Skvelý vstup do sezóny. Slovan a Žilina vysoko vyhrali, uspela aj Trnava

Futbalisti a fanúšikovia ŠK Slovan Bratislava.
Futbalisti a fanúšikovia ŠK Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME, TASR|8. aug 2020 o 18:00

Ružomberok mal dobrý záver.

NITRA. Futbalisti Slovana Bratislava vstúpili do nového ročníka najvyššej domácej súťaže Fortuna ligy vysokým víťazstvom v Nitre 5:0.

O pekné športové gesto sa postarali domáci priaznivci, ktorí napriek debaklu vytlieskali pri striedaní hosťujúceho Ibrahima Rabiua.

TOP zo zápasu Nitra - Slovan Bratislava: fotogaléria

9.8.2020

Pohodlný triumf si pripísali v úvodnom kole aj Žilinčania, ktorí v Senici triumfovali 4:0.

Z troch bodov sa radujú aj v Trnave, tamojší futbalisti uspeli v Michalovciach 2:0.

Zápasy medzi Ružomberkom a Trenčínom, respektíve Zlatými Moravcami a Pohroním sa skončili nerozhodne 2:2.

Fortuna liga - 1. kolo (základná časť):

Nitra - Slovan Bratislava 0:5 (0:4)

Góly: 12. a 49. Medved, 37. a 41. Rabiu, 45. Strelec

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

Hlasy po stretnutí:

Ján Kozák ml., tréner Slovana: "Tešíme sa, prišli sme si pre víťazstvo. Rozhodlo sa už po prvom polčase, sme spokojní. Boli sme lepší, chlapci išli za gólmi, mali sme dobré riešenia. V druhom polčase to však už nebolo ono, aj preto sme nepridali ďalšie góly."

Dávid Šípoš, brankár Nitry: "Slovan ukázal svoju kvalitu, my takú ešte nemáme. Neboli sme agresívni, súpera nič nebolelo. Verím, že to pre nás bude facka a odrazíme sa k lepším výkonom."

Žan Medved, útočník Slovana, autor dvoch gólov v zápase: "Hrali sme veľmi dobre ako tím, mali sme loptu pod kontrolou po celý zápas. Mali sme dobrý štart na loptu. Som spokojný s gólmi, hoci som mohol dať aj hetrik. Mal som na to šance."

Dávid Strelec, autor jedného gólu v zápase: "Nečakali sme nič podobné, ale hrali sme na to, aby sa to takto skončilo. Dobré bolo, že sme strelili rýchly gól a hneď sme pridali ďalšie. Som rád, že som dal po troch zápasoch gól."

Senica - Žilina 0:4 (0:0)

Góly: 79. a 83. Bičachčjan, 60. Ďuriš, 64. Paur

Anton Šoltis, tréner Senice: "Súhlasím s trénerom hostí, úvodných 20 minút patrilo súperovi, pokiaľ si to u nás sadlo. Potom to bolo z našej strany lepšie, vyrovnali sme hru, dostali sme sa do zápasu. Vypracovali sme si tri príležitosti, mohli sme otvoriť skóre zápasu. Vstup do druhého polčasu bol dobrý, mali sme tam dve čisté šance. Proti súperovi, akým je Žilina, musíte takéto šance premeniť, pretože v zápase ich nebude veľa. Potrebujeme sa zohrať, pred zápasom sme museli zmeniť nejaké pozície, pretože sa nám zranil útočník. Škoda, zápas sa lámal za stavu 0:1, urobili sme chybu v obrannej zóne. Za stavu 0:2 si to súper ukontroloval, prehra je možno trochu krutá, hostia v druhom polčase trafili štyrikrát bránu a strelili štyri góly. Taký je futbal. My musíme pracovať ďalej, máme čo zlepšovať, najmä efektivitu. Súperovi gratulujem k víťazstvu."

