PSG delili minúty od vypadnutia, v závere predviedol famózny obrat

Športové prenosy SME, TASR|12. aug 2020 o 21:00

Atalanta Bergamo - Paríž St. Germain 1:2 (1:0)

Góly: 27. Pašalič - 90. Marquinhos, 90.+3 Chuopo-Moting

Rozhodoval: Taylor (Angl.), ŽK: Djimsiti, Freuler, De Roon, Zapata, Toloi, Palomino - Bernat, Herrera, Paredes

Atalanta: Sportiello - Toloi, Caldara, Djimsiti (60. Palomino) - Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens (82. Castagne)- Pašalič (70. Muriel), Gomez (59. Malinovskij) - Zapata (82. Da Riva)

PSG: Navas (79. Rico) - Kehrer, Silva, Kimpembe, Bernat - Herrera (72. Draxler), Marquinhos, Gueye (72. Paredes) - Sarabia (60. Mbappé), Icardi (79. Chuopo-Moting), Neymar

/hralo sa bez divákov na jeden zápas, PSG postúpil do semifinále/

LISABON. Futbalisti Paríža St. Germain sa stali prvými semifinalistami Ligy majstrov.

V stredajšom úvodnom štvrťfinále hranom na jeden zápas zdolali Atalantu Bergamo 2:1, keď v úplnom závere otočili stav gólmi Marquinhosa a Maxima Chuopa-Motinga.

Medzi elitným kvartetom finálového turnaja v Lisabone sa 18. augusta stretnú s postupujúcim z dua RB Lipsko - Atlético Madrid (hrá sa v stredu 13. augusta o 21.00 SELČ).

Aktívny Neymar

V svižnom úvode mohol už v tretej minúte otvoriť skóre Neymar, ktorý sa po chybe súperovej defenzívy rútil sám na brankára, ale loptu poslal mimo priestoru troch žrdí.

Vyloženú príležitosť si veľmi rýchlo vypracovala tiež Atalanta, Alejandro Gomez odcentroval na hlavu Hansa Hateboera, ktorého pokus vyrazil Keylor Navas.

Parížsky brankár inkasoval v 27. minúte, keď sa po kombinačnej akcii Bergama dostala lopta v šestnástke k Mariovi Pašaličovi a ten ju ľavačkou z prvej zakrútil do siete.

TOP momentky zo zápasu Atalanta - PSG: fotogaléria

14.8.2020

Vyrovnanie mohlo prísť vzápätí, individuálnym prienikom sa prezentoval Neymar a zakončil ho prízemnou strelou tesne mimo žrde.

Neymar mal do prestávky ešte jednu možnosť a druhýkrát mu ju ponúklo zaváhanie obrany súpera.

Po zachytení chybnej rozohrávky však zvnútra šestnástky nevystrelil presne.

Oba góly posudzoval VAR

Prvú väčšiu šancu po zmene strán mala Atalanta, po štandardnej situácii sa lopta odrazila k Beratovi Djimsitimu, ale ten z bezprostrednej blízkosti trafil iba do bočnej siete.

Talianske mužstvo po hodine hry pristúpilo k dvojnásobnému striedaniu, francúzsky šampión zareagoval na nepriaznivý stav nasadením uzdraveného Kyliana Mbappého.

Po jeho príchode ožila ofenzíva hostí, ktorú dovtedy ťahal najmä Neymar. Brankár Marco Sportiello si poradil s Mbappého tvrdým pokusom i ďalšou príležitosťou Neymara.

Neskôr Mbappého zakončenie zablokoval Jose Luis Palominu, ale v úplnom závere už Atalanta neodolala.

V poslednej minúte riadneho hracieho času vyrovnal Marquinhos, ktorému po centri do šestnástky priťukol loptu Neymar.

Parížania nepripustili predĺženie a dokonali obrat v nadstavenom čase.

Mbappé dostal prihrávku cez dvoch obrancov do šestnástky, kde z prvej prihral nabiehajúcemu Chuopovi-Motingovi a ďalší striedajúci hráč strelil postupový gól.

