Zdeno Chára (vpravo) bráni Blakea Colemana.
Zdeno Chára (vpravo) bráni Blakea Colemana. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. aug 2020 o 21:02

Boston prehral po reštarte aj druhý zápas.

TORONTO. Hokejisti Tampy Bay zvíťazili v noci na štvrtok v zápase skupiny o nasadenie vo Východnej konferencii NHL nad Bostonom Bruins 3:2.

Bruins nepomohla ani asistencia slovenského reprezentanta Zdena Cháru. Brankár Jaroslav Halák bol iba na striedačke.

Černák bol druhý najvyťaženejší

Boston je po druhom stretnutí na poslednom štvrtom mieste bez bodu, Tampa Bay je prvá so stopercentnou bilanciou.

Chára strávil na ľade 18:25 minúty a v úvode tretej tretiny prihral Chrisovi Wagnerovi na vyrovnávajúci gól na 2:2. Víťazstvo na stranu Tampy Bay strhol 87 sekúnd pred klaksónom Tyler Johnson.

Erik Černák absolvoval v drese Tampy takmer 23 minút, bol druhým najvyťaženejším hráčom tímu a do štatistík si pripísal štyri strely na bránku, tri bodyčeky a tri zblokované strely.

Montreal sa ujal vedenia

Hokejisti Montrealu Canadiens sa priblížili k postupu do play off, keď v treťom zápase predkola vo Východnej konferencii zdolali Pittsburgh Penguins 4:3 a v sérii hranej na tri víťazstvá vedú 2:1.

Slovenský reprezentant Tomáš Tatar odohral za Montreal takmer sedemnásť minút a pripísal si jednu strelu na bránku.

Hokejisti Floridy Panthers zdolali New York Islanders 3:2 v treťom zápase predkola a znížili stav série na 1:2. Islanders nevyužili prvú príležitosť postúpiť do ďalšieho kola.

Florida rozhodla o výhre v stredajšom súboji v úvode záverečnej tretiny, do ktorej vstupovali tímy za vyrovnaného stavu 1:1.

Už v 41. sekunde tretej časti hry využil presilovku Mike Hoffman a po zásahu Briana Boylea odskočili Panthers na rozdiel dvoch gólov. V 59. minúte Brock Nelson už iba znížil.

Dallas so Sekerom ešte nezískal ani bod

V predkole Západnej konferencie Chicago zdolalo Edmonton 4:3 a od postupu do play off ho delí jediný triumf.

Oilers viedli po dvoch tretinách 3:2 vďaka dvom zásahom Leona Draisaitla a jedného gólu Conora McDavida.

Blackhawks však v záverečnom dejstve otočili, najprv v 55. minúte vyrovnal Matthew Highmore a 76 sekúnd pred koncom zápasu rozhodol Connor Murphy.

V skupine o nasadenie na Západe vyhralo Colorado nad Dallasom 4:0 a bez prehry je na čele tabuľky.

Andrej Sekera odohral v drese Dallasu takmer 17 minút a mal dve strely na bránku a dva hity. Stars zatiaľ po reštarte nezískali ani bod.

NHL - predkolo play off (na tri víťazstvá):

Florida - New York Islanders 3:2

Góly: 25. Haula (Dadonov, Hoffman), 41. Hoffman (Yandle, Barkov), 43. Boyle - 37. Pageau (Beauvillier), 59. Nelson (Pulock, Toews)

/stav série: 1:2/

Arizona - Nashville 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Góly: 6. Dvorak (Hjalmarsson, Hall), 48. Garland (Stepan, Keller), 56. Hall (Kessel, Ekman-Larsson), 59. Söderberg - 28. Arvidsson (Forsberg, Johansen)

/stav série: 2:1/

Montreal - Pittsburgh 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)

Góly: 5. Weber (Lehkonen, Byron), 31. Drouin (Chiarot, Weber), 36. Byron (Suzuki, Weber), 46. Petry (Chiarot, Danault) - 9. Hörnqvist (Malkin, Crosby), 10. Zucker (Rust, Marino), 26. Blueger (Aston-Reese, Tanev)

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 16:55 min, raz vystrelil na bránku, rozdal dva bodyčeky a zablokoval jednu strelu/

Chicago - Edmonton 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)

Góly: 10. Määttä (Kane, Highmore), 20. Toews (Dach, DeBrincat), 55. Highmore (Koekkoek, Määttä), 59. Toews (Murphy, Keith) - 10. Draisaitl (Ennis), 25. Draisaitl (Benning), 40. McDavid (Draisaitl, Nugent-Hopkins)

NHL - skupina o umiestnenie:

Boston - Tampa Bay 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Góly: 37. McAvoy (Krug, Bergeron), 42. Wagner (Chára) - 8. Point (Kučerov, Palát), 11. Killorn (Hedman, Johnson), 59. Johnson (Gourde, Killorn)

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 18:25 min, zaznamenal jednu asistenciu, dvakrát vystrelil na bránku, zablokoval dve strely a raz stratil puk/

/brankár Jaroslav Halák (Boston) presedel zápas na striedačke/

/obranca Erik Černák (Tampa) odohral 22:26 min, štyrikrát vystrelil na bránku, rozdal tri bodyčeky, zablokoval tri strely a raz získal puk/

Dallas - Colorado 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Góly: 4. Makar (Landeskog, Kadri), 16. Donskoi (Girard, Burakovsky), 38. Namestnikov (MacKinnon, Rantanen), 42. Burakovsky (Girard, Donskoi)

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 16:58 min, dvakrát vystrelil na bránku, rozdal dva bodyčeky, zablokoval jednu strelu a dvakrát stratil puk/

Domov»Hokej»NHL»Chára si pripísal asistenciu, Montreal s Tatarom je krok od postupu