Pánikov gól Washingtonu nestačil, v súboji Slovákov sa tešil Černák

Richard Pánik po strelenom góle. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. aug 2020 o 06:24

Montreal s Tatarom nestačil na Pittsburgh.

NEW YORK. Slovenský útočník Richard Pánik skóroval v nočnom súboji v skupine o nasadenie vo Východnej konferencii zámorskej NHL.

Jeho gól z 38. minúty však nezabránil prehre hokejistov Washingtonu s Tampou Bay 2:3 po nájazdoch.

Pánik: Vletel som tam a zasunul puk dnu

Pánik znížil v závere druhej tretiny na 1:2, keď dorazil za chrbát Andreja Vasilevského tečovanú strelu Radka Gudasa.

"Videl som, že brankár stratil kontrolu nad pukom a ten poskakoval na bránkovej čiare. Tak som tam vletel a zasunul puk dnu," opísal Pánik svoj gól na pozápasovej tlačovej konferencii.

Capitals zásah slovenského útočníka naštartoval a o dve minúty neskôr, presne 28 sekúnd pred druhou sirénou, vyrovnal z presilovky Jevgenij Kuznecov.

"Vrátili sme sa do zápasu, hoci sme prehrávali 0:2. Svedčí to charaktere nášho tímu. Chceme hrať náš najlepší hokej už teraz, musíme hrať fyzicky a myslím, že to bude dobré," dodal Pánik, ktorý nastúpil v štvrtej formácii, no tréner Todd Reirden ho nasadzoval často a doprial mu na ľade takmer 15 minút.

Tréner Tampy: Toto nebol zápas play off

V zostave Tampy sa predstavil slovenský obranca Erik Černák, ktorý zaznamenal plusový bod a zapísal si aj dve trestné minúty. Na ľade strávil necelých 21 minút.

V zápasoch o nasadenie sa na rozdiel od duelov v predkole play off v prípade nerozhodného stavu hrá tak ako v základnej časti, po päťminútovom predĺžení troch proti trom nasledujú nájazdy. Aktérom to príliš nevonia.

"Toto nebol zápas play off, hoci sa to tak volá," nebral si servítky tréner Jon Cooper, ktorý sa musel zaobísť bez Stevena Stamkosa.

Capitals pre zranenie chýbal najproduktívnejší obranca základnej časti John Carlson.

Tatar sa bodovo nepresadil

Dallas v zostave s obrancom Andrejom Sekerom viedol po druhej tretine v skupine o nasadenie v Západnej konferencii nad Vegas 3:1, v záverečnej tretine však o náskok prišiel a prehral 3:5.

Pittsburgh si v Toronte v rámci bojov vo východnej vetve poradil s Montrealom 3:1 a vyrovnal stav série predkola rozšírenej play off na 1:1.

Útočník Canadiens Tomáš Tatar ohrozil brankára Matta Murrayho dvoma strelami, no nebodoval.

Edmonton zvíťazil v predkole play off Západnej konferencie nad Chicagom 6:3 aj vďaka hetriku svojho kapitána Connora McDavida a vyrovnal stav série na 1:1.

NHL - predkolo play off (na tri víťazstvá):

Carolina - NY Rangers 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 5. Svečnikov (Aho, Vatanen), 21. Svečnikov (Vatanen, Aho), 23. Martinook (Geekie, McGinn), 55. Svečnikov (Aho) - 12. Panarin (Strome, DeAngelo)

/stav série - 2:0/

Calgary - Winnipeg 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Góly: 32. Lindholm, 38. Bennett (Lucic, Hanifin) - 8. Harkins (Lowry, Roslovic), 26. Lowry (Roslovic, Morrissey), 51. Ehlers (Pionk, Connor)

/stav série - 1:1/

Pittsburgh - Montreal 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 5. Crosby (Guentzel, Sheary), 55. Zucker (Sheary, Dumoulin), 60. Guentzel (Rust) - 58. Kotkaniemi (Lehkonen, Petry)

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 17:42 min, dvakrát vystrelil na bránku a raz stratil puk/

Edmonton - Chicago 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)

Góly: 1. McDavid (Nurse, Nugent-Hopkins), 5. McDavid (Nugent-Hopkins, Bear), 22. Ennis, 38. McDavid (Nugent-Hopkins, Chiasson), 48. Neal, 49. Chiasson - 10. Kane (DeBrincat, Koekkoek), 25. Koekkoek (DeBrincat, Dach), 36. Määttä (Dach, Kane)

NHL - skupina o umiestnenie:

Tampa Bay - Washington 3:2 sn (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 13. Kučerov (Point), 28. Stephens (McDonagh, Maroon), rozhodujúci nájazd Kučerov - 38. Pánik (Gudas, Eller), 40. Kuznecov (Orlov, Bäckström)

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20:42 min, zaznamenal plusový bod, zablokoval jednu strelu a pripísal si dve trestné minúty/

/útočník Richard Pánik (Washington) odohral 14:49 min, strelil gól, raz vystrelil na bránku, zablokoval jednu strelu, raz stratil a raz získal puk/

Las Vegas - Dallas 5:3 (1:0, 0:3, 4:0)

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 16:30 min, zaznamenal dva mínusové body, zablokoval dve strely a raz stratil puk/

Domov»Hokej»NHL»Pánikov gól Washingtonu nestačil, v súboji Slovákov sa tešil Černák