Messi strelil nádherný gól, Barcelona a Bayern s prehľadom postúpili

Lionel Messi z FC Barcelona.
Lionel Messi z FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME, TASR|8. aug 2020 o 21:00

Lobotka odohral za Neapol 45 minút.

BARCELONA, MNÍCHOV. Futbalisti FC Barcelona a Bayernu Mníchov skompletizovali osmičku účastníkov finálového turnaja Ligy majstrov.

Barcelona po remíze 1:1 v prvom dueli vyhrala v osemfinálovej odvete doma nad Neapolom 3:1, za hostí hral slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka od 46. minúty.

Bayern zdolal Chelsea Londýn 4:1 a potvrdil náskok 3:0 z prvého stretnutia. Dva góly a dve asistencie si pripísal top kanonier súťaže Robert Lewandowski.

Barcelona sa s Bayernom stretne 14. augusta vo štvrťfinále záverečného turnaja v Lisabone.

Ďalšie dvojice tvoria Atalanta Bergamo - Paríž Saint-Germain, Lipsko - Atlético Madrid a Manchester City - Olympique Lyon.

Finále Ligy majstrov je na programe v nedeľu 23. augusta na Estádio da Luz.

Geniálny Messi

Neapol na prázdnom Camp Nou pohrozil už po 90 sekundách, keď sa po zaváhaní domácej obrany a odrazenej lopte od Gerarda Piqueho dostal v šestnástke k halfvoleju osamotený Dries Mertens.

Loptu však netrafil ideálne a tá skončila iba na vonkajšej časti bližšej žrde.

• 23. augusta: víťaz 1. semifinále - víťaz 2. semifinále

Taliani boli v úvode o niečo aktívnejší, no Barcelona sa tešila hneď z prvej šance - v 10. minúte po rohu Ivana Rakitiča otvoril hlavou skóre Clement Lenglet po pristrčení súpera, VAR gól napriek tomu odobril.

V 23. minúte predviedol svoju genialitu Lionel Messi, keď sa pohral s tromi obrancami hostí, loptu nestratil ani po páde, predral sa do šestnástky a ľavačkou k vzdialenejšej žrdi obstrelil ďalších dvoch zadákov i brankára Davida Ospinu - 2:0.

Messi sa presadil znova aj po polhodine hry, no predtým si podľa verdiktu arbitrov pomohol rukou a tak po zásahu videa gól neplatil.

Nadstavenie prvej časti ešte okorenili dva pokutové kopy, najskôr z bieleho bodu zvýšil Luis Suarez a na druhej strane z rovnakej situácie skorigoval na 1:3 Lorenzo Insigne.

Hneď po prestávke sa dostal do hry aj Lobotka namiesto Diega Demmeho, Neapol potreboval na postup streliť dva góly a preto sa tlačil dopredu.

Do čistých šancí sa však hostia nedostávali a hoci v 81. minúte striedajúci Arkadiusz Milik dostal loptu do siete, zásah neplatil pre predchádzajúci ofsajd. Barcelona si náskok ustrážila a pocestuje do Portugalska.

Bayern po reštarte ešte neprehral

Bayern šiel do odvety s trojgólovým náskokom a ten navýšil už v 10. minúte kanonier Robert Lewandowski. Toho fauloval brankár hostí Willy Caballero a poľský útočník pokutový kop sám prudkou strelou k ľavej žrdi premenil.

Po štvrťhodine hry Thomas Müller takmer pridal druhý zásah, ten prišiel v 24. minúte a Ivan Perišič ním potvrdil jasnú dominanciu Bavorov.

Chelsea sa dostávala k slovu sporadicky a keď sa o štyri minúty neskôr už Callum Hudson-Odoi aj tešil z gólu, po konzultácii s videorozhodcom ho neuznali pre ofsajd.

Hostia sa napokon dočkali v 44. minúte, brankár Manuel Neuer strelu z uhla vyrazil iba pred úplne voľného Tammyho Abrahama a ten znížil na 1:2.

Bayern po zmene strán kontroloval situáciu, jeho náskok po hodine hry v dobrej šanci nedokázal zveľadiť Müller a v 67. minúte ani hlavou Thiago Alcantara.

Presadil sa až striedajúci Corentin Tolisso v 76. minúte po presnom centri Lewandowského - 3:1.

Svoj trinásty gól v prebiehajúcej edícii súťaže potom v závere hlavou zaznamenal Lewandowski a spečatil jasný triumf domácich, v súčte oboch duelov to bolo 7:1.

Bayern natiahol šnúru víťazstiev na 18 duelov, po reštarte sezóny ešte nezaváhal a v Lisabone sa pokúsi o sezónne treble.

Liga majstrov - osemfinále, odvety:

FC Barcelona - SSC Neapol 3:1 (3:1)

Góly: 10. Lenglet, 23. Messi, 45.+1 Suarez (z 11m) - 45.+5 Insigne (z 11m)

Rozhodoval: Cakir (Tur.), ŽK: Suarez - Zieliňski

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Alba - Roberto, Rakitič, De Jong - Messi, Suarez (90.+2 Junior Firpo), Griezmann (84. Monchu Ramon)

Neapol: Ospina - Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui - Fabian (79. Elmas), Demme (46. LOBOTKA), Zieliňski (70. Lozano) - Callejon (70. Politano), Mertens, Insigne (79. Milik)

/prvý zápas 1:1, postúpila Barcelona/

Bayern Mníchov - FC Chelsea 4:1 (2:1)

Góly: 10. a 84. Lewandowski (z 11m), 24. Perišič, 76. Tolisso - 44. Abraham

Rozhodoval: Hategan (Rum.), ŽK: Caballero, Emerson

Bayern: Neuer - Kimmich (71. Odriozola), Alaba, Boateng (64. Sule), Davies - Goretzka, Alcantara (71. Tolisso) - Gnabry (81. Martinez), Müller, Perišič (64. Coutinho) - Lewandowski

Chelsea: Caballero - James, Christensen, Zouma, Emerson - Barkley, Kante, Kovačič - Hudson-Odoi, Abraham (81. Giroud), Mount

/prvý zápas 3:0, postúpil Bayern/

Live stream zo zápasu FC Barcelona - Neapol sledujte na tomto odkaze >>>

Live stream zo zápasu Bayern Mníchov - Chelsea Londýn sledujte na tomto odkaze >>>

Domov»Futbal»Liga majstrov»Messi strelil nádherný gól, Barcelona a Bayern s prehľadom postúpili