Oba zásahy PSG odobril VAR.

ONLINE PRENOS: Atalanta Bergamo - PSG (futbal, LIVE, NAŽIVO, stream, video, Liga majstrov, štvrťfinále, dnes, streda)

Liga majstrov Štvrťfinále 2019/2020
12.08.2020 o 21:00
Bergamo
1:2
(1:0, 0:2)
90+7 minúta
Paríž
Góly: 27. Pašalić – 90. Marquinhos, 90+3. Choupo-Moting. ŽK: 37. Djimsiti (ABC), 45+1. Freuler (ABC), 50. de Roon (ABC), 53. D. Zapata (ABC), 67. Tolói (ABC), 85. Palomino (ABC) – 54. Bernat (PSG), 57. A. Herrera (PSG), 69. Marquinhos (PSG), 75. Paredes (PSG). Rozhodca: Taylor – Beswick, Nunn (všetci Anglicko). Diváci: bez divákov.
Neskutočné veci sa udiali v samom závere druhého polčasu na Estádio do Sport Lisboa e Benfica. Atalanta do 90. minúty vyhrávala 1:0 a smerovala do semifinále Ligy majstrov, ale Marquinhos a po ňom aj Choupo-Moting skórovali a PSG napokon toto stretnutie vyhráva 2:1 a raduje sa z postupu! Na jednej strane obrovský smútok, na tej druhej zase veľká radosť. Aj takýto vie byť futbal, Atalanta hrala výborne, ale nezvládla záver zápasu a tak si svoj pobyt v Portugalksu nepredĺži a pocestuje domov.

V dramatickom zápase sme tak spoznali prvého semifinalistu tohtoročnej edície Ligy majstrov. Atalanta si teraz počká na lepšieho z dvojice Lipsko – Atl. Madrid, tento zápas sa odohrá zajtra.

