Slovan opäť strelil päť gólov, Žilina nečakane prehrala s Nitrou

Dávid Strelec strieľa gól.
Dávid Strelec strieľa gól. (Autor: Pavel Neubauer - TASR)
Športové prenosy SME, TASR|11. aug 2020 o 20:00

Trnava zvládla duel proti Ružomberku.

BRATISLAVA. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v utorňajšom domácom zápase 2. kola Fortuna ligy 2020/2021 nad MFK Zemplín Michalovce vysoko 5:0.

O hladký triumf zverencov Jána Kozáka sa dvoma gólmi postaral Dávid Strelec, tretí a štvrtý pridali striedajúci Dávid Holman a Alen Ožbolt a skóre duelu uzavrel Rafael Ratao.

Rovnako 5:0 zvíťazil Slovan aj v prvom kole na ihrisku Nitry. Slovanisti majú v tabuľke majú šesť bodov a skóre 10:0.

Fortuna liga: Momenty zo zápasu ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce: fotogaléria

11.8.2020

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v prvom utorňajšom zápase druhého kola na domácom štadióne nad MFK Ružomberok 3:1 a po úvodnom víťazstve v Michalovciach 2:0 majú na konte šesť bodov.

Futbalisti MŠK Žilina prehrali doma nečakane s Nitrou 1:2 a nenadviazali na predchádzajúci triumf 4:0 zo Senice.

Nitra naopak nechala zabudnúť na domáci debakel 0:5 od majstrovského Slovana Bratislava.

Žilina skórovala pred polčasovou prestávkou, ale hostia vďaka dvom zásahom Michala Faška v priebehu desiatich minút otočili stav stretnutia.

Fortuna liga - 1. kolo (základná časť):

Slovan Bratislava - Michalovce 5:0 (1:0)

Góly: 3. a 60. Strelec, 72. Holman, 87. Ožbolt, 90+1. Ratao

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

Hlasy po zápase

David Strelec, autor dvoch gólov v zápase: "Zápas mi chutil, bolo dobré, že mi hneď v úvode vyšla akcia. Potom som trochu vypadol z hry, ale vrátil som sa do toho v druhom polčase. Robím na tom, aby som hral v každom zápase lepšie."

Igor Žofčák, kapitán Michaloviec: "Slovan ukázal svoju kvalitu. My sme robili školácke chyby, ktoré Slovan potrestal. Neviem, kto bude Slovanu stíhať, Michalovce momentálne asi nie. Verím, že už v najbližšom zápase budeme bodovať."

Trnava - Ružomberok 3:1 (1:0)

Góly: 7. Vlasko (z 11 m), 55. Grič, 90.+ Pačinda - 81. Maslo (z 11 m)

Marián Šarmír, tréner Spartaka: "V tomto nahustenom programe je ťažké zregenerovať sily. Začiatok zápasu bol taký, aký sme si predstavovali, vychádzali sme z pozornej defenzívy do protiútokov. Strelené dva góly nás ukľudnili, vieme na čo máme a kde sú naše rezervy.

Niektoré útoky mali svoju kvalitu, niektoré neboli dotiahnuté do konca. Nemôžem povedať, že sme suverénne vyhrali, pretože kvalitu a silu súpera rešpektujeme, myslím si však, že mužstvo ktoré dá tri góly, zaslúžene vyhralo."

Ján Haspra, tréner Ružomberka: "Prvých päť minút bolo z našej strany veľmi dobrých, potom nás zastavila situácia, z ktorej sa súper ujal vedenia, čo nám narušilo plán a chlapcami to otriaslo. V ďalšom priebehu prvého polčasu sme sa hľadali.

Do druhého polčasu sme sa snažili chlapcov ukľudniť, aby neboli nervózni. Atmosféra v Trnave je jedinečná a Trnava zvýšila svoj náskok na 2:0. Napriek tomu sme chceli zápas otočiť, dali sme gól z jedenástky, no v závere po rohu, keď sme hrali vabank a chceli sme vyrovnať, sme dostali tretí gól a bolo rozhodnuté."

