Športové prenosy SME|10. aug 2020 o 18:00

ONLINE PRENOS: Manchester United - FC Kodaň (futbal, LIVE, NAŽIVO, stream, video, Európska liga, štvrťfinále, dnes, pondelok)

1:0
(0:0, 0:0, 1:0, 0:0)
120+2 minúta
Kodaň
Góly: 95. B. Fernandes (pen.). ŽK: 61. Maguire (MAN), 63. Bailly (MAN) – 75. Kaufmann (KOD), 77. Stage (KOD), 105+3. Zeca (KOD).
Ja vám v tejto chvíli ďakujem za pozornosť a nezostáva mi nič iné, ako vám popriať dobrú noc po bezmála 130 minútovom štvrťfinále.

Do čítania, priatelia.
Máme za sebou nekonečný duel. Na jeho konci už hráčom nezostali žiadne sily, viacerí aktéri padajú od vyčerpanie na zem a chytajú ich kŕče.

Nutno však povedať, že Manchester si za zlepšený výkon od druhého polčasu zaslúžil postúpiť. Kodaň ani raz nevystrelila na bránu, hrozila len z brejkov.

Rozhodujúci moment priniesla 94. a 95. minúta, kedy po faule na Martiala premenil nariadenú penaltu Bruno Fernandes. Manchester United je tak v semifinále Európskej ligy, pre FC Kodaň sa európska rozprávka končí.
120+2
120+2
Brandon Williams a jeho azda posledná hlavička zápasu po centri z ľavého krídla.
120+2
Hrá sa na polovici ihriska, ďaleko od svätyne Romera. Do konca zostáva 30 sekúnd.
120+2
Štvrtý arbiter svoje rozhodnutie korigoval, aj preto na nás čaká ešte 60 sekúnd navyše.
120+1
Nadstavujú sa dve minúty.
120+1
changeStriedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Anthony Martial, prichádza Scott McTominay.
120
Zaca neprešiel cez Wan-Bissaku, ktorý od neho loptu získal a ako bonus je k tomu i vhadzovanie.
119
Signál na hranicu šestnástky, hráči v červenom ho znegovali. Do brejku šiel Lingard, ktorý obehol dvoch obrancov, na tretieho a zároveň posledného mu už však sily nestačili.
118
William Bøving Vick si vypýtal faul od Matića. Faul ani nie pol metra od šestnástky. Síce to je z uhla, ale toto je obrovská šanca na vyrovnanie.
117
Manchester ho ale zvláda ubrániť a Romero na konci minúty beží po nepresnú prihrávku, ktorú vyslal jeden z futbalistov hostí.
117
Kaufmann neprepálil loptu cez nohu Lindelofa. Rohový kop, napätie sa stupňuje.
116
Kodaň zatlačila na súpera, donútila ho brániť sa na jeho vlastnej polovici, avšak k strele neprichádza. Päť minút do konca.
115
Pierre Bengtsson neprešiel cez Wan-Bissaku, letná posila United z minulého leta odvrátila aj možný rohový kop.
114
"Desiatka" Kodane však bola iba vytlačená do rohu ihriska, aj preto si Angličania môžu vydýchnuť.
113
Nedorozumenie Matića a Lindelofa dáva šancu Zecovi niečo vymyslieť.
113
changeStriedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Marcus Rashford, prichádza Jesse Lingard.
112
Karlo Bartolec s útočným faulom na Williamsa, striedať bude aj Manchester.
111
changeStriedanie v tíme FC Kodaň: z ihriska odchádza Rasmus Falk, prichádza William Bøving Vick.
110
Fernandes vysúval na konci akcie po nekonečne dlhých prihrávkach Martiala. Už ani neviem koľkýkrát Francúzovi chýbal krok k tomu, aby mohol vystreliť.
109
Po slabšom úvode do tohto predĺženia už Manchester znovu kontroluje hru. Otázkou je, či domácim bude stačiť jeden gól.
108
Hráči Kodane žiadajú prešetrenie možnej ruky od Victora Lindelofa. Toto by bola rana priamo do srdca, ak by Švéd hral rukou a ešte aj vo vlastnom pokutovom území.
107
Maguire napravil svoju malú chybičku a oslobodil svojich od nebezpečia.
107
Maguire takto loptu odkopnúť určite nechcel. Je z toho roh pre dánske FC.
106