V tejto chvíli vám už ďakujem za pozornosť, verím že ste si zápas užili a želám dobrú noc!
90+7
90+6
PSG drží loptu na svojich kopačkách a pomaly sa môže radovať z postupu. Atlanta sa snaží vybojovať loptu a založiť zrejme svoj posledný útok.
90+5
Na ihrisku zostáva ležať Thiago Silva, ktorý má kŕče a musí byť ošetrený. Nadstavený čas je minulosťou, bude sa však ešte hrať niečo navyše.
90+4
Veľka frustácia na tvárach hráčov Atalanty aj celej lavičky. Ešte v 90. minúte vyhrával taliansky celok 1:0 a kráčal do semifinále, tam však už zrejme pôjde PSG.
90+3
90+3
goalParíž dal gól!
Tak to je neuveriteľné! V krátkom slede PSG pridáva aj druhý gól a v nadstavenom čase otočil vývoj skóre a zrejme tak postúpi do semifinále! Francúzsky celok založil rýchly protiútok, Atalanta nezvládla situáciu v pokutovom území, Mbappé sa vyhovol ofsajdu, prihral pred bránu na voľného ERIC CHOUPO-MOTING a striedajúci hráč upravuje na 1:2!
90+2
Ešte sa striedajú útočné výpady na oboch stranách, zatiaľ to však vyzerá na predĺženie.
90+1
V druhom polčase sa nadstavuje 5 minút!
90
90
Orovská radosť v tábore PSG, je vyrovnané! Eric Choupo-Moting to celé začal, keď poslal presnú prihrávku do pokutového územia a tam sa po veľkej skrumáži a zrejme aj za prispenia teču od Caldara presadil MARQUINHOS – 1:1!
88
Atalanta dlhšie hrala na polovici súpera a ukrojila tak zo zostávajúceho času vo svoj prospech. PSG bude musieť začať riskovať.
87
Zrodil sa rýchly útočný výpad PSG, po ktorom zakončoval spoza pokutového územia Draxler, ale jeho pokus bol nepresný.
86
86
importantNový muž na ihrisku Choupo-Moting mohol vyrovnať! V pokutovom území si na centrovanú loptu vyskočil najvyššie, ale zakončuje tesne nad Sportiellovu bránu!
85
yellowCardŽltú kartu dostáva José Luis Palomino (Atalanta Bergamo).
84
Sme už v záverečnej časti druhého polčasu. Pre francúzsky celok sa už čas výrazne kráti a je na pokraji vypadnutia v Lige majstrov.
83
Atalanta drží hru ďaleko od svojej brány, do kombinácie PSG sa zapája aj brankár Rico, ktorý po svojom príchode zatiaľ nemusel nijak zasahovať.
82
changeStriedanie v tíme Atalanta Bergamo: z ihriska odchádza Duván Zapata, prichádza Jacopo Da Riva.
82
changeStriedanie v tíme Atalanta Bergamo: z ihriska odchádza Robin Gosens, prichádza Timothy Castagne.
81
81
importantToto už bola veľká šanca pre Mbappé na vyrovnanie! Francúzska hviezda sa dostala až pred brankára Sportiella, ale ten mu výborne zmenšil strelecký uhol a nedovolil mu tak skórovať!
80
Mbappé zakončoval z hranice pokutového územia a nebola to až tak zlá strela, chýbala jej ale potrebná razancia a Sportiello si pripisuje úspešný zákrok.
79
importantTak predsa len Navas toto stretnutie nedochytá a vynútene musí z hry odstúpiť! Rico sa tak postavil medzi tri žrde PSG a bude to pre neho zrejme zložitá situácia ako aj pre celý jeho tím.
79
changeStriedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Mauro Icardi, prichádza Eric Choupo-Moting.
79
changeStriedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Keylor Navas, prichádza Sergio Rico.
78
No a čas sa pomaly PSG kráti. Atalanta zvlá druhý polčas výborne, drží tesné vedenie a maličkými krokmi sa približuje k postupu do semifinále Ligy majstrov.
77
Sportiello musel zasahovať, ale nebol to žiadny náročný zákrok. Stalo sa tak po zakončení od Neymara, ktorý si výborne na presnú prihrávku, ale jeho zakončeniu chýbala potrebná razancia.
76
Atalanta zahrávala priamy kop, po ktorom však lopta smerovala len do rukavíc brankára Navasa, ktorý je tak zrejme definitívne v poriadku a tento zápas dochytá.
75
yellowCardŽltú kartu dostáva Leandro Paredes (Paríž Saint-Germain).
74
74
importantMbappé vo svojej prvej veľkej šanci! Jeho tvrdé zakončenie smerovalo do miest, kde stál pripravený brankár Sportiello a vyrazil tak jeho strelu do bezpečia nohou.
73
Dianie v druhom polčase už pokračuje ďalej, Navas napokon zostáva po ošetrení v bráne. PSG stále prehráva o jeden gól a čas sa pomaličky kráti.