Žilina - Nitra 1:2 (1:0)

Góly: 45.+ Bičachčjan - 56. a 66. Faško

Gergely Geri, tréner Nitry: "Som veľmi rád, že sme v Žiline bodovali, som šťastný za chlapcov, pretože sme spolu krátko. Tie dva týždne sme si odmakali a výsledok zo soboty bol veľmi krutý. Boli sme dôslednejší, precíznejší a verili sme tomu, že tu môžeme niečo uhrať napriek tomu, že sme cez polčas prehrávali 0:1.

Veľmi sme potrebovali takýto pozitívny výsledok, dúfam, že nás nakopne, ale chceme zostať pri zemi, nechceme byť ako na hojdačke, že sa nebudú striedať lepšie a horšie výkony a že na dnešný zápas nadviažeme aj v ďalšom zápase. Verím, že sa budeme zlepšovať od zápasu k zápasu.

Pavol Staňo, tréner Žiliny: "Nezostáva mi nič iné, len súhlasiť s kolegom. Zápas, ktorý hrali doma, bol trošku smolný a výsledok krutý. Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. V prvom polčase si myslím, že bol súper lepší, alebo že sme minimálne nehrali to, na čo sme zvyknutí. Paradoxne, sme vyhrávali.

V druhom polčase sme urobili všetko preto, aby sme vyhrali, ale dostali sme dva góly. Taký smolný zápas z našej strany, aj keď treba vyzdvihnúť húževnatosť a snahu Nitry urobiť tu výsledok. Touto cestou gratulujem kolegovi. Nám nezostáva nič iné, len pracovať a pracovať a verím, že tie výsledky budú dobré."

ONLINE PRENOS: Slovan Bratislava - Michalovce (futbal, LIVE, NAŽIVO, stream, video, Fortuna liga 2020/2021, dnes, utorok)