Hráči už majú kŕče, netreba sa ani čudovať. Falk ich dostal po faule od Matića.
106
Začalo sa druhé predĺženie.
105+4
Prvé nadstavenie skončilo.
105+4
A to ešte po rohovom kope mohol Lindelof zvýšiť na 2:0. Uf, Manchester stále vyhráva iba o gól.
105+3
yellowCardŽltú kartu dostáva Zeca (FC Kodaň).
105+3
importantEšte Fernandes raz donútil Johnssona k svetovému zákroku po ponechanej výhode po faule na Pogbu. Veľké veci sa tento večer dejú v Nemecku.
105+2
Rashford pridlho čakal na prihrávku či na kľučku. Obrancovia Kodane mu vypichli loptu, Manchester ale bude vhadzovať.
105+1
105
changeStriedanie v tíme FC Kodaň: z ihriska odchádza Jens Stage, prichádza Robert Mudražija.
105
changeStriedanie v tíme FC Kodaň: z ihriska odchádza Guillermo Varela, prichádza Karlo Bartolec.
104
Juan Mata padá po brejku United v šestnástke súpera. Určite sa aj na toto pozrie videorozhodca, no opakovaný záznam uvidíme až po prerušení hry.
103
Nemanja Matić výborne potiahol loptu stredom ihriska, posunul ju na Martial v šestnástke, ktorý pod sebou na malom vápne hľadal Matu. Tomu lopta nesadla na kopačku, Španiel z výhodnej pozície prestreľuje bránu.
102
Útočný faul Winda na Williamsa, ktorý ma toho tiež už dosť. Tri minúty do konca prvého nadstavenia.
101
Kaufmann neuspel pri otočke cez Victora Lindelofa. Ten po svojom príchode na ihrisko ani nemal toľko roboty, tobôž nie v predĺžení.
100
importantMarcus Rashford už šiel na bránu, asistent rozhodcu ale nechal hru dohrať a až po zákroku Johnssona odmával ofsajd. Rashford neuspel pri súboji jeden na jedného, a hoci by gól neplatil, toto by mal premieňať.
99
importantDnes to už bol tretí prienik Martiala, ktorý si urobil zo súperov tréningové kužele, avšak zakončenie do siete nie a nie prísť. Loptu si po jeho pravej strane pýtal jeden zo spoluhráčov, no Martial zvolil pätičku na Fernandesa. Ten našiel iba končatinu Johnssona. Výborný reakčný zákrok.
98
Oba celky ešte môžu trikrát striedať, jedno striedanie bolo tímom pridané ako bonus počas predĺženia.
97
Teraz je to všetko na Dánoch. Tí musia vyrovnať za približne 25 minút, inak je pre nich štvrťfinále Európskej ligy maximom.
95
95
goalManchester United dal gól!
BRUNO FERNANDES sa nemýlil a po vyše 100 minútach na nohách aj s nadstaveným časom chladnokrvne premenil poskytnutú príležitosť.
95
Videorozhodca odobril penaltu a ku lopte sa stavia Bruno Fernandes.
94
importantAnthony Martial najprv po opäť skvelom sóle mieri iba do brankára, o pár momentov neskôr Francúz vybojoval penaltu po zákroku od Bjellanda!
93
93
Kodaň sa ubránila ďalšej štandardke. United budú tlačiť počas predĺženia, je totiž jasné, že pri penaltách ide aj o šťastie.
92
Martial páli z uhla iba do nôh Johnssona. Roh.
91
changeStriedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Mason Greenwood, prichádza Juan Mata.
91
Začalo sa nadstavenie prvého polčasu.
Deväťdesiat minút nerozhodlo, nasleduje predĺženie. Po zmene strán bol Manchester lepším mužstvom, niekoľkokrát nastrelil aj konštrukciu brány, na gól to však nestačilo. Kodaň hrozila z brejkov a tiež veľa nechýbalo, aby sa ujala vedenia.
90+4
Druhý polčas sa skončil.
90+3
Stage to skúsil z dvadsiatich metrov, no hráč s číslom 6 na drese nedonútil Romera k zákroku.
90+2
Obaja hráči trochu otrasení po súboji, budú však pokračovať. Pred nami ešte 90 sekúnd nadstaveného času.
90+1