Pavol Staňo, tréner Žiliny: "Zápas bol zaujímavý s množstvom šancí. Po úvodnej 15-minútovke, kde sme mali tri gólové situácie, sa zápas mohol vyvíjať inak, ak by sme inkasovali. Myslím si, že dnes sme boli lepším mužstvom, očakávali sme náročný zápas - prvý polčas to potvrdil. Sme spokojní, podarilo sa nám vyhrať."

Michalovce - Trnava 0:2 (0:2)

Góly: 1. Yao, 43. Vlasko

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec: "Mojich zverencov musím pochváliť za dnešný výkon. Myslím si, že nevyhralo lepšie mužstvo. Mali sme veľa šancí, najmä v prvom polčase. My sme nemali šťastie, súper naopak ťažil zo skúseností svojich hráčov. Nemali by sme dostávať také zbytočné góly ako v úvode zápasu. Snažili sme sa hrať aktívne, mali sme dosť šancí na skórovanie, ale nevyšlo to."

Marián Šarmír, tréner Trnavy: "Obe mužstvá mali sťažené podmienky, keďže v ich kádroch nastali veľké obmeny. Bolo ťažké sa pripraviť na zápas. Dali sme dôležitý prvý gól a videl som, že nám to psychicky pomohlo. Súper mal veľa centrovaných lôpt, ale ustáli sme to. Zápas sa zlomil po našom druhom góle. Splnili sme cieľ, ktorým boli tri body."

Ružomberok - Trenčín 2:2 (0:2)

Góly: 86. J. Maslo (z 11 m), 90.+3 Brenkus - 7., 33. Ikoba

Ján Haspra, tréner Ružomberka: "Myslím si, že ružomberský i trenčiansky divák môže byť spokojný, lebo z oboch strán to bol kvalitný futbal. My sme v mojich očiach podali vynikajúci výkon, počas celého zápasu sme Trenčín tlačili. Jeho kvalita sa ale potvrdila, keď sa ujal vedenia 2:0. Nás to ale nezlomilo, stále sme sa snažili so stretnutím niečo spraviť, pokúšali sme šťastie, opäť sme však doplácali na našu slabinu, o ktorej všetci vieme. Napokon sme sa v závere presadili dvomi gólmi a keďže vyrovnanie prišlo v poslednej minúte, sme s bodom spokojný. No myslím si, že za predvedený výkon sme si zaslúžili vyhrať."

Stijn Vreven, tréner Trenčína: "Samozrejme, že sme sklamaní. Viedli sme 2:0 i 2:1, ale myslím si, že remíza je spravodlivá, súper bol lepší na lopte i v hre. My sme dali síce dva góly, tie prišli po našej individuálnej kvalite. Do zápasu prehovorila hlúpa červená karta. Pred penaltou prišli naše chyby. Pri vyrovnávajúcom góle sme boli iba deviati na ihrisku. Bod berieme, bol to dobrý zápas proti kvalitnému súperovi."

Zlaté Moravce-Vráble - Pohronie 2:2 (2:0)

Góly: 19. Ďubek, 21. Kovaľ - 85. Fadera, 90.+ Weir

Ľuboš Benkovský, tréner ViOn-u: "Odohrali sme fantastický prvý polčas, v ktorom malo byť o výsledku rozhodnuté. Po zmene strán prišli problémy, zranenie Slobodu, jedenástka a ďalšie udalosti, ktoré prišli. Napriek všetkému sme bojovali. Škoda, že sme stretnutie nedotiahli do víťazného konca."

Mikuláš Radványi, tréner Pohronia: "Vstup do stretnutia sme mali veľmi zlý, boli sme pomalí a v 21. minúte to bolo 0:2 a následne mohlo byť aj 0:3 z nášho pohľadu. Po zmene strán sme urobili jednu zmenu, čo sa hneď prejavilo. Mali sme šance, vybojovali sme penaltu, ktorú sme nedali, napriek tomu sme išli za gólom a v 95. minúte Weir trafil a berieme bod."