72
changeStriedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Ander Herrera, prichádza Julian Draxler.
72
changeStriedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Idrissa Gueye, prichádza Leandro Paredes.
71
importantAle pozor! Keylor Navas zostáva ležať pred svojou bránou a je v opatere lekárov, vyzerá to na zrenenie nohy. Náhradný brankár Rico je už v pohotovosti.
70
changeStriedanie v tíme Atalanta Bergamo: z ihriska odchádza Mario Pašalić, prichádza Luis Muriel.
69
yellowCardŽltú kartu dostáva Marquinhos (Paríž Saint-Germain).
68
Mbappého príchod jednoznačne pozdvihol hru PSG, ale francúzckemu celku sa dnes v ofenzíve nedarí. Neymar zahodil ešte v prvom polčase tri šance, čo zatiaľ môže Brazílčana veľmi mrzieť.
67
yellowCardŽltú kartu dostáva Rafael Tolói (Atalanta Bergamo).
66
Stále sa na obraze hry nič nemení, PSG je pri lopte, kombinuje, ale šance neprichádzajú. Atalanta drží tesné vedenie a tak aj postup do semifinále, bude to však ešte veľmi náročné.
65
Francúzsky celok aj naďalej kombinuje v blízkosti pokutového územia, defenzíva Atalanty je pozorná a nepripúšťa žiadne nebezpečenstvo.
63
PSG pridáva na svojej aktivite hneď po príchode spomínaného Mbappého. Atalanta však stále v druhom polčase svojho dnešného súpera do veľkej šance nepustila.
62
Pred malou chvíľou sa do hry dostala aj veľká hviezda francúzskeho celku Mbappé, ktorá pre zdravotné dôvody nemohla hrať od začiatku.
61
Hodina zo stretnutia na Estádio do Sport Lisboa e Benfica je už minulosťou. Atalanta Bergamo aj naďalej vyhráva nad Paríž Saint-Germain 1:0 a je tak bližšie k postupu do semifinále Ligy majstrov.
60
changeStriedanie v tíme Atalanta Bergamo: z ihriska odchádza Berat Djimsiti, prichádza José Luis Palomino.
60
changeStriedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Pablo Sarabia, prichádza Kylian Mbappé.
59
changeStriedanie v tíme Atalanta Bergamo: z ihriska odchádza Alejandro Gómez, prichádza Ruslan Malinovskyj.
58
58
importantAtalanta zahrávala priamy kop, lopta sa dostala až do pokutového územia kde v skrumáži zakončoval Djimsiti, jeho pokus smeruje len tesne vedľa súperovej brány!
57
yellowCardŽltú kartu dostáva Ander Herrera (Paríž Saint-Germain).
56
Hra sa však teraz trocha kúskuje, pribúda počet nedovolených zákrokov a tak aj žltých kariet. Atlanta určite nepretestuje, takýto obraz hry jej určite vyhovuje.
55
Francúzsky celok už začína hrať v druhom polčase aktívnejšie, ale zatiaľ čakáme v duhom dejstve na výraznejšiu šancu či už na jednej alebo druhej strane.
54
yellowCardŽltú kartu dostáva Juan Bernat (Paríž Saint-Germain).
53
yellowCardŽltú kartu dostáva Duván Zapata (Atalanta Bergamo).
52
Rohový kop taliansky celok zvládol ubrániť a pokúša sa už vyviesť loptu do bezpečia.
51
Priamy kop PSG zahrával Neymar, jeho strela bola tečovaná na roh a tak sa Atalanta bude musieť ešte brániť.
50
yellowCardŽltú kartu dostáva Marten de Roon (Atalanta Bergamo).
50
Ale opäť sa podarilo talianskemu tímu získať loptu a založiť rýchly brejk. Ten sa však znova končí útočným faulom, PSG sa nevie dostať v druhom polčase do útoku.
49
Po druhom rohovom kope sa zrodil útočný faul Atalanty, PSG rozohráva loptu od svojej brány.
48
Atalanta po rýchlom brejku zahrávala rohový kop, po ňom hlavičkoval Djimsiti a taliansky celok bude zahrávať ďalší rohový kop, s čím sú futbalisti PSG nespokojní.
47
Francúzsky celok už rozbieha zo svojej polovice ihriska postupný prechod do útoku. Do kombinácie sa zapája aj brankár Navas, ktorý po inkasovanom góle nemusel nijak zasahovať.
46
Druhý polčas na Estádio do Sport Lisboa e Benfica je už v plnom prúde, výkop patrilo PSG, ktoré musí doťahovať náskok súpera. Ani jeden z trénerov nestriedal.
46
Začal sa druhý polčas.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!