importantMartial prešiel cez štyroch obrancov, už sa dostával pred brankára súpera, no v tom mu parádnym sklzom vystavil stopku Victor Nelsson. Unikátny slalom od Francúza, chcelo to ale aj zakončiť.
90+1
Nadstavujú sa tri minúty.
90
Manchester ďaleko od brány Johnssona. Čakáme na info o nadstavení.
89
Nie, nie, finálna prihrávka či strela Manchestru nevychádza. Wan-Bissaka si síce dobre zbehol do šestnástky, no jeho strieľaný pas nenašiel Rashforda.
88
Ďalší skvelý blok od Kodane pri zakončení Bruna Fernandesa. Portugalčan až pridlho čakal na svoj moment.
87
Rashford dnes nabehal neskutočný počet šprintov. Aj teraz dobehol prihrávku, no po prvom dotyku stratil balans a spadol. Nedá sa mu v tomto smere nič nevyčítať, iní by takýto moment dávno vypustili.
86
Falk pripravil palubnú pozíciu pre Jonasa Winda, no jeho strelu akoby vzal so sebou vietor. Lopta končí vysoko na tribúne.
85
Lopta síce prepadla cez prvého obrancu, no na druhý raz to Dáni zvládli. Toto bude ešte riadne zaujímavé. Manchester drží loptu a snaží sa tak prekonať defenzívu Kodane, tá sa zase spolieha na protiútoky. Ktorá taktika bude sláviť úspech?
84
importantAnthony Martial s technickým pokusom, Karl-Johan Johnsson vytiahol bravúrny zákrok, ktorý drží Kodaň v hre o triumf! Rohový kop.
83
Aj vytváranie útokov trvá o čosi dlhšie, ako je tomu normálne zvykom. Tímy ako by sa pripravovali na predĺženie. Stále je ale dosť času na rozhodnutie.
82
Manchester si môže vydýchnuť. Mierna frustrácia na kopačkách United, Rashford už z beznádeje vystrelil z 30 metrov dobré dva metre nad brvno.
81
81
Varela padá v šestnástke po možnom kontakte s Williamsom. Rozhodca o penalte ani nerozmýšľa, Varela pád trochu prifilmoval.
80
A na hre to je aj vidieť. Možno by United pomohli striedania smerom dopredu. Ako sme už spomínali, do hry by mohli prísť Mata, Ighalo aj James.
78
V troch blokoch bránia hostia svoje pokutové územie. Obom mužstvám už dochádzajú sily.
77
yellowCardZáchrannú brzdu aj za ceny žltej karty vytiahol Jens Stage. Ak by sa tak nestalo, Rashford by sa už rútil po ľavej strane ihriska do šestnástky Kodane.
76
Nepresné prenesenie hry zo stredu ihriska na pravo. Wan-Bissaka sa trochu vyčítavo pozerá na Bruna Fernandesa.
75
yellowCardMikkel Kaufmann vidí ako prvý hráč Kodane v dnešnom zápase žltú kartu po zákroku na Williamsa.
75
Hráč 20-násobného anglického majstra bude v poriadku a to je podstatné.
74
Marcus Rashford zostáva ležať na zemi po tom, čo ho v súboji trafil zozadu do nohy Guillermo Varela.
73
Oviedo ani teraz neprepálil blok protihráčov. Kodaň nebezpečná z protiútokov, Manchester si je toho dobre vedomý.
72
Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času. United vracajú loptu Kodani, ktorá ju poslala do autu naschvál pred prerušením hry.
70
Hráči si zároveň môžu vydýchnuť pri prestávke na občerstvenie.
70
changeStriedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Fred, prichádza Nemanja Matić.
Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Eric Bailly, prichádza Victor Lindelöf.
69
Narážačka Pogbu s Martialom, francúzska spolupráca úspešná. Horšie to bolo pri zakončení ľavačkou od Pogbu, ktorý pálil iba do súpera.
68
importantNajprv Bruno, potom Pogba. Karl-Johan Johnsson prvú ranu len vyrazil do vzduchu, tú od Pogbu schoval v náručí. Gólman dánskeho celku podržal svojich spoluhráčov nad vodou.
67
Bláznivé momenty na oboch koncoch ihriska. Pred nami stále viac ako polovica druhého dejstva.
65