ONLINE PRENOS: Nitra - Slovan Bratislava (futbal, LIVE, NAŽIVO, stream, video, Fortuna liga 2020/2021, dnes, sobota)

Fortuna liga  2020/2021
08.08.2020 o 18:00
Nitra
0:5
(0:4, 0:1)
90+1 minúta
Slovan Bratislava
Góly: 12. Medved, 37. Rabiu (Moha), 42. Magda (vla.), 45. Strelec (Medved), 49. Medved (Čavrić). ŽK: 1. Šefčík (NIT), 59. Vrábel (NIT), 63. Hovhannisyan (NIT) – 69. de Kamps (SBA). Rozhodca: Ziemba – Poláček, Jánošík. Diváci: 2 536.
To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
Fauly: 15:11.
Slovan v druhom polčase kontroloval dianie na trávniku a svoje víťazstvo hneď na úvod druhého dejstva prikrášlil piatym gólom. Celkovo si Bratislavčania poľahky poradili so svojim súperom, ktorému až na ojedinelé okamihy nedovolili vôbec nič a aj keď po piatom góle začali hrať omnoho viac na krásu, tak mali ešte dostatok príležitostí na to, aby strelili i viac gólov. Vysoké víťazstvo hostí je ale i tak zaslúžené a zápas sa tak skončil viacmenej očakávaným výsledkom.
90+1
90
Bude sa hrať ešte jednu minútu.
90
Holman prišiel o loptu a Nitra sa dostala do prečíslenia. To ale pokazil nepresnou prihrávkou na spoluhráča na pravé krídlo Šefčík a vracajúci sa Abena loptu odkopol na polovicu súpera.
89
Ratão sa snažil prejsť cez dvojicu nitrianskych hráčov, Faško mu ale loptu zobral. Práve Faška potom Ratão fauloval.
88
changeStriedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Marian Chobot, prichádza Patrik Danek.
87
V súboji o odrazenú loptu zasiahol Chobota zozadu Ratão. Domáceho hráča navyše chytili kŕče, od ktorých mu pomáha brankár Šípoš.
86
Slovan je späť na polovici Nitry. Moha sa prekľučkoval k šestnástke po ľavej strane, jeho prudký prízemný center ale preletel celým domácim pokutovým územím bez toho, aby ho niekto zasiahol.
85
Hostia rýchlo otočili hru na opačnú stranu a Moha sa pokúsil zaskočiť technickou strelou spoza šestnástky Nitry domáceho brankára. Strelu sa mu ale nepodarilo umiestniť a Šípoš tak jeho pokus bez väčších problémov chytil.
84
Medveděv veľmi pomaly odkríval za autovú čiaru a uvidíme, či sa ešte vráti do hry. Na hracej ploche medzitým zaútočili Nitrania, konkrétne Šefčík, ktorého strieľaný center z ľavej strany chytil brankár Šulla.
83
Po tejto krátkej prestávke sa Slovan vrátil na útočnú polovicu. Po jednom zo súbojov pri rohovej zástavke zostal ležať na trávniku Medveděv, ktorý musí byť ošetrený.
82
Po veľmi, veľmi dlhej dobe kombinujú na polovici súpera i Nitrania. Hostia ich nechávajú kombinovať, do bezprostrednej blízkosti svojho pokutového územia ich ale nepúšťajú.
81
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Joeri de Kamps, prichádza Alen Ožbolt.
81
changeStriedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Armen Hovhannisyan, prichádza Jakub Tancík.
79
importantNonovu strelu spoza šestnástky tečoval hlavou Záhumenský k pravej tyči vlastnej brány a brankár Šípoš musel loptu výborným zákrokom vyraziť.
78
