Chárov Boston prišiel o vedenie v sérii, nedarilo sa ani Tampe

Druhý zápas ovládla Carolina.
Druhý zápas ovládla Carolina. (Autor: TASR)
TASR|14. aug 2020 o 06:29

Vegas opäť zdolalo Chicago.

EDMONTON. Z troch slovenských obrancov v druhých zápasoch 1. kola play off hokejovej NHL sa z víťazstva tešil len Andrej Sekera. Jeho Dallas zdolal Calgary 5:4 vďaka gólu v poslednej minúte a vyrovnal stav série štvrťfinále Západnej konferencie na 1:1.

Tampa Bay s Erikom Černákom nestačila na Columbus 1:3 a stav série štvrťfinále Východnej konferencie je vyrovnaný 1:1 rovnako ako medzi Bostonom a Carolinou.

Bruins prehrali 2:3, slovenský obranca a ich kapitán Zdeno Chára absolvoval na ľade takmer 16 minút s dvoma mínusovými bodmi, brankár Jaroslav Halák bol opäť na striedačke.

O víťazstve Hurricanes rozhodol v tretej tretine obranca Dougie Hamilton. "Sedem mesiacov som čakal na takýto moment. Je to fantastický pocit," povedal pre tsn.ca Hamilton, ktorý pre rôzne zranenia vynechal posledných 21 zápasov základnej časti a nehral ani v predkole play off proti NY Rangers.

Boston nastúpil bez svojho ofenzívneho esa Davida Pastrňáka, ktorý nebol "fit" na zápas. Po reštarte NHL nemusia tréneri oznámiť dôvod absencie, ale kamery zachytili, že český kanonier sa pravdepodobne zranil pri oslave víťazného gólu Patricea Bergerona v druhom predĺžení prvého zápasu. "Nemalo by ísť o dlhodobé zranenie. Veríme, že v treťom zápase sa vráti," povedal tréner Bruins Bruce Cassidy.

Medzi Tampou a Columbusom mali lepší vstup do stretnutia hráči Lightning, keď sa už v 6. minúte ujali vedenia. Nikita Kučerov nastrelil spoza bránky puk do chrbta brankára Joonasa Korpisala a ten si ho zrazil do siete.

Tampa bola počas celého zápasu strelecky aktívnejšia (37:22), ale recept na fínskeho brankára už druhýkrát nenašla. Columbus vyrovnal v 13. minúte vďaka Ryanovi Murraymu a do vedenia išiel krátko pred prvou prestávkou, keď za 16 sekúnd potrestal vylúčenie Černáka.

Presnou strelou z pravého kruhu sa presadil Oliver Bjorkstrand. Tampa sa dlho snažila o vyrovnanie, no v 52. minúte prešiel Alexander Wennberg šikovnou kľučkou cez Kevina Shattenkirka a trafil nad pravý betón Andreja Vasilevského. Tampa hrala v závere vyše dve a pol minúty bez brankára, ale znížiť sa jej už nepodarilo.

Hráči Blue Jackets si pochvaľovali výkon brankára Korpisala, ktorý po tom, ako 85 zákrokmi spravil v "maratónskom" zápase rekord NHL, predviedol ďalší excelentný výkon. "Všetci vieme, že patrí k najlepším brankárom v NHL. Je naša veľká opora," povedal Pierre-Luc Dubois, ktorý zaznamenal dve asistencie.

NHL 2019/2020 - 1. kolo play off - výsledky - piatok

Tampa - Columbus 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Góly: 6. Kučerov (Palát, Point) - 13. Murray (Dubois), 19. Bjorkstrand (Dubois, Texier), 52. Wennberg (Foudy, Foligno). Brankári: Vasilevskij - Korpisalo, strely na bránku: 37:22.

/Obranca Erik Černák (Tampa) odohral 17:20 min, zaznamenal dve trestné minúty, tri strely na bránu, šesť hitov a jednu zablokovanú strelu/

/stav série 1:1/

Vegas - Chicago 4:3 pp (2:0, 1:3, 0:0 - 1:0)

Góly: 11. Šťastný (Marchessault, Smith), 16. Nosek (Carrier), 38. Stone (Martinez, Marchessault), 68. Smith (Šťastný, Cousins) - 24. Dach (De Haan, Kane), 33. Kubalík (Kane, Toews), 40. Strome (Kane, DeBrincat). Brankári: Lehner - Crawford, strely na bránku: 39:25.

/stav série 2:0/

Boston - Carolina 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Góly: 16. Krejčí (Marchand, Krug), 40. Marchand (Bergeron, Krejčí) - 36. Teräväinen (Svečnikov, Aho), 37. Svečnikov (Nečas, Van Riemsdyk), 49. Hamilton (Nečas). Brankári: Rask - Reimer, strely na bránku: 35:26.

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 15:51 min, pripísal si dve tresné minúty, dva mínusové body, dve strely na bránu, tri hity, jednu stratu puku a jeden zisk puku/

Dallas - Calgary 5:4 (2:1, 2:1, 1:2)

Góly: 3. Radulov (Benn, Klingberg), 12. Heiskanen (Radulov), 25. Heiskanen (Klingberg, Bishop), 36. Perry (Faksa, Hintz), 60. Oleksiak (Perry, Janmark) - 1. Dube (Brodie, Giordano), 33. Forbort, 53. Rieder, 58. Bennett (Lindholm, Gaudreau). Brankári: Bishop - Talbot, strely na bránku: 36:26.

/Obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 15:05 min, zaznamenal tri strely na bránu, dva hity a päť zablokovaných striel/