Tomáš Tatar v zápase Montreal - Pittsburgh.
Tomáš Tatar v zápase Montreal - Pittsburgh. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. aug 2020 o 06:00

Obaja Slováci sa tešili z výhier.

EDMONTON, TORONTO. Hokejisti Montrealu so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom postúpili do 1. kola play off zámorskej NHL.

Vo štvrtom zápase predkola Východnej konferencie zvíťazili v Toronte nad Pittsburghom 2:0 a v celej sérii triumfovali 3:1.

Tatar v súboji nebodoval, na ľade strávil vyše 16 minút.

Historicky najúspešnejší klub NHL tak zavŕšil prekvapenie, keď sa mu z pozície nasadenej dvanástky v rozšírenom play off dávali proti Pittsburghu iba malé šance.

"Chytili sme sa stebla slamy a ukázali všetkým, že sa v nás mýlili," vyhlásil brankár Carey Price, ktorý mal v zápase 22 zákrokov a vychytal čisté konto.

Šancu na postup si udržalo Toronto so slovenským obrancom Martinom Marinčinom, ktoré zvíťazilo nad Columbusom 4:3 po predĺžení a sériu vyrovnalo na 2:2 na zápasy.

Marinčin strávil na ľade vyše 13 minút a zapísal si jeden mínusový bod.

Ešte päť minút pred koncom pritom Toronto inkasovalo gól od Boona Jennera na 0:3 a bolo na pokraji vypadnutia. Dokázalo však predviesť nevídaný obrat, vyrovnať a v 14. minúte predĺženia rozhodol Auston Matthews.

"V takýchto chvíľach vám skrátka vypne myseľ. Veľké uznanie si zaslúžia všetci hráči. Držali sme sa, bojovali a nikto to nevzdal," uviedol americký center, ktorý si v zápase pripísal aj dve asistencie.

Do 1. kola play off postúpili aj hráči Arizony, ktorí zdolali v Edmontone Nashville 4:3 po predĺžení a v série uspeli 3:1 na zápasy. Ďalej ide aj Chicago, ktoré zvíťazilo nad Edmontonom 3:2 po predĺžení a v sérii uspelo rovnako 3:1.

Vancouver zvíťazil nad Minnesotou 5:4 po predĺžení a taktiež získal miestenku do 1. kola play off. V extračase o tom rozhodol presný zásah Christophera Taneva, Canucks v sérii zvíťazili 3:1 na zápasy.

NHL - predkolo play off

Florida - NY Islanders 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

Góly: 19. Hoffman (Huberdeau, Barkov) - 12. Beauviller (Bailey, Nelson), 16. Beauviller (Barzal, Pulock), 29. Nelson (Bailey, Toews), 51. Barzal (Eberle), 58. Pageau (Komarov)

Brankári: Bobrovskij - Varlamov, strely na bránku: 25:38

/konečný stav série - 1:3/

Arizona - Nashville 4:3pp (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)

Góly: 18. Grabner (Ekman-Larsson), 22. Kessel, 45. Oesterle (Ekman-Larsson, Keller), 66. Richardson (Minostroza, Demers) - 25. Duchene (Josl, Johansen), 29. Arvidsson (Ellis, Forsberg), 60. Forsberg (Ellis, Granlund)

Brankári: Kuemper - Saros, strely na bránku: 34:52

/konečný stav série - 3:1/

Montreal - Pittsburgh 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 56. Lehkonen (Byron), 60. Weber

Brankári: Price - Jarry, strely na bránku: 22:22

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 16:25 minúty, dvakrát vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa až piatimi bodyčekmi, zablokoval jednu strelu a raz stratil puk/

Chicago - Edmonton 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Góly: 6. Saad (Murphy, Toews), 8. Highmore (Keith, Carpenter), 49. Kubalík (Toews) - 1. Archibald (McDavid, Nurse), 23. Nugent-Hopkins (Neal, McDavid)

Brankári: Crawford - Koskinen, strely na bránku: 29:45

Columbus - Toronto 3:4pp (1:0, 1:1, 1:3 - 0:1)

Góly: 4. Atkinson (Dubois, Merzlikins), 25. Gavrikov (Savard, Texier), 55. Jenner (Foligno) - 57. Nylander (Hyman, Marner), 57. Tavares (Matthews, Marner), 60. Hyman (Matthews, Nylander), 74. Matthews (Tavares, Marner)

Brankári: Merzlikins - Andersen, strely na bránku: 39:53

/obranca Martin Marinčin (Toronto) odohral 13:29 minúty, do štatistík si pripísal jeden mínusový bod, jednu strelu na bránku, dva zablokované strely, jednu stratu a jeden zisk puku/

/stav série - 2:2/

Minnesota - Vancouver 4:5pp (2:1, 2:2, 0:1 - 0:1)

Góly: 3. Kunin (Zuccarello, Brodin), 14. Staal (Foligno, Fiala), 26. Eriksson (Parise, Brodin), 40. Sturm (Spurgeon) - 13. Pearson (Horvat, Tanev), 28. Sutter (Hughes, Horvat), 29. Hughes (Miller, Pettersson), 55. Horvat (Pearson, Tanev), 61. Tanev

Brankári: Stalock - Markström, strely na bránku: 28:31

Domov»Hokej»NHL»Marinčin bol pri málo vídanom obrate, Montreal s Tatarom vyradil Pittsburgh