Napokon sa Nitranom podarilo hostí donútiť aspoň k prihrávkam dozadu a Abena sa musel zatiahnuť až na vlastnú polovicu. Odtiaľ nakopol loptu na Ratãa, ktorému ale prihrávka do druhej vlny na Mohu nevyšla.
77
Obraz hry sa vôbec nemení. Nitra je zatiahnutá hlboko v obrane a necháva slovanistov kombinovať na jej polovici. Tí sa už dopredu natoľko neženú a hrajú skôr na krásu.
75
Prestávka na občerstvenie hráčov.
74
Moha sa individuálne prekľučkoval z ľavého krídla do šestnástky a už odtiaľ strieľal, jeho pokus ale zablokoval jeden z obrancov Nitry. Domácim sa potom pokus o okamžité vysunutie Hovhannisyana nevydaril a lopta skončla u obrancov hostí.
73
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Aleksandar Čavrić, prichádza Rafael Ratão.
73
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Ibrahim Rabiu, prichádza Nono.
72
Slovan s prehľadom kontroluje zápas a znovu kombinuje na útočnej polovici. Zápas sa už viacmenej len dohráva.
71
Šefčík sa tentokrát pokúsil ohroziť Šullovu bránu priamo, veľmi nepresnou strelou ale zakrútil loptu vysoko nad bránu Slovana.
69
yellowCardŽltú kartu za podrazenie prenikajúceho Šefčíka sklzom dostáva Joeri de Kamps (ŠK Slovan Bratislava). Nitra bude mať v krátkom časovom slede druhý priamy kop z ľavej strany polovice hostí.
69
Šefčík zakrútil z priameho kopu loptu na zadnú tyč, kde ju ale nedokázal zasiahnuť ani jeden z hráčov Nitry.
68
Medveděv zrazil na trávnik vo vzdušnom súboji Chobota. Priamy kop pre Nitru z ľavej strany útočnej polovice.
67
Slovan sa po nepresnej rozohrávke Nitry rýchlo dostal naspäť k lopte a opäť sa usadil na polovici domácich. Tí sú zatiahnutí pred vlastnou šestnástkou v obrannom postavení.
66
Striedajúci Holman sa hneď zapojil do hry, keď vysunul do nábehu na pravom krídle Čavrića. Ten sa chcel prekľučkovať cez Záhumenského do šestnástky, domáci obranca ho ale o loptu obral.
65
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Dávid Strelec, prichádza Dávid Holman.
65
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Vasil Božikov, prichádza Kenan Bajrić.
63
changeStriedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Ondrej Vrábel, prichádza Lukáš Fabiš.
63
yellowCardŽltú kartu za podkopnutie rozbehnutého Božikova v strede poľa dostáva Armen Hovhannisyan (FC Nitra).
62
Domáci sa potom pokúsili o rýchly protiútok a Mustafič sa po ľavom krídle rozbehol do otvorenej obrany Slovana. Spolu s ním sa ale vrátil De Marco, ktorý mu loptu napokon vypichol.
61
Čavrić si na pravej strane narazil loptu s Medvedom a už takmer z bránkovej čiary centroval do šestnástky. Jeho nákop doletel však do priestoru, kde boli len domáci hráči.
60
Hra sa teraz kvôli niekoľkým tvrdým zákrokom v strede poľa začala výrazne kúskovať. Ani jeden z tímov nedokáže získať loptu na dlhšiu dobu pod svoju kontrolu.
59
yellowCardŽltú kartu za podrazenie prenikajúceho Čavrića ostrým sklzom zozadu dostáva Ondrej Vrábel (FC Nitra). Čavrić sa dvíha z trávniku len veľmi pomaly, bude ale zrejme v poriadku.