Fortuna liga  2020/2021
11.08.2020 o 20:00
Slovan Bratislava
5:0
(1:0, 4:0)
90+2 minúta
Michalovce
Góly: 3. Strelec (Rabiu), 60. Strelec (de Kamps), 72. Holman (De Marco), 87. Ožbolt, 90+1. Ratão (Lovat). ŽK: 55. Medveděv (SBA) – 17. Neofytidis (MIC), 55. Phillips (MIC). Rozhodca: Gemzický – Štrbo, Jekkel.
Čo dodať. V prvom polčase sa Michalovce ako tak držali a podali celkom sympatický výkon s pár šancami. Zápas sa lámal pri treťom góle Slovana, po ktorom hostia už nemali toľko síl, Slovan si začal doslova robiť, čo chcel a v závere ešte nasúkal súperovi ďalšie dva kúsky.
Slovan po Nitre deklasoval aj svojho ďalšieho súpera – rovnakým výsledkom 5:0.
90+2
90+1
goalSlovan dal gól!
Nádherný piaty gól v sieti Dehtiara. Lovat sa zbavil Trusu, poslal center na zadnú žrď, presne do týchto miest si nabehol RAFAEL RATAO a dokopol loptu do siete!
90
Už je to len také dohrávanie, pri lopte sú belasí a robia si čo chcú.
87
Loptu, ktorú zahral Medveděv, odkopol Vojtko nešťastne iba za seba presne na hlavu ALENA OŽBOLTA a ten zblízka nemohol nedať. Michalovce doslova darovali Slovanu gól.
86
Slovan síce z rohu neskóroval, no mrzieť ho to až tak nemusí.
85
Holman ponúkol loptu Danielovi, jeho center odvrátil Vovkun na ďalší roh pre belasých.
85
changeStriedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Igor Žofčák, prichádza Adam Gríger.
84
changeStriedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Ricardo Phillips, prichádza Maksym Hirnij.
84
Zaujímavý center a hlavička hráča hostí vystrašila Šullu, napokon ale zasahovať nemusel, lopta mierila vedľa pravej žrde.
81
Daniel neodcentroval, ale vybojoval roh po zákroku hosťujúceho hráča. Po odchode Strelca zahral štandardu príchodzí hráč Holman, no po nepresnom zakončení jedného z jeho spoluhráčov nemusel Dehtiar zasahovať.
80
Danielov prudký center mal nájsť Rataa na vzdialenejšej žrdi, no nestalo sa tak a michalovský hráč dostal loptu aspoň na chvíľu trochu ďalej od brány.
79
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Vernon De Marco, prichádza Lucas Lovat.
79
Faul de Kampsa v strede poľa, lopta pre hostí.
78
changeStriedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Ían Pino Soler, prichádza Artem Vovkun.
77
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Ibrahim Rabiu, prichádza Nono.
77
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Dávid Strelec, prichádza Alen Ožbolt.
77
Holman zahral roh na prvú žrď, kam si nabehol Daniel, no aj ten poslal loptu oba do bočnej siete.
75
Slovan naďalej dobýja bránu Michaloviec a je na neudržanie. Najprv Holman zblízka napálil loptu do Dehtiara, následne Ratao trafil z uhla bočnú sieť.
72
Jeden z prvých dotykov DAVIDA HOLMANA končí gólom v Dehtiarovej sieti! Výborný center mu poslal De Marco a nikým nestrážený Holman poslal loptu pomedzi Vojtkove nohy k pravej žrdi. 3:0 pre Slovan a s veľkou pravdepodobnosťou je rozhodnuté.
71
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Aleksandar Čavrić, prichádza Erik Daniel.
71
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Žan Medved, prichádza Dávid Holman.
70
importantRatao dlho váhal, čo s loptou, už sa zdalo, že to prehnal, no potom si vybral Strelca, ktorý pokojne mohol skompletizovať hattrick, no trafil iba do bočnej siete! Výborný výkon tohoto mladého hráča.
69
Rabiu hľadal opäť Strelca, ten už ale loptu pred Dehtiarom nestihol.
68
Hostia nevyzerajú na to, že by sa chystali so zápasom niečo urobiť, ale nechajme sa prekvapiť.
67
Slovan si vyťahuje súpera vyššie, Michalovce behajú bez lopty.
64
Trusa plný síl a elánu išiel po lopte sklzom, Šulla si dokázal v tejto situácii poradiť.
62
changeStriedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Issa Modibo Sidibé, prichádza Matej Trusa.
60
De Kamps sa poriadne oprel do strely z diaľky, už jeho koncovka mala výborné parametre, no Dehtiar ju zlikvidoval. Loptu však vyrazil iba pred seba, kde bola iba trojica Slovanistov, najrýchlejšie zareagoval DÁVID STRELEC a strelil už svoj druhý gól v zápase!
59
importantPopovits znenazdajky napriahol k strele z väčšej vzdialenosti, Šullovi lopta skočila a trochu zabrnkal na nervy svojím spoluhráčom.
58
Strelec bol čisto odzbrojený Kolesárom, hostia zaútočili po pravej strane, Phillips skončil na trávniku, ale faul si nevypýtal.
56
Phillips podkopol zozadu Rabia a môže byť rád, že nevidí ďalšiu žltú kartu a následne červenú.
55
yellowCardŽltú kartu dostáva Ricardo Phillips (MFK Zemplín Michalovce).
55
yellowCardŽltú kartu dostáva Jurij Medveděv (ŠK Slovan Bratislava).
55
Medveděv a Phillips si vybavovali účty a budú potrestaní žltými kartami.
54
Strelec poslal center na hranicu päťky, kde Medved hlavičkoval v záklone nad bránu.
53