importantNeuveriteľná robota od Rasmusa Falka, ktorý oklamal Williamsa i Freda, dostal sa na bránkovú čiaru a odcentroval pod seba, no Bryan Oviedo triafa iba obrancu United z piatich metrov od brány. Stopercentná tutovka zostáva nepremenená, hrdinom momentu Eric Bailly.
64
Tak to neboli hostia, ale Angličania, ktorí videli hneď dva kartové tresty. A hneď pre stopérov. Manchester si musí dávať pozor na ďalšie podobné brejky.
63
yellowCardAj druhý stopér Manchestru vidí žltú kartu. Eric Bailly trafil lakťom do tváre protihráča. Nebolo to možno úplne na kartu, ale také je rozhodnutie.
63
63
importantSmola na strane domácich pokračuje. Bruno Fernandes napriahol spoza šestnástky a opečiatkoval pravú tyč. Neskutočné.
62
Riskantný, ale za to úspešný sklz Williamsa proti Varelovi. Uf, nechýbalo veľa a mohla to byť aj penalta.
61
yellowCardHarry Maguire je prvým potrestaným hráčom dnešného dňa. Pri akcii Kodane, ktorá sa napokon skončila ofsajdom, potiahol takticky za dres Kaufmanna.
61
Nelsson bez problémov loptu odvracia, Manchester ale naďalej pri lopte. Výsledkom toho bol nevydarený volej osamoteného Rashforda z mierneho uhla. Škoda.
60
United zvyšujú obrátky, na lavičke majú v zálohe do útoku Matu, Jamesa, Ighala či Lingarda. Uvidíme, ktorý z nich a či vôbec sa dostane do stretnutia. Hodinu hru ukončíme rohovým kopom.
59
A zase Greenwood v zábere kamier. Jemnučký center od Fernandesa, skvelý nábeh, no chvíľkové zaváhanie znamená, že lopta odchovancovi Red Devils unikla.
58
Greenwoodovi odskočila lopta, dobrá robota Stagea, ktorý si vzápätí od anglického mladíka vypýtal faul.
57
changeStriedanie v tíme FC Kodaň: z ihriska odchádza Mohamed Daramy, prichádza Mikkel Kaufmann.
Striedanie v tíme FC Kodaň: z ihriska odchádza Pep Biel, prichádza Bryan Oviedo.
57
57
importantGreenwood triafa ľavú tyč z trinástich metrov po prihrávke Rashforda, ku ktorému sa lopta späť odráža. Dorážka do prázdnej brány prichádza z ofsajdu, gól samozrejme platiť nemôže.
56
Ďalší faul hostí, tentoraz na Martial, zase bez karty. Nuž, už iba sa to patrilo nejako ošetriť, inak sú hostia v tomto smere vo veľkej výhode.
55
Akcie United sa zlepšujú, avšak nemôžu sa končiť takouto slabučkou koncovkou doprostred brány. Fred tomu dal minimum sily.
54
Andreas Bjelland s veľkým šťastím triafa loptu tak, aby sa k nej dostal Fernandes. Parádna kolmica od Freda.
53
Jonas Wind prebrúsil Brandona Williamsa. Neskorý zákrok v súboji, za toto sa mohla udeliť aj žltá karta. Rozhodca ale dnes nezvyčajne trpezlivý s hráčmi.
51
Zatiaľ aj bez žltej karty. Kodaň ale fauluje dosť často, takže aj to je azda iba otázkou času.
50
Varela minul loptu pri snahe o jej hranie, čo využil Rashford. Ten sa dostal do výhodnej pozície pre center, avšak jeho prudká rana nenašla ani Martiala, ani Bruna Fernandesa.
49
Zakončenie nesadlo ani Pogbovi. Avšak skvelá robota Rashorda, ktorý dvakrát poslal "na párky" svojho strážcu v pokutovom území. Stále ale čakáme na výraznejšiu robotu pre Karla-Johana Johnssona.
48
Rasmus Falk to chcel vyskúšať, avšak jednoducho strela z voleja z 25 metrov nemala nárok na úspech.
47
Žiadne zmeny počas prestávky, tie prídu najskôr asi až po hodine hry. Bailly s faulom vo vzdušnom súboji, druhých 45 minút začínajú lepšie Dáni.
46
Začal sa druhý polčas.
Manchester lepším mužstvom, avšak bez výraznejšej šance. Kodaň eliminovala hrozby súpera, sama mohla udrieť zásluhou Daramyho. Nestalo sa tak, tímy odchádzajú do šatní za bezgólového stavu.

