Štvrtok, 24. september, 2020 | Meniny má Ľuboš, ĽuborKrížovkyKrížovky

Real po ďalšej prehre so City končí v Lige majstrov, Lyon vyradil Juventus

Juventusu nepomohli ani dva góly Ronalda.

Gabriel Jesus (vľavo) po strelenom góle do siete Realu Madrid.Gabriel Jesus (vľavo) po strelenom góle do siete Realu Madrid. (Zdroj: TASR/AP)

MANCHESTER, TURÍN. Futbalisti Manchestru City a Olympique Lyon postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov.

City zdolali Real Madrid aj v domácej osemfinálovej odvete 2:1, Lyon si vybojoval postup aj napriek prehre 1:2 v Turíne s Juventusom.

Obaja súperi sa 15. augusta stretnú vo štvrťfinále na záverečnom turnaji v Lisabone.

Manchester City a Lyon doplnili už isté kvarteto postupujúcich RB Lipsko, Atletico Madrid, Atalantu Bergamo a Paríž Saint-Germain.

Tí stihli odohrať obe osemfinálové stretnutia ešte vo februári pred pauzou zavinenou pandémiou koronavírusu.

City využilo chyby Varana

City sa v odvete proti Realu ujali vedenia už v 9. minúte. Domáci dobre napádali hostí pri rozohrávke, Thibaut Courtois neodkopol loptu ďaleko od bránky, namiesto toho si ju dvakrát vymenil s krajnými obrancami.

Pri druhej prihrávke vypichol Gabriel Jesus loptu Raphaelovi Varanovi, poslal ju na voľného Raheema Sterlinga a krídelník Manchestru ju pohodlne poslal do siete.

Real potom mal šance na vyrovnanie, ujalo sa až zakončenie Karima Benzemu hlavou po akcii Rodryga v 28. minúte - 1:1.

V druhom polčase mali prvé šance domáci a jednogólový náskok im opäť pomohla vrátiť hrubá chyba Varana.

V 69. minúte poslal obranca Realu slabú malú domov. K lopte sa skôr ako brankár Courtois dostal Gabriel Jesus a rozhodol o triumfe i postupe domácich.

Lyon ustál tlak Juventusu

Juventus chcel čo najskôr zmazať jednogólové manko z prvého duelu. Aj v Turíne padol gól v prvej štvrťhodine, no tešili sa z neho hostia.

V 11. minúte zastavil domáci Ruben Bentancur hosťujúceho Aouara a hlavný rozhodca bez váhania fúkol do píšťalky. Loptu si na biely bod postavil Memphis Depay a hoci ju poslal do stredu brány, Szczesny nemal šancu - 0:1.

O osem minút neskôr sa peknou individuálnou akciou prezentoval Federico Bernardeschi, ale obrana Lyonu včas zasiahla. V 40. minúte mal blízko ku gólu Cristiano Ronaldo, ale jeho strelu z priameho kopu Lopes vyrazil.

Portugalský kanonier sa však o tri minúty neskôr už tešil z gólu, keď premenil pokutový kop, ktorý arbiter nariadil po ruke Depaya v šestnástke. Obe situácie pred gólmi musel potvrdiť VAR.

Postupovú nádej vlial domácim do žíl opäť Ronaldo pätnásť minút po prestávke. Spoza šestnástky napriahol ľavačkou a lopta sa od žrde dostala do siete - 2:1.

Ten istý hráč mal príležitosť aj v 76. minúte, ale hlavou v dobrej pozícii nemieril presne.

Záverečný tlak Juventusu hostia ustáli a mohli sa tešiť z prieniku medzi najlepších osem tímov v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži.

Liga majstrov - osemfinále, odvety:

Manchester City - Real Madrid 2:1 (1:1)

Góly: 9. Sterling, 69. Jesus - 28. Benzema

/prvý zápas 2:1, Manchester postúpil do štvrťfinále/

Manchester City: Ederson - Walker, Fernandinho, Laporte, Cancelo - Gundogan, Rodri (89. Otamendi), De Bruyne - Foden (67. B. Silva), Jesus, Sterling (81. D. Silva)

Real Madrid: Courtois - Carvajal (83. Vasquez), Militao, Varane, Mendy - Kroos, Casemiro, Modrič (83. Valverde) - Rodrygo (61. Asensio), Benzema, Hazard (83. Jovič)

Súvisiaci článok ONLINE PRENOS: Manchester City - Real Madrid (Liga majstrov, osemfinále) Čítajte

Juventus Turín - Olympique Lyon 2:1 (1:1)

Góly: 43. a 60. Ronaldo (prvý 11 m) - 12. Depay (z 11 m)

/prvý zápas 0:1, Lyon postúpil do štvrťfinále/

Juventus: Szczesny - Cuadrado (70. Danilo), De Ligt, Bonucci, Sandro - Bentancur, Pjanič (60. Ramsey), Rabiot - Bernardeschi (71. Dybala, 84. Olivieri), Higuain, Ronaldo

Lyon: Lopes - Denayer (61. Andersen), Marcelo, Marcal - Dubois (90.+1 Tete), Aouar (90.+1 Mendes), Guimaraes, Caqueret, Cornet - Toko-Ekambi (67. Reine-Adelaide), Depay (67. Dembele)

Súvisiaci článok ONLINE PRENOS: Juventus Turín - Olympique Lyon (Liga majstrov, osemfinále) Čítajte