Radosť futbalistov ŠKF Sereď - ilustračná fotografia.
Radosť futbalistov ŠKF Sereď - ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
Igor Dopirák|12. aug 2020 o 21:03

Trenčín získal iba bod.

BRATISLAVA. Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili aj v druhom kole nového ročníka Fortuna ligy, keď zdolali hráčov Pohronia 2:1.

O víťazstve hostí rozhodol v tretej minúte nadstaveného času Sidney Friede.

Priebežnú tabuľku si môžete pozrieť na tomto odkaze >>>

Po úvodných dvoch kolách má na svojom konte plný počet bodov okrem Dunajskej Stredy aj Slovan Bratislava a Spartak Trnava.

Darilo sa aj hráčom Serede, ktorí po výprasku v Dunajskej Strede (0:6) doma deklasovali Seničanov 4:0.

Senica je posledná so skóre 0:8.

Na prvé víťazstvo v novom ročníku čaká Trenčín, ktorý po remíze v Ružomberku (2:2) hral nerozhodne aj so Zlatými Moravcami.

Na štadióne v Žiline sa zrodila remíza 1:1.

Fortuna liga - 2. kolo (základná časť):

Pohronie - Dunajská Streda 1:2 (0:0)

Góly: 68. Mazan - 48. Balič, 90+3. Friede

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

Hlasy po stretnutí:

Mikuláš Radványi, tréner Pohronia: "Som hrdý na svojich hráčov. Taktiku, resp. stratégiu, ktorú sme si na súpera zvolili, plnili a bola správna. Dunajská Streda je niekde inde čo sa týka hráčskej kvality než my. Nemôžeme hrať s takýmito mužstvami vyrovnanú partiu. Chlapci však splnili taktické pokyny do bodky. Chceli sme hrať na brejky, už v prvom polčase tam mal Fadera stopercentnú šancu, prestrelil prázdnu bránku. Bol by som zvedavý, ako by hostia zareagovali na stav 1:0 pre nás.

Čakali sme na chybu súpera, prišla, no gól sme nedali. Na začiatku druhého polčasu nastal pre nás smolný moment. Inkasovali sme zo štandardky, bola blbá, nemala byť. Potom sa moji hráči vzchopili, dali vyrovnávajúci gól a siahali sme na bod. Futbal je už taký, v prvom kole sme dali gól v nadstavenom čase my, teraz sme ho dostali. Žiaľ, o ďalších veciach, čo tam ďalší ľudia na ihrisku robili, sa vyjadrovať nemôžem, takže ani nechcem."

Bernd Storck, tréner D. Stredy: "Bol to veľmi ťažký a náročný zápas. Potvrdilo sa, že Pohronie má výborne organizovanú obranu. Domáci odohrali z pohľadu obrannej fázy veľmi dobrý zápas. Pre nás bolo náročné nájsť si priestory, ťažko sme si hľadali miesto. Aj keď sme sa snažili, v prvom polčase nám to nešlo, možno a preto, že prihrávka z našej strany bola pomalá.

V druhom polčase sme skúšali všetko, len aby sme zápas vyhrali. Podarilo sa nám streliť gól z priameho kopu a vedeli sme, že domáci pôjdu do ofenzívy, vynasnažia sa vyrovnať. Trošku sme im k tomu pomohli pri vyrovnávajúcom góle, keď sme na kraji ihriska zaspali. Nakoniec sme dali víťazný gól v nadstavenom čase. Môžeme sa teda rozprávať aj o šťastí. Futbal je však taký. Som rád, že moje mužstvo išlo do posledného momentu za víťazstvom."

Peter Mazan, strelec jediného gólu Pohronia: "Keď dostanete v 93. minúte gól, tak to zabolí. O nejakých veciach tu nemôžem hovoriť, no zbytočne sa to spravilo nervózne. Som rád, že som pomohol tímu gólom na 1:1, len škoda, že sme bod nedotiahli do konca. Z ihriska sme však išli so vztýčenými hlavami. Druhý polčas bol z našej strany lepší, dobre sme brejkovali. Mrzí nás prehra pred výbornými divákmi."

Sereď - Senica 4:0 (2:0)

Góly: 7. Špehar, 15. Jureškin, 72. Bušnja, 76. Didiba (vlastný)

ČK: 80. Hučko po 2. ŽK - 37. Šimčák po 2. ŽK

Trenčín - Zlaté Moravce 1:1 (0:0)

Góly: 88. Čatakovič - 62. Balaj

Stijn Vreven, tréner Trenčína: "Všetci sme to videli, zaslúžili sme si vyhrať. Sme sklamaní, mali sme mnoho šancí, boli sme dominantní. Jediné, za čo môžem viniť mojich hráčov, je nepremieňanie šancí.

Cez polčas som ich varoval, že môže prísť jedna štandardná situácia, po ktorej príde gól. To sú tie nebezpečné momenty. V Ružomberku sme bod získali, dnes sme dva stratili. Videli ste zmenu v hre tímu, bola tam energia, vypracovali sme si šance. Ak predvediete takúto hru, treba získať tri body. Musíme pokračovať a ďalej pracovať a verím, že víťazstvá prídu."

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatých Moraviec: "Predpokladali sme nejaký vývin, ktorý nás pravdepodobne bude čakať v tomto zápase. Uvedomovali sme si našu situáciu, v ktorej sa nachádzame, z hľadiska zdravotného stavu hráčov a z hľadiska prípravy. Prišlo to, čo sme očakávali. Snažili sme sa vyčkať na ten správny moment, prišlo ich viacero. Napokon teda stav 1:1."

Domov»Futbalnet»Dunajská Streda rozhodla v úplnom závere, Sereď rozstrieľala Senicu