59
importantChobot posunul na hranici šestnástky Hovhannisyanovu prihrávku z pravej strany do druhej vlny na Šefčíka, ktorý z prvej vystrelil k ľavej tyči. Gólman Slovana Šulla vyrazil tento pokus.
58
Tempo zápasu po piatom góle trochu opadlo a hlavne domáci akoby rezignovali. V druhom polčase nepredviedli smerom dopredu zatiaľ vôbec nič a len sa bránia.
57
Mohov center odhlavičkoval pred Medvedom Záhumenský. Odrazenú loptu znovu získali slovanisti, ktorí tak pokračujú v obliehaní obrany nebohej Nitry.
55
importantStrelec pekne vysunul za obranu Nitry Medveda, ktorý sa dostal do samostatného úniku. Ten potom zakončil sám pred brankárom Šípošom strelou po zemi tesne mimo pravej tyče domácej brány.
54
Obrancovia hosťujúceho celku si prihrávajú loptu na vlastnej polovici a do svojej kombinácie zapojili malou domov i brankára Šullu.
53
Po nedorozumení hostí v strede poľa ale majú loptu znovu na kopačkách domáci. Hovhannisyan sa pokúsil o sólový prienik po pravom krídle, loptu si ale pri kľučke proti obrancovi predkopol príliš ďaleko a prišiel o ňu.
52
Božikovov nákop na Medveda zastavil Záhumenský, ktorý loptu nepresnou rozohrávkou vrátil kapitánovi Slovana.
51
Fanúšikovia Slovana už skandujú „Desať!“. Hostia majú loptu znovu pod svojou kontrolou a pokračujú vo svojej útočnej aktivite.
49
goalSlovan dal gól!
Slovan pokračuje v deštrukcii Nitry a strieľa už piaty gól! Lopta sa ocitla v šestnástke domácich v závare a Čavrić sa k nej dostal. Zakončenie sa mu cez dvojicu obrancov domáceho celku nevydarilo a Chobot mu loptu vypichol, tá sa ale odrazila k ŽANOVI MEDVEDOVI, ktorý ju z otočky strelou po zemi nasmeroval k ľavej tyči Šípošovej brány. Aj keď si domáci brankár na pomalú Medvedovu strelu siahol, tak loptu pri jej ceste do siete už zastaviť nedokázal. Asistencia: Aleksandar Čavrić.
48
Hostia sa pokúsili o rýchlu rozohrávku na opačnú stranu, Medved si ale na kolmú prihrávku za obranu Nitry nabiehal z ofsajdu.
47
De Kamps fauloval na vlastnej polovici Faška. Domáci chceli štandardku rýchlo rozohrať, to sa im ale vôbec nevydarilo a po nepresnej prihrávke na Hovhannisyana sa lopta pomaly dokotúľala za bránkovú čiaru.
46
Výkop druhého polčasu mal Slovan. Cez prestávku nedošlo k žiadnemu striedaniu.
46
Začal sa druhý polčas.
Druhý polčas sa začne približne o 19:03.
Slovan jasne prevýšil v prvom polčase Nitru a po prvom polčase vedie o štyri góly. Za hostí otvoril skóre v novej sezóne Medved a aj keď sa Nitrania snažili predviesť niečo aj smerom dopredu, tak mal Slovan dianie na trávniku jasne pod kontrolou. Ďalšie tri góly pridal v poslednej desaťminútovke prvého polčase, keď sa presadili Rabiu, Strelec a jeden gól si strelil nitriansky obranca Magda. Pred druhým dejstvom je tak o víťazovi prakticky rozhodnuté a ak sa nestane malý futbalový zázrak, tak si tri body z Nitry odvezie bratislavský celok.

