Radosť futbalistov Interu Miláno.
Radosť futbalistov Interu Miláno. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME, TASR|10. aug 2020 o 21:00

Slovák nastúpil až v závere duelu Európskej ligy.

BERLÍN. Futbalisti Interu Miláno postúpili do semifinále Európskej ligy. Taliansky klub zdolal v pondelkovom štvrťfinále v Düsseldorfe Bayer Leverkusen 2:1.

Slovenský reprezentant Milan Škriniar prišiel na ihrisko v drese Interu v 84. minúte.

Pod postup Milánčanov sa gólovo podpísali Nicolo Barella a Romelu Lukaku. Inter sa v semifinále 17. augusta stretne s víťazom duelu Šachtar Doneck - FC Bazilej.

Európska liga: Momenty zo zápasu Inter Miláno - Bayer Leverkusen: fotogaléria

11.8.2020

Do semifinále postúpili aj futbalisti Manchestru United. V Kolíne nad Rýnom zdolali FC Kodaň 1:0 po predĺžení, rozhodujúci gól strelil z penalty Bruno Fernandes.

Ich súper v boji o finále vzíde zo zápasu Wolverhampton Wanderers - FC Sevilla. Semifinále je na programe 16. augusta.

Všetky góly padli za desať minút

Hráči Interu sa dostali do vedenia v 15. minúte. Na začiatku akcie bolo sklepnutie Martíneza pätičkou do druhej vlny na Younga, ten posunul na hranicu päťky Lukakuovi, lopta sa dostala k Barellovi, ktorý vonkajším priehlavkom k vzdialenejšej žrdi otvoril skóre.

O šesť neskôr Young prihral do šestnástky Lukakuovi, Belgičan využil svoje fyzické parametre a zvýšil na 2:0. Divoká desaťminútovka pokračovala, na opačnej strane Havertz narazil s Vollandom a skorigoval na 1:2.

Prakticky hneď po rozohrávke mali Nemci na mále, hlavný rozhodca Del Cerro nariadil pokutový kop po "ruke" Sinkgravena, ale po konzultácii s VAR zmenil názor.

Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, Bayer nezložil zbrane, musel si však dávať pozor na rýchle protiútoky. Leverkusen postupne prebral iniciatívu a uzavrel Inter na jeho polovici, vo finálnej fáze však nič nepredviedol.

Definitívu postupu mohol dať Interu Lukaku, ale nepresadil sa jeden na jedného cez obranu súpera. V 90. minúte si vykoledoval faul v pokutovom území Eriksen, ale aj tentoraz zasiahlo video a jedenástka sa nekopala, Inter tak zvíťazil 2:1.

Manchester United sa trápil s Kodaňou

Kodaň sa slávnejšieho súpera nezľakla, už v úvode mal šancu Daramy, ktorý však nevyužil chybu obrany United. V 22. minúte sa dostal k slovu VAR, ktorý pre ofsajd Maguireho nepotvrdil penaltu pre Manchester.

Videorozhodca nepotešil Angličanov ani v závere prvého polčasu, Greenwood síce prekonal brankára Johanssona, ale po konzultácii s VAR hlavný rozhodca Turpin gól neuznal, opäť pre ofsajd.

Európska liga: Momenty zo zápasu Manchester United - FC Kodaň.: fotogaléria

10.8.2020

V druhom polčase pokračovalo trápenie Manchestru United. Greenwood trafil iba žrď, Rashford dostal loptu do brány, ale z postavenia mimo hry.

Favorit sa napokon dočkal, vo štvrtej minúte predĺženia odpískal Turpin jedenástku, ktorú premenil Bruno Fernandes a poslal United od semifinále.