Úvodné dejstvo na Estádio do Sport Lisboa e Benfica je už minulosťou. Napokon sme v ňom videli jeden presný zásah, o ktorý sa v 27. minúte postaral Pašalić a tak Atalanta vyhráva nad PSG 1:0! Môžme konštatovať, že sa hral vyrovnaný futbal a šance boli na oboch stranách. Navas zneškodnil jednu tutovku Atalanty a na druhej strane však Neymar spálil azda tri šance na gól. Vyzerá to teda ešte na zaujímavý druhý polčas, ktorý bude pre oba celky nesmierne dôležitý. Začne sa približne o 22:04.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
yellowCardŽltú kartu dostáva Remo Freuler (Atalanta Bergamo).
45
V prvom polčase sa nadstavuje 1 minúta!
45
Neymar zahrával priamy kop, ale jeho centrovaná lopta bola nepresná a tak ani v tomto prípade nedošalo k ohrozeniu brány súpera.
44
Riadny hrací čas v prvom polčase sa čoskoro naplní. Francúzsky celok je aj naďalej aktívny, ale Atalanta drží tesné vedenie o jeden gól.
43
PSG momentálne drží súpera pod tlakom a operuje v tesnej blízkosti pokutového územia, zatiaľ to však do ďalších šancí nesmeruje.
42
42
Ďalšia veľká šanca, celkovo už tretia pre Neymara v tomto zápase! Brazílčan mohol ťažiť z výbornej roboty svojich spoluhráčov, ale jeho zakončenie z ideálnej pozície smeruje vedľa Sportiellovej brány.
41
Z ľavej strany poslal prihrávku pred bránu taliasnkeho celku Sarabia, ale Icardi už nestihol na túto loptu reagovať a včas ju zasiahnúť.
40
Do konca prvého polčasu zostáva približne päť minút. Atalanta sa ešte pokúša niečo vymyslieť na polovici svojho dnešného súpera.
39
Francúzskemu tímu sa momentálne nedarí v prechode na útočnú polovicu. Zatiaľ to teda vyzerá, že Atalanta si svoje vedenie do prestávky udrží.
38
PSG zahrávalo po faule priamy kop, ale Neymarov center putoval len k brankárovi Sportiellovi. Ten zatiaľ výraznejší zákrok nemusel vytiahnúť.
37
yellowCardŽltú kartu dostáva Berat Djimsiti (Atalanta Bergamo).
36
Z väčšej vzdialenosti sa pokúsil o strelu Neymar, ale brankár Sportiello si na svoje konto pripisuje ľahký zákrok.
35
Toto útočné ťaženie domáceho celku prináša len nedovolený zákrok a tak ide lopta na kopačky PSG. Francúzsky celok je momentálne v horšom postavení.
34
PSG však loptu takisto stratilo a to celkom lacným spôsobom. Do útoku sa tak už snaží prebojovať Atalanta.
33
Teraz sme sledovali útočné ťaženie talianskeho celku, ale to rezultuje len do straty lopty. PSG zvolilo v tomto prípade postupný prechod na polovicu súpera.
32
Lopta teraz putuje od jedného celku k druhému, nič zaujímavého momentálne nesledujeme. Uvidíme, čo ponúkne zvyšok prvého polčasu.
31
Otázkou tak zostáva, či sa PSG podarí do prestávky aspoň vyrovnať. Je sa zatiaľ určite na čo pozerať, aj keď miestami prichádzajú hluchšie pasáže hry.
30
Polhodina na Estádio do Sport Lisboa e Benfica je už minulosťou, nedávno sa Atalanta dostala do vedenia 1:0 po góle Pašalića!
29
29
importantToto bola krásna individuálna akcia nedávno spomínaného Neymara, podišiel si bližšie k súperovej bráne a z hranice pokutového územia zakončuje len tesne vedľa!
28
PSG bude musieť doťahovať náskok svojho dnešného súpera. Zatiaľ tak Neymara určite môže mrzieť jeho veľká zahodená šanca, ale čas na napravenie tu samozrejme ešte je a je ho dosť.
27
27
goalAtalanta dala gól!
Je tu otvárací gól tohto stretnutia! Vynikajúca kombinácia Atalanty pred pokutovým územím súpera, na jej konci bol MARIO PAŠALIĆ a krásnou strelou do horného rohu brány prekonáva bezmocného Navasa – 1:0!
26
Atalanta zahnala súpera preč zo svojej polovice ihriska, teraz je tu hluchšia pasáž prvého polčase.
25
Už dlhšiu dobu drží loptu na svojich kopačkách PSG, ale nedarí sa mu výraznejšie sa presadiť na útočnej polovici.
24
Centrovaná lopta do pokutového územia Atalanty dopadla len na hlavu Caldara, ktorý ju upratal do bezpečia. PSG ešte môže pokračovať vo svojom útočnom ťažení.
23
Ale ani Atalanta následne v útoku nijak slávne nepochodila a tak sledujeme kombináciu PSG. Zatiaľ je to bez výraznejšieho napádania zo strany súpera.
22
PSG nevyšla kombinácia pred pokutovým územím, po krátkej dobe sa tak lopta vracia späť na kopačky talianskeho celku.
21
