Sagan s úsmevom pred štartom: Sú to moje šťastné preteky

Peter Sagan pred štartom pretekov Miláno - Turín.
Peter Sagan pred štartom pretekov Miláno - Turín. (Autor: TASR/AP)
Miloslav Šebela|7. aug 2020 o 17:20

Cyklistov čaká prvá z monumentálnych klasík Miláno - San Remo.

BRATISLAVA. Hnedý dres v cyklistike neexistuje. Aspoň zatiaľ. Ak by bol, nosil by ho najväčší smoliar alebo cyklista s najväčším počtom druhých miest.

S takouto myšlienkou prišiel Peter Sagan vo svojej autobiografii Môj svet.

Hnedý dres vymyslel, keď sa mu nedarilo na Tour de France v roku 2015 a až v piatich etapách skončil druhý.

Ak by sme mali určiť rovnakého smoliara v histórii klasiky Miláno – San Remo, znova by ním bol slovenský cyklista.

Nik nemá také výborné výsledky na slávnej talianskej klasike, lenže víťazstvo mu zakaždým tesne unikne.

Sagan: Moje šťastné preteky

Smolu sa snaží prelomiť už roky. Z deviatich štartov je jeho najhorším výsledkom 17. miesto pri debute v roku 2011.

V najlepšej desiatke bol až sedemkrát. Už bol druhý, štvrtý, šiesty... Na Via Roma mu chýba už len víťazstvo.

„Moje šťastné preteky,“ s iróniou hovorí Sagan aj v krátkom videu, ktoré zverejnil jeho tím Bora-Hansgrohe pred sobotňajším štartom slávnej klasiky.

Odborníci ho takmer pred každým ročníkom radia k favoritom.

„Sagan má na to, aby vyhral Miláno – San Remo nie raz, ale aj štyrikrát,“ myslí si bývalý skvelý klasikár Paolo Bettini.

Tlak a súperi ho paralyzujú

Lenže práve preto ho v závere pretekov oveľa viac sledujú súperi a snažia sa využiť jeho taktiku.

Domov»Cyklistika»Sagan s úsmevom pred štartom: Sú to moje šťastné preteky