Druhý polčas sa začne približne o 22:07.
45+6
Prvý polčas sa skončil.
45+5
Plynie posledná polminúta, Zeca ešte stihol fauloval Fernandesa na polovici ihriska.
45+4
Frustrácia v tvári Rashforda a Fernandesa. Dvojička si neporozumela v pokutovom území. Z toho sa malo vyťažiť viac, teší to akurát Kodaň.
45+3
Varela očividne postrčený Rashfordom. Dvaja bývalí spoluhráči, ktorých spája aj to, že Varela nahrával na gól Rashfordovi pri jeho prvom ligovom vystúpení za United proti Arsenalu v roku 2016.
45+2
importantPo minútovom rozhodnutí sú moje slová potvrdené, gól Greenwooda padol po ofsajdovom postavení.
45+1
Medzičasom sa nadstavuje päť minút.
45
45
importantMason Greenwood skóroval, no opakovaný záznam ukázal, že sa jedná najskôr o ofsajd. Už sa to aj skúma.
45
A tlak United sa stupňuje. Pumelica od Rashforda z ľavej strany ihriska vypadla Johnssonovi z náruče, všetko ale upratal prítomný obranca.
44
O minútu neskôr Anthony Martial nedokázal vybalansovať desať metrov od brány po centri Wan-Bissaku. Toto bola skvelá možnosť na skórovanie.
43
Martial padá v pokutovom území po kontakte zozadu s hráčom súpera. Rozhodca nezaváha ani na moment, hrá sa ďalej. Nezasiahol ani videorozhodca.
42
Williams nedokázal zachytiť prenesenie hry na ľavú stranu poľa. Cez polčas bude mať Ole Gunnar Solskjaer čo robiť, aby svoj tím prebudil k lepšiemu výkonu.
41
Osem hráčov v bielom bráni svoju šestnástku, dvaja čakajú o čosi viac vpredu na brejk. Toto Dánom bohato stačí na držanie čistého konta.
40
Prvé dejstvo ubieha naozaj rýchlo. Hostia nepustili Manchester do ničoho vážnejšieho, aj teraz sú futbalisti v červenom ďaleko od svätyne Johnssona.
38
Romero iba boxuje loptu za hranicu pokutového územia, FC môže naďalej kombinovať. Síce už mimo šestnástky, ale aj to sa ráta.
37
Krajní obrancovia Kodane vycvičili tých z Manchestru. Varela hľadal na prednej žrdi Daramyho, v poslednej chvíli s hlavičkou prišiel Bailly. Roh.
36
Ten neváhal a chcel z prvej posunúť na Rashforda. Myšlienka dobrá, ale opäť sa končí na nepresnosti.
35
Manchester tak rozohráva od stopérov, medzi ktorých sa presúva aj Fred. Brazílčan nachádza rozbehnutého Fernandesa.
34
Bailly fauloval na polovici ihriska, čo hostia využili na dlhý nákop z voľného kopu. Previnilec odčinil svoju chybu, vyhral hlavičkový súboj a United sú z najhoršieho von.
33
Odvrátený roh, avšak o niekoľko sekúnd neskôr prišiel center späť na Rashforda z polovice ihriska od Freda. Zase tomu chýbal už iba kúsok a Rashford by dosiahol na loptu.
33
Andreas Bjelland vystavil svoju hlavu delovke Greenwooda. Ktovie, či by Karl-Johan Johnsson musel zakročiť, to sa už nedozvieme. Nasleduje roh.
31
Bitka o loptu v šestnástke Kodane. Gól visí vo vzduchu, musí však prísť presná strela na bránu. Výborné prieniky Williamsa či nápaditosť Rashforda, chýba tomu už iba finálna fáza.
30
Rashford naznačoval strelu, napokon ale centrom hľadal Martiala pred bránou. Francúzovi nechýbalo veľa, teda konkrétne jeden či dva kroky a dostal by sa ku koncovke.
29
Tentoraz to na seba vzal Bruno Fernandes... A mohol to nechať radšej Pogbovi. Angličanom sa nedarí zakončiť do priestoru troch žrdí.
28
Kodaň zvyšuje početnosť svojich faulov. Jens Stage poslal k zemi Greenwooda dobrých päť či šesť metrov od veľkého vápna.
27
Dve minúty prestávky stačili, môžeme pokračovať. Pri lopte United.
25
Prestávka na občerstvenie, hoci sa hrá už dávno za súmraku.
24