45+3
Nitrania sa predsa len pokúsili ešte o jeden útok, na jeho konci bol ale len nevydarený pokus Chobota o individuálny prienik. Ním sa prvý polčas asi skončí.
45+2
Domáci už sa asi tešia do kabíny, vôbec sa im totiž v týchto chvíľach nedarí dostať sa k lopte. Slovan naďalej kombinuje na polovici Nitry.
45+1
importantČavrić dostal prihrávku za obranu na pravú stranu šestnástky Nitry a z ostrého uhla tvrdo vystrelil k bližšej tyči. Domáci brankár Šípoš dokázal jeho pokus zlikvidovať.
45+1
Nadstavený čas sú tri minúty.
45
Hostia vedú už o štyri góly! De Marco nacentroval z ľavého krídla na zadnú tyč, kde sa pri zakončení pošmykol Medved. Loptu ale zasiahol tak, že sa dostala medzi obrancov Nitry priamo k voľnému DÁVIDOVI STRELCOVI a ten ju efektnou pätičkou usmernil do siete domácej brány. Asistencia: Žan Medved.
43
Slovan je naďalej pri chuti. Čavrić potiahol loptu do otvorenej obrany Nitry po pravom krídle a prihrávkou na opačnú stranu našiel voľného Mohu. Ten zakrútil loptu k ľavej tyči, brankár Šípoš ale jeho pokus zastavil.
42
Hostia vedú už o tri góly! Lopta sa po zablokovanej Strelcovej strele odrazila za šestnástku k Rabiuovi. Ten vystrelil vonkajším nártom ľavačkou a obranca Nitry DANIEL MAGDA pri snahe o odhlavičkovanie lopty tečoval hrací predmet do protipohybu brankára Šípoša.
40
De Marcov center z pravej strany vyboxoval domáci gólman Šípoš a Nitrania po zisku lopty vyrazili dopredu. Šefčík si pred šestnástkou Slovana chystal loptu na strelu, Božikov mu ju ale na poslednú chvíľu odkopol.
39
Slovan začína znovu získavať prevahu a po výkope po inkasovanom góle rýchlo obral domácich o loptu. Hostia sa tak nasťahovali na útočnú polovicu a obliehajú pokutové územie Nitry.
37
Hostia po skvelom rýchlom protiútoku navyšujú svoj náskok! Mustafičovu strelu zablokoval obranca hostí a Slovan okamžite po zisku lopty nakopol hrací predmet na útočnú polovicu. Tam sa k nemu dostal Moha, ktorý nacentroval do šestnástky medzi stopérov Nitry na IBRAHIMA RABIUHO a ten stehnom tečoval loptu k ľavej tyči Šípošovej brány. Asistencia: Rharsalla Moha.
36
Hovhannisyan pekne prihral pomedzi obrancov Slovana do behu Mustafičovi, ktorý ale zaváhal so strelou. Božikov mu loptu odkopol na rohový kop.
35
Medved je po krátkom ošetrení späť na hrote útoku Slovana, jeho spoluhráči sú ale zatiahnutí v obrane proti postupnému útoku Nitry.
34
Na Mohovu prihrávku na ľavú stranu šestnástky si nabehol De Marco, ktorého center pred bránu nedokázal zasiahnuť žiaden zo Slovanistov. Po súboji v šestnástke zostal na trávniku ležať Medved, ktorý musí tiež byť ošetrený.
33
De Marcovi center zľava nevyšiel, Chobot sa ale zamotal pred vlastnou šestnástkou a loptu musel odkopnúť len do autu. Domáci sa potom k lopte dostali a môžu tak založiť svoj útok.
32
Hra sa teraz otvorila a sledujeme pomerne zaujímavú pasáž zápasu. Oba tímy sa striedajú vo svojej útočnej aktivite a hrá sa zo strany na stranu.
31
importantChobot presnou prihrávkou na prednú tyč našiel v šestnástke Slovana voľného Hovhannisyana, ktorý strelou po zemi z prvej tesne minul Šullovu bránu.
30
Rabiu pasom za obranu Nitry hľadal Mohu, ktorého o loptu pripravil pred vlastnou šestnástkou vybiehajúci brankár Šípoš. Ten hneď otočil hru na opačnú stranu a Chobotovi musel loptu odkopnúť Abena na rohový kop.
29
Šulla sa zamotal do vlastných kľučiek pri rozohrávke a mal veľké šťastie, že napádajúci Chobot získal svojou aktivitou pre domácich len rohový kop.
28
Strelcov center z rohu ihriska netrafil Božikov a za ním stojaci Abena už nedokázal loptu dobre zasiahnuť. Šefčík otáča hru na polovicu Slovana.
27
Domácim sa rozohrávka opäť nevydarila a Slovan sa po krátkom prerušení vrátil na polovicu Nitry. Rabiu nakopol loptu na ľavé krídlo na Mohu, ktorému ju odkopol na rohový kop Kuník.
26
importantMoha sa po ľavom krídle rozbehol okolo Podhorina a prízemnou prihrávkou do druhej vlny hľadal nabiehajúcich spoluhráčov. Medved bol prirýchly a k lopte sa nedostal, Čavrić ale dokázal aspoň zo záklonu vystreliť vysoko nad Šípošovu bránu.
