsenkirchene. Víťaz tohto zápasu teda postúpi do štvrťfinále. V základnej zostave Interu absentuje slovenský reprezentant Milan Škriniar, začína tak zápas na lavičke náhradníkov a uvidíme, či sa dostane do hry. Zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov, tesne pred úvodným výkopom sa znova prihlásime.

Inter Miláno: Handanovič (C) – Godín, de Vrij, Bastoni – D'Ambrosio, Barella, Brozović, Gagliardini, Young – R. Lukaku, Lautaro Martínez

Náhradníci: D. Padelli – Alexis Sánchez, Moses, Sensi, Ranocchia, Valero, Eriksen, S. Esposito, Agoume, Biraghi, Škriniar, Candreva

Getafe CF: Soria – Olivera, Etxeita, Dakonam (C), Damián Suárez – Timor, Arambarri, Nemanja Maksimović – Cucurella, Jaime Mata, Nyom

Náhradníci: Chichizola, Jean Paul – Chema, Portillo, Ángel Rodríguez, J. Molina, Fajr, Jason, Duro, Ndiaye, Cabaco

Rozhodca: Taylor – Beswick, Nunn (všetci Nemecko)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Inter Miláno a Getafe CF. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 21:00.

Po prestávke spôsobenou pandémiou koronavírusu sa už dohrali ligové súťaže a tak sa o slovo opäť prihlásia dve najprestížnejšie európske klubové súťaže. Od stredy sa bude pokračovať v Európskej lige, kde sú na programe odvtedy osemfinálových stretnutí. Avšak, v dvoch prípadoch sa však prvý zápas odohrať nestihol, preto sa odohrá len jedno stretnutie a to na neutrálnej pôde v Nemecku. Pochopiteľne sa bude súťaž dohrávať bez prítomnosti divákov.

Práve súboj medzi Interom Miláno a Getafe nestihol svoju prvú kapitolu nenapísať. V Gelsenkirchene sa tak uskutoční jedno stretnutie a víťaz postúpi do štvrťfinále.

Inter Miláno obsadilo v uplynulej sezóne v Serii A druhú priečku za Juventusom, keď na majstra stratil len jeden bod. Milan Škriniar so svojimi spoluhráčmi si tak môže napraviť chuť v Európskej lige. Getafe CF nebude na dohrávanie v LaLige spomínanť v najlepšom, keďže vyhralo len jedno stretnutie a napokon sa do Ligy majstrov nekvalifikovalo. Aj španielsky celok to tak môže skúsiť odčiniť v Európskej lige.

Ako dopadne toto stretnutie? Sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Futbal»Európska liga»Škrtel v Európe skončil, Škriniar sa ani nedostal na ihrisko