Rabiova prudká dobrá lopta na De Marca a Slovan bude zahrávať prvý rohový kop v druhom polčase.
52
Božikov preniesol hru na pravú stranu na Medveděva, no tomu lopta pri spracovaní odskočila za postrannú čiaru.
51
Phillipsov pokus za hranicou šestnástky zblokoval Abena. Lopta sa vrátila až na polovicu Michaloviec.
50
Michalovce si posúvajú loptu vzadu, Slovan napáda a vyčkáva na nakopávanú loptu.
48
Slovan sa už nasťahoval na polovicu súpera a uťahuje slučku. Ratao strieľal ľavačkou, no bránu minul.
47
Úvod druhého dejstva je rozháraný, hrá sa zo strany na stranu, bez zakončenia.
46
Začal sa druhý polčas.
V prvom polčase sme videli jeden gól. Už v 3. minúte ho strelil po individuálnej akcii Strelec. Slovan tak vyhráva s Michalovcami 1:0. Domáci sú lepším tímom, no Michalovce tiež ukázali, že neprišli iba brániť.
45
Prvý polčas sa skončil.
45
Phillips napriahol k strele spoza pokutového územia a tá presvišťala ponad brvno Šullovej brány.
43
De Marco chcel prestrčiť loptu na Strelca, no Dehtiar dobre čítal hru a bol pri lopte ako prvý.
42
importantMedveděv posielal malú domov, no vysunul ňou akurát tak Sidibeho, ktorý mohol vyrovnať, no zaváhal! Loptu poslal popri Šullovi a tá skončila tesne vedľa žrde!
41
Vojtko výborne v poslednej chvíli pred Čavričom, ktorý už chcel zblízka zakončiť. Napokon uvidíme iba rohový kop. Hostia sa ubránili.
40
Na Strelcov center si nabehol Medved, no jeho hlavička skončila nad bránou.
40
Popovits zostrelil De Marca, zaobíde sa to bez žltej karty, no Slovan bude kopať zaujímavú štandardku.
38
Šanca belasých, Medveděv triafa bočnú sieť Dehtiarovej brány.
38
Slovan kombinuje na polovici Michaloviec, tie sa presúvajú z jednej strany na druhú v snahe zabrániť koncovke.
36
Božikov centroval na dvakrát, jeho druhý pokus zrazil kapitán hostí Žofčák na ďalší roh domáceho tímu.
34
importantPrudký center na prednú žrď zakončil zblízka Medved a nechal vyniknúť Dehtiara!
33
Michalovce majú problém dlhšie podržať loptu, ak sa k nej aj dostanú, Slovan ju rýchlo získa späť. Po faule Mendeza uvidíme štandardku Slovana z pravej strany.
31
Dlhá kolmá Božikovova prihrávka znamená len odkop od brankára hostí.
30
Hostia vhadzujú na vlastnej polovici, ale majú problémy s napádaním domáceho tímu. Takmer z toho bola šanca pre Čavriča.
29
Center padol do päťky, hosťom sa podarilo upratať loptu do bezpečia.
28
Slovan sa snaží rozhýbať defenzívu Michaloviec, De Marco kolmo prihrával na Strelca, ktorý vybojoval rohový kop.
25
importantMožstvo súbojov v strede poľa, víťazne z nich vyšiel Slovan, konkrétne Strelec, ktorý následne pekne prihral do šance Medveděvovi, jeho strelecký pokus bol zblokovaný.
23
importantSidibe dostal od Solera kolmú prihrávku do pokutového územia, Šulla mu zobral loptu spod nôh, bolo to čisté.
22
Ratao proti Popovitsovi, rohový kop cez neho nevybojoval, odkopávať od svojej svätyne bude Dehtiar.
21
Michalovce ukázali, že s nimi dnes treba rátať a momentálne dlhšie držia loptu na svojich kopačkách.
19
importantPekný futbalový moment v podaní hostí! Popovits najprv trafil Abenu, následne dostal aj druhú možnosť zakončiť, tentokrát poriadne preveril Šullove kvality, ktorý jeho pokus letiaci do pravej časti brány zneškodnil!
18
Čavrič napriahol z veľkej diaľky, lopta sa však len od michalovských brániacich hráčov odrazila späť na belasé kopačky.
17
yellowCardŽltú kartu dostáva Georgios Neofytidis (MFK Zemplín Michalovce).
15
Sidibe napádal, ale Abena si pomohol prihrávkou na Šullu. Následne Božikov nakopol loptu dopredu, ujal sa jej Čavrič, ktorý oblúčikom hľadal Medveda.
12
importantMedvedova perfektná prihrávka Čavričovi za obranu, ktorý bol z uhla, no snažil sa obstreliť Dehtiara, ten výborne zasiahol ľavou nohou! Už to mohlo byť pokojne 2:0.
11
Popovits neodcentroval cez De Marca a ako posledný sa dotkol lopty, takže roh Michaloviec aspoň zatiaľ neuvidíme.
10
Strelec nakopol loptu do pokutového územia, ale belasí nezakončili. Zostávajú však pri lopte a vhadzujú.
10
Medved padá po súboji s Kolesárom, píska sa. Slovan bude mať výhodu štandardnej situácie z ľavej strany blízko šestnástky.
9
Popovits našiel Sidibeho, ten sa k strele neodhodlal a hostia o loptu prišli.
8
Strelec sa opäť nebezpečne dostával do koncovky, napokon prihral ešte Rataovi, ktorý už neprepasíroval loptu na Medveda. Škoda pre Slovan.
6
Slovan sa dostal do rýchleho vedenia a podľa očakávania kontroluje hru. Michalovce si zatiaľ ani neškrtli.
3
DÁVID STRELEC to spravil naozaj famózne, prešiel cez trojicu hráčov Michaloviec, loptu stihol ešte tesne pred vybiehajúcim Dehtiarom a potom skóroval do prázdnej brány!
1
Rabiovu prihrávku prečítal Žofčák a Neofytidis môže vyviezť loptu z pokutového územia.
1