24
23
Chobot si pri svojom prieniku pekne obhodil De Marca a z pravej strany šestnástky prihrával pred bránu Šullu. V bránkovisku Slovana sa však jeho prihrávka dostala len k Božikovovi, ktorý ju odkopol do bezpečia.
22
Božikov sa vrátil do hry s obviazanou hlavou a hneď sa zapojil do obrany svojho celku. Slovan opäť úspešne zastavil útok Nitry a otáča hru na opačnú stranu.
21
Po hlavičkovom súboji v šestnástke Nitry sa zrazil Božikov hlavou s Magdom a bulharský kapitán hostí musí byť znovu ošetrený.
20
Strelcov center tentoraz obrana Nitry bez problémov odvrátila z vlastnej šestnástky a domáci vyrazili do rýchleho protiútoku. Ten sa skončil nepresnou prihrávkou na ľavé krídlo.
19
Podhorin podkopol zozadu Medveda, ktorý si spracovával loptu. Ďalší priamy kop pre Slovan, tentokrát z ľavého krídla.
18
Práve gólman Slovana Šulla nakopol loptu na Čavrića, ktorý sa snažil centrom z pravej strany nájsť v domácom pokutovom území rozbehnutého Medveda. Domáci obrancovia s menšími problémami dokázali loptu odkopnúť.
17
Strelcov center sklepol Medved za seba na Mohu, ktorý ale nevystrelil z prvej a loptu mu následne domáci obrancovia odkopli. Tá sa potom prihrávkami dozadu dostala až k brankárovi hostí Šullovi.
16
Hostia sa dostali k odrazenej lopte a pokračovali vo svojej postupnej kombinácii, ktorú ukončil faulom na Strelca Záhumenský. Slovan získava priamy kop z pravej strany útočnej polovice.
15
importantČavrić vysunul do šestnástky na pravú stranu Mohu, proti ktorému ale vybehol brankár Šípoš a ten mu loptu vyrazil spod nôh.
14
Slovan pokračuje vo svojej aktivite a hostia bez vážnejších komplikácií držia loptu na svojich kopačkách.
12
Hostia po veľkých zmätkoch v domácej obrane otvárajú skóre! Čavrićov center z pravej strany tečoval Magda i Podhorin a loptu po teči kapitána Nitry musel reflexívne nohou vyraziť brankár Šípoš. Lopta sa však po jeho zákroku odrazila priamo k ŽANOVI MEDVEDOVI, ktorý si strelou do odkrytej domácej brány bez problémov otvoril gólový účet v novej sezóne. Bez asistencie.
11
importantAbenov nákop na rozbehnutého Medveda usmernil do behu útočníka Slovana nechtiac obranca Magda a Medved potom z ostrého uhla trafil pravú tyč Šípošovej brány.
10
Nitrania sa vôbec prvýkrát v zápase usadili na dlhšiu dobu na polovici hostí, ich útok sa ale skončil neúspešne.
9
Medved fauloval vo vzdušnom súboji pred šestnástkou Nitry. Domáci gólman nakopol loptu do stredu poľa, kde ju však jeho spoluhráči získať nedokázali.
8
Božikov zostal ešte ležať na trávniku a musí byť ošetrený. Nevypadá to ale na vážnejšie zranenie a po krátkom ošetrení sa vráti do hry.
7
Abenovu kolmicu na Čavrića Nitrania zastavili a Kuník ju rozohral do stredu poľa. Tam zasiahol Hovhannisyan v súboji o loptu nedovoleným spôsobom kapitána Slovana Božikova.
6
Domáci brankár Šípoš nakopol loptu na Hovhannisyana, ktorý ale nedokázal sklepnúť loptu na spoluhráčov. Hracieho predmetu sa tak opäť zmocnili hostia.
5
Slovan je od úvodu aktívnejší a i teraz sa jeho hráči znovu pokúsili o útočnú akciu. Na jej konci bol pas na ľavé krídlo na Mohu, ktorý ale vybiehal z ofsajdovej pozície.
4
Slovan sa nikam neponáhľa a obrancovia „belasých“ si loptu prihrávajú pred vlastnou šestnástkou.
3
Moha si navádzal z ľavého krídla loptu k šestnástke na strelu, pri kľučke mu ju ale vypichol jeden z hráčov Nitry. Domáci sa pokúsili rýchlo otočiť hru na opačnú stranu, nepresnou rozohrávkou ju ale len darovali hosťom.
2
Čavrić prenikol z pravej strany do domácej šestnástky a prihrávkou do druhej vlny pripravil pozíciu na strelu Rabiuovi. Ten trafil strelou z prvej jedného z obrancov Nitry.
1
yellowCardUž po zhruba 20 sekundách dostáva prvú žltú kartu zápasu za držanie prenikajúceho protihráča za dres Samuel Šefčík (FC Nitra).
1
Nitra bude hrať v bielych dresoch, Slovan v tmavomodrých.
Oba tímy už sú na hracej ploche, zápas sa tak o malú chvíľu začne.