Rashford zahnal Greenwooda, ktorý tak vyšiel z ideálnej zóny na zakončenie. Na konci minúty smerovala lopta opäť na 18-ročného mladíka, aj toto ale bolo pridlhé.
23
Zeca chcel zas a znovu vycvičiť Baillyho, avšak špílmacher Kodane to s trikami nezvládol. Romero už rozohráva z malého vápna.
22
Videorozhodca rozhodol, že sa penalta zahrávať nebude. Toto bolo veľmi zmätočné. Penalta sa nepískala preto, že pred ňou bol odhalený ofsajd Maguirea. VAR na svojom mieste.
21
importantNajprv hlavný rozhodca ukázal na biely bod, následne však arbiter mení svoje rozhodnutie a ukazuje na odkop od brány.
20
Wan-Bissaka nepredviedol najlepší odkop, zasahovať musel až Romero pred útočníkom súpera. Lepšiu prácu odviedol Williams, ktorý získal roh.
19
Avšak štandardky favoritovi nevychádzajú. Nuž, po dobrej desaťminútovke prišla horšia druhá.
18
Po faule na Fernandesa ponechaná výhoda sa mení na faul.
17
17
importantO minútu neskôr ale hapruje defenzíva Manchestru. Darame znovu zvŕtal súperov, na lep mu sadli Bailly i Romero, no boli to iní obrancovia United, ktorí zabránili lopte, aby sa dostala až ku bráne. Krušné momenty.
16
Dôležitá hlavička Brandona Williamsa pri bránení rohového kopu. Ľavý obranca Manchestru sa "rybičkou" hodil do dráhy lopty, čím znemožnil hlavičku Windovi.
15
changeStriedanie v tíme FC Kodaň: z ihriska odchádza Nicolai Boilesen, prichádza Pierre Bengtsson.
15
Wan-Bissaka to ešte zvládol a vráti sa do hry, neplatí to ale o hráčovi Kodane. Nicolai Boilesen, ktorý práve hráča United nastrelil si pri tom natiahol zadný stehenný sval a musí byť vystriedaný.
14
Aaron Wan-Bissaka obdržal ranu loptou do tváre. Pravý obranca domáceho tímu musí byť ošetrený.
13
importantMohamed Daramy sa z ničoho nič ocitol pred Romerom s loptou na nohe! Nepozornosť obrany Manchestru sa mohla vyplatiť, našťastie pre Angličanov to Daramy nepotrestal.
11
Desať minút trvalo Kodani, kým sa prvý raz usadila na polovici súpera. Hostia to skúšajú po pravej strane.
10
Rýchla výmena lopty medzi Greenwoodom a Rashfordom, Bruno iba reaktívne trafil guľaté teleso. Gólman hostí s ľahkým zákrokom.
9
Rashford to aj zobral na seba. Strela to bola tesne nad zemou, no letela len mimo bránu. Johnsson zasahovať nemusel.
8
Favorit od začiatku dlhodobo na lopte. Nedarí sa mu však vystreliť, šanca môže prísť z priameho kopu z približne 30 metrov. Pri lopte Bruno Fernandes a Rashford. Najmä druhý menovaný vie vypáliť aj z takejto diaľky.
7
Harry Maguire sa pretlačil k hlavičke len za cenu faulu. Bolo to po druhom rohu Manchestru. Kapitán United sa čuduje, no hlavný arbiter je neoblomný.
6
Pekná kombinácia záložníkov. Fred našiel nabiehajúceho Fernandesa na bránkovej čiary. Portugalčan vracal hlavičkou späť na malé vápno, tam však nebol nik z jeho spoluhráčov.
5
Brandon Williams ešte zachytil loptu na hracej ploche, no nerozumel si s ďalším odchovancom Red Devils – Marcusom Rashfordom.
4
Bruno Fernandes sa iba rozohráva. Jeho prvá donáška lopty do ohňa bola v celku zlá. Angličania však zostávajú pri lopte.
3
Manchester bude zahrávať rohový kop. Dlhá lopta za obranu, na súpera dobiedzal Rashford. Aj preto radšej hlavička na istotu mimo ihriska.
2
Hostia začali aktívnejšie, dokonca zamotali hlavu defenzíve United, avšak svoju robotu si pred šestnástkou urobil Fred, ktorý loptu poslal smerom dopredu.
1
Úvodný výkop patril Manchestru United, ktorá hrá v červených dresoch. Tím z Kodane v bielom.
1