Priamy kop Atalanty žiadne vzrušenie neprinieslo, lopta končí v rukaviciach brankára Navasa, ktorý si tak na svoje konto pripisuje ďalší úspešný zákrok.
20
Gómez bol faulovaný na polovici PSG a tak taliansky celok získava priamy kop. Paríž sa tak bude musieť brániť, súper už dokázal zo štandardnej situácie pohroziť.
19
Neymar potiahol loptu z rýchleho brejku až do pokutového územia, ale tam zakončil len veľmi nepresne a nasledovať bude odkop od Sportiellovej brány.
18
Atalanta výborne napádala rozohrávku súpera,dostala sa aj k lopte, ale už pred pokutovým územím nedokázala nič zaujímavého vymyslieť. Smerom dopredu teraz preniká PSG.
17
Troška sa priostruje aj v osobných súbojoch. Momentálne je pri lopte PSG, ktoré zvolilo postupnú rozohrávku smerom dopredu.
16
Mometálne prebieha boj o loptu v strede poľa. Tempo mierne opadá, oba celky však musia dávať pozor vo svojich zadných radoch na každé malé zaváhanie.
15
V krátkom slede tak bolo hneď viackrát rušno pred bránou PSG a to len dokazuje, že tento zápas bude zrejme vyrovnaný a máme sa na čo tešiť.
14
Taliansky celok znova zaútočil a teraz sme sledovali zakončenie od Djimsitiho, ktorý poslal loptu len tesne vedľa brány PSG.
13
Tak napokon je odmávaný ofsajd. V posledných chvíľach sledujeme zaujímavé obrázky hry a tak verme, že to bude aj naďalej.
12
12
importantĎalšia veľká šanca pre Atalantu! Pred bránou PSG sa dostal do zakončenia Caldara, ktorý chrbtom k Navasovi vyprodukoval nebezpečnú hlavičku a brankár PSG mal čo robiť, aby loptu vyrazil do bezpečia!
11
11
importantA je tu už aj prvá veľká šanca pre taliansky celok! V pokutovom území sa po skvelom centri dostal do zakončenia hlavou Hateboera, ktorý sa snažil dostať loptu do siete odrazom od zeme, ale Navas vynikajúco zareagoval a vyrazil tento pokus do bezpečia!
10
Úvodná desaťminútovka tohto štvrťfinálového stretnutia je už minulosťou. Zatiaľ najväčšiu šancu na otvorenie skóre mal Neymar, ale vo veľkej šanci šokujúco zlyhal.
9
Pokus o rýchly prechod do útoku PSG nevyšlo, Atalanta sa smerom dopredu teraz moc neponáhľa a snaží sa hrať s loptou čo najdlhšie.
8
Už sa hra však postupne vyrovnáva na oboch stranách a aktéri tohto stretnutia sa snažia zakladať postupné útočné výpady. Na pozore sa tak musia mať hlavne obe defenzívy.
7
Zapata zachytil rozohrávku súpera a snažil sa zložiť rýchly útočný výpad, pre svoj celok napokon vybojoval aspoň aut na súperovej polovici ihriska.
6
Momentálne je častejšie pri lopte PSG, ktoré sa snaží znova zaútočiť. Snáď ofenzívne ladený futbal to bude počas celých 90 minút a možno aj viac.
5
Na podobné zaváhania si Atalanta musí dávať pozor. Mala obrovské šťastie, že Neymar zakončil takto zle, ináč by už musela doťahovať náskok súpera.
4
importantSkóre zápasu mohol otvoriť Neymar, ale vo veľkej šanci zlyhal! Obrana talianskeho celku zaváhala a Neymar tak postupoval sám na brankára Sportiella, defenzíva Atalanty za ním vôbec nestíhala. Brazílčan však zakončil trestuhodne vedľa súperovej brány!
3
3
Sledovali sme potom útočný výpad Atalanty, po ktorom si svoj prvý zákrok v tomto zápase musel pripísať Navas, pokus Gómeza napokon úspešne zneškodnil.
2
PSG sa dostalo k lopte a pokúsilo sa o prienik na polovicu súpera, loptu hosťom napokon odobral Djimsiti, aj keď to bolo veľmi hraničné s faulom.
1
Prvý polčas tohto štvrfinálového stretnutia je už v plnom prúde, výkop patril Atalante, ktorá nastupuje v tmavo-modrých dresoch, PSG má dresy bielej farbe.
1
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemný futbalový večer! V Európskej lige sme už stihli spoznať štvoricu najlepších, dnes sa začínajú štvrťfinálové boje aj v Lige majstrov. Estádio do Sport Lisboa e Benfica v Lisabone dnes bude hostiť stretnutie medzi Atalantov Bergamo a Paríž Saint-Germain. Víťaz tohto stretnutia postúpi do semifinále a tak verme, že uvidíme kvalitné stretnutie, ktoré vzhľadom na model dohrávania nemá svojho favorita. Zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov, tesne pred úvodným výkopom sa opäť prihlásime.