FC Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin (C), Magda, Záhumenský – Mustafič, Vrábel – Šefčík, Faško, Chobot – Hovhannisyan.
Náhradníci: Búš – Fabiš, Franko, Danek, Tancík.

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Medveděv, Abena, Božikov (C), De Marco – de Kamps, Rabiu – Čavrić, Strelec, Moha – Medved.
Náhradníci: Ružinský – Ožbolt, Ratão, Nono, Holman, Lovat, Bajrić.

Rozhodca: Ziemba – Poláček, Jánošík.
Vzhľadom na opatrenia proti šíreniu koronavírusu môžu byť štadióny zaplnené do 50 % z celkovej kapacity štadiónu, pričom obsadený môže byť každý druhý rad.

Vzájomné zápasy

Vo vzájomných zápasoch je výrazne úspešnejší Slovan, ktorý s Nitrou v lige prehral naposledy ešte v auguste 2010. Od tej doby odohrali oba tímy proti sebe 17 ligových zápasov, z ktorých vyhral Slovan 13 a štyri sa skončili remízami. V minulej sezóne vyhral Slovan oba vzájomné zápasy – doma 5:0 a vonku 1:0.

ŠK Slovan Bratislava

Slovan ovládol minulú sezónu Fortuna ligy so 17-bodovým náskokom pred druhou Žilinou a je najväčším favoritom na titul i v tomto ročníku. Káder sa cez letnú prestávku prakticky nezmenil a mužstvo (okrem Mustafiča a Suchockého, ktorí odišli na hosťovania) opustil len Marin Ljubičič, na ktorého miesto prišiel z Norimbergu Ondřej Petrák. Slovan odohral pred novým ročníkom 5 prípravných zápasov, z ktorých dva vyhral, dva remizoval a jeden (so Slováckom 3:4) prehral.

FC Nitra

Nitra obsadila v minulej sezóne Fortuna ligy poslednú priečku a zachraňovať sa musela až v baráži proti Dubnici nad Váhom. Nitrania však zložitú situáciu zvládli a po bezgólovej remíze 0:0 v Dubnici rozhodli o svojom zotrvaní v najvyššej slovenskej súťaži domácou výhrou 3:0. Domáci pred novým ročníkom odohrali len jeden prípravný zápas, v ktorom remizovali s Baníkom Ostrava 1:1. V Nitre ešte stále nie je vyriešená otázka vlastníkov klubu, napriek tomu sa tím posilnil o niekoľkých zaujímavých hráčov – Alena Mustafiča, Armena Hovhannisyana, Timoteja Záhumenského a Martina Adamca. Nitra je ale i tak považovaná za jedného z najväčších, ak nie rovno úplne najväčšieho kandidáta na zostup.
Vitajte pri on-line prenose zo zápasu 1. kola nového ročníka Fortuna ligy. Stretnutie FC Nitra – ŠK Slovan Bratislava sa začne o 18:00.

Domov»Futbalnet»Skvelý vstup do sezóny. Slovan a Žilina vysoko vyhrali, uspela aj Trnava