Manchester United: Romero – Wan-Bissaka, Bailly, Maguire (C), Williams – Fred – Greenwood, B. Fernandes, P. Pogba, Rashford – Martial.
Náhradníci: de Gea – Mengi, Lindelöf, Ighalo, Lingard, Fosu-Mensah, Pereira, Mata, N. Matić, McTominay, Chong, D. James.

FC Kodaň: Johnsson – Varela, Nelsson, Bjelland, Boilesen – Biel, Stage, Zeca (C) – Daramy, Wind, Falk.
Náhradníci: Andersen, Grytebust – Kaufmann, Oviedo, Papagiannopoulos, Mudražija, Bartolec, Bengtsson, Vick, Hjaelmhof.
Do zápasu nezasiahnu

Klub z červenej časti Manchestru sa bude musieť zaobísť bez dlhodobo zranenej trojice Tuanzebe, Shaw a Jones, hoci posledne menovaný cestoval s tímom do Nemecka, no nepredpokladá sa, že by sa dostal čo i len na lavičku náhradníkov pri menách ako Maguire, Lindelof, Bailly či Fosu-Mensah.

Zdravotný stav nedovolí hrať na druhej strane Thomsenovi, Fischerovi a ani Sigurdssonovi. Kvôli trestu za karty by mal vynechať štvrťfinále i Santos.

Červení diabli pohodlne postúpili medzi osmičku najlepších po výhrach nad rakúskym LASK Linz 5:0 vonku a 2:1 doma. Pri odvete na Old Trafford dal manažér Ole Gunnar Solskjaer priestor viacerým hráčom, ktorí po návrate futbalu v Anglicku skôr iba ohrievali lavičku.

Proti dánskemu tímu sa však už očakáva viac či menej základná jedenástka Manchestru United. Do hry by sa mali vrátiť ofenzívne esá ako Rashford, Greenwood, Martial, Pogba i Bruno Fernandes. Favorit je jasný, čokoľvek iné, ako postup do semifinále, bude u Angličanov sklamaním.
FC Kodaň

Málokto očakával, že po marcovej prehre Kodane 0:1 v istanbulskom Basaksehire príde v odvete výsledok, ktorý bude znamenať postup FC. Nuž, opak bol pravdou a Kodaň doma triumfovala rozdielom triedy 3:0, čím vyradila klub, v ktorom pravidelne v srdci defenzívy hrá bývalý reprezentačný stopér Martin Škrtel.

No a keďže celok z Dánska musel hrať naplno, bude mať v nohách o čosi viac, ako jeho súper na štadióne v Kolíne. Kodaň je vedená v zápise o stretnutí ako hosťujúci tím a je outsiderom nielen tohto duelu, ale aj celého štvrťfinále.
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose zo zápasu štvrťfinále Európskej ligy medzi Manchestrom United a FC Kodaň.

Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Futbal»Európska liga»ONLINE PRENOS: Manchester United - FC Kodaň (Európska liga, štvrťfinále)