Favorit Quintana stratil takmer dve minúty.

3.Guillaume MartinFrancúzskoCofidis+59 s
4.Pierre LatourFrancúzskoAG2R+1:29 min
5.Fabio AruTalianskoSAE Team Emirates+1:38 min
6.Harold TejadaKolumbiaAstana+1:43 min

PARÍŽ. Ruský cyklista Aleksandr Vlasov zvíťazil na 2. ročníku jednodňových pretekov Mont Ventoux Dénivelé Challenge vo Francúzsku.

Jazdec stajne Astana zvládol najlepšie výstup na legendárny kopec a 182 km dlhú trať absolvoval za 4:56:39 hodiny.

"Je to veľmi slávny kopec, kopec šampiónov, takže som veľmi šťastný, že som tu vyhral. Som spokojný so svojím výkonom a s tímovou prácou. Cítil som sa dobre a snažil som sa útočiť.

Teraz ma čakajú talianske klasiky. Mám dobrú formu a pokúsim sa urobiť dobré výsledky na Giro dell'Emilia alebo Il Lombardia," uviedol víťaz v cieli.

Na druhom mieste skončil Austrálčan Richie Porte z Trek-Segafredo a tretí finišoval Francúz Guillaume Martin z Cofidisu.

Veľký favorit Nairo Quintana z Kolumbie (Arkea Samsic) skončil na 8. mieste s takmer dvojminútovou stratou na víťaza.

Domov»Cyklistika»Na slávnom kopci bol najlepší. Vlasov vyhral jednodňové preteky