Jake Muzzin v opatere lekárov počas zápasu Toronto - Columbus.
Jake Muzzin v opatere lekárov počas zápasu Toronto - Columbus. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. aug 2020 o 21:03

V zámorí sa hralo až šesť duelov.

EDMONTON, TORONTO. Hokejisti Caroliny postúpili do prvého kola play off zámorskej NHL. V treťom zápase predkola Východnej konferencie zvíťazili v Toronte nad New York Rangers 4:1 a v celej sérii triumfovali 3:0.

Útočník Sebastian Aho si pripísal na konto dva góly a asistenciu. Fín bol veľkou oporou Caroliny v celej sérii, v troch zápasoch nazbieral tri góly a päť asistencií, celkovo osem bodov.

Krok od postupu sú hráči New York Islanders. Hokejistov Floridy zdolali v druhom zápase 4:2 a v sérii vedú 2:0.

Islanders prehrávali 0:1 i 1:2, no v rozmedzí 34. a 37. minúty otočili stav vďaka Ryanovi Pulockovi a Jordanovi Eberlemu, ktorý v 51. minúte stanovil aj konečný výsledok.

V treťom dueli predkola Západnej konferencie zvíťazilo Calgary v Edmontone nad Winnipegom 6:2 a v sérii vedie 2:1.

Nashville si v druhom zápase poradil s Arizonou 4:2 a vyrovnal stav série na 1:1. Predators k tomu pomohol aj brankár Juuse Saros, ktorý mal 24 úspešných zákrokov.

Skvelý výkon podal aj brankár Toronta Frederik Andersen. Jeho tím vyrovnal stav série s Columbusom na 1:1 po triumfe 3:0. Andersen si pripísal 20 úspešných zákrokov, jeho spoluhráč Auston Matthews zaznamenal gól a asistenciu.

Toronto však prišlo o obrancu Jakea Muzzina. Hlava obrancu sa 112 sekúnd pred koncom duelu sa zrazila s kolenom Olivera Bjorkstranda. Po tejto kolízii sa nehralo viac ako desať minút, Muzzina napokon vyniesli na nosidlách.

"Nie je to pekný pohľad, keď vidíte niečo také. Všetci sa za neho modlíme," citoval portál torontosun.com útočníka Toronta Mitcha Marnera.

Podľa portálu by mal v treťom zápase dostať šancu namiesto Muzzina slovenský obranca Martin Marinčin, ktorý zatiaľ v sérii neodohral ani minútu.

Mohutný finiš mali hráči Minnesoty v zápase s Vancouverom. Wild prehrávali 1:4, v posledných dvoch minútach však po góloch Kevina Fialu znížili na 3:4.

Vancouver napokon víťazstvo udržal a vyrovnal stav série na 1:1.

NHL - predkolo play off (na tri víťazstvá):

NY Islanders - Florida 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Góly: 27. Martin (Kühnhackl, Greene), 34. Pulock (Toews, Brassard), 37. Eberle (Pulock, Barzal), 51. Eberle (Beauvillier, Bailey) - 12. Hoffman (Huberdeau, Yandle), 28. Barkov (Yandle, Hoffman)

Brankári: Varlamov - Bobrovskij, strely na bránku: 34:26

/Stav série - 2:0/

Nashville - Arizona 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Góly: 8. Bonino (Grimaldi, Ekholm), 11. Johansen, 27. Järnkrok (Sissons, Josi), 54. Arvidsson (Johansen) - 60. Keller (Stepan), 60. Crouse (Fischer, Oesterle)

Brankári: Saros - Kuemper, strely na bránku: 28:26

/Stav série - 1:1/

Toronto - Columbus 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 36. Matthews (Hyman), 45. Tavares (Dermott, Nylander), 60. Rielly (Matthews, Kerfoot)

Brankári: Andersen - Korpisalo, strely na bránku: 39:20

Winnipeg - Calgary 2:6 (1:1, 1:3, 0:2)

Góly: 11. Ehlers (Kulikov, Beaulieu), 29. Copp (Wheeler, Pionk) - 11. Lindholm (Gustafsson, Monahan), 26. Backlund (Mangiapane), 28. Monahan (Gaudreau, Tkachuk), 33. Tkachuk (Mangiapane, Backlund), 49. Lucic (Dubé, Giordano), 58. Gaudreau (Monahan)

Brankári: Hellebuyck - Talbot, strely na bránku: 35:32

/Stav série - 1:2/

NY Rangers - Carolina 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 21. Kreider (Trouba, R. Strome) - 24. Teräväinen (Svečnikov, Aho), 46. Foegele (Skjei, Nečas), 51. Aho, 60. Aho (Teräväinen)

Brankári: Šesťorkin - Reimer, strely na bránku: 38:31

/Konečný stav série - 0:3/

Vancouver - Minnesota 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Góly: 1. Pearson (Horvat), 24. Miller (Pettersson), 29. Boeser (Pettersson, Edler), 47. Horvat (Hughes) - 18. Kunin (Parise, Suter), 58. Fiala (Staal), 60. Fiala (Dumba, Staal)

Brankári: Markström - Stalock, strely na bránku: 28:35