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Medveděv, Abena, Božikov (C), De Marco – de Kamps, Rabiu – Čavrić, Strelec, Ratão – Medved.
Náhradníci: Ružinský – Ožbolt, Daniel, Bajrić, Lovat, Nono, Holman.

MFK Zemplín Michalovce: Dehtiar – Žofčák (C), Kolesár, Soler, Vojtko, Mendez – Popovits, Begala, Neofytidis, Phillips – Sidibé.
Náhradníci: Dráb – Vovkun, Tóth, Trusa, Hirnij, Gríger, Rečičár.

Rozhodca: Gemzický – Štrbo, Jekkel.
Netradične v strede týždňa, v utorok a v stredu, je na programe kompletné druhé kolo Fortuna ligy. Dnes o 20:00 privítajú futbalisti ŠK Slovan Bratislava na Tehelnom poli tím MFK Zemplín Michalovce.

SLOVAN je úradujúci majster, titul si zabezpečil už niekoľko kôl pred koncom súťaže. Darilo sa mu aj v úvodnom kole nového ročníka, keď na ihrisku Nitry zvíťazil vysoko 5:0.

MICHALOVCE ukončili sezónu na šiestom mieste. Zahrali si aj play-off o miestenku v kvalifikácii Európskej ligy, no po prehre 0:1 s Ružomberkom sa ich púť skončila. Tím z východu republiky v prvom kole prehral doma s Trnavou 0:2.

Vzájomné zápasy hovoria jasne v prospech belasých. Z 15 ligových zápasov Slovan vyhral v dvanástich prípadoch, trikrát sa zrodila remíza. Michalovce Slovan ani raz nezdolali.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Domov»Futbalnet»Slovan opäť strelil päť gólov, Žilina nečakane prehrala s Nitrou