Atalanta Bergamo: Sportiello – Tolói, Caldara, Djimsiti – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens – Pašalić, A. Gómez (C) – D. Zapata

Náhradníci: F. Rossi – Palomino, Czyborra, Muriel, Piccoli, Malinovskyj, Castagne

Paríž Saint-Germain: Navas – Kehrer, Silva (C), Kimpembe, Bernat – A. Herrera, Marquinhos, Gueye – Sarabia, Icardi, Neymar

Náhradníci: S. Rico, Bulka – Mbappé, Paredes, Choupo-Moting, A. Diallo, Draxler, Dagba

Rozhodca: Taylor – Beswick, Nunn (všetci Anglicko)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Atalanta Bergamo a Paríž Saint-Germain. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 21:00.

Minulý týždeň sa už rozbehli dve najsledovanejšie a najprestížnejšie súťaže, konkrétne Liga majstrov a Európska liga. Osemfinálový program sa dohral a v oboch prípadoch sa od štvrťfinále odohrá záverečný turnaj v jeden krajine. V prípade Ligy majstrov to bude v Portugalsku, hrá sa len na jedno víťazné stretnutie.

Atalanta Bergamo:
Tento taliansky celok je príjemným prekvapením celej futbalovej sezóny. Atlanta dlho v lige naháňala v boji o titul Juventus aj Inter, napokon však obsadila konečnú tretiu priečku, ktorou si zaručila účasť v Lige majstrov pre nasledujúcu sezónu. Atlanta stihla pred pandémiou ešte odohrať obe osemfinálové stretnutia s Valenciou, ktorú vyradila po dvoch výhrach 4:1 a 4:3.

Paríž Saint-Germain:
Francúzsky celok bude určite patriť medzi hlavných favoritov tohto záverečného turnaja v Lisabone. PSG sa napokon stalo víťazom Ligue 1, ale najvyššia francúzska súťaž sa prerušilo ešte koncom februára a ďalej sa už nedohrávala. Paríž takisto pred vynútenou pauzou stihol odohrať kompletné osemfinále LM, kde vyradil Dortmund po prehre 1:2 na nemeckej pôde, ale doma PSG uspelo 2:0.

Môžme zrejme konštatovať, že miernym favoritom tohto zápasu bude PSG. Takéto zápasy však sú náročné, hrá sa len jedno stretnutie a to na neutrálnej pôde. Verme, že uvidíme kvalitné stretnutie, sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Futbal»Liga majstrov»PSG delili minúty od vypadnutia, v závere predviedol famózny obrat