Slovan s náhradníkmi senzačne prehral v treťom kole

Zápas Trenčín - Žilina.
Zápas Trenčín - Žilina. (Autor: TASR/Erika Ďurčová)
TASR|15. aug 2020 o 20:57

Dunajská Streda deklasovala Nitru.

BRATISLAVA. Futbalisti majstrovského ŠK Slovan Bratislava utrpeli prvú prehru v novom ročníku Fortuna ligy.

V stretnutí sobotného 3. kola prehrali na štadióne FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:2 vlastným gólom Mitcha Apaua zo začiatku druhého polčasu.

Zverenci Jána Kozáka ml. po dvoch triumfoch 5:0 v úvodných dvoch kolách

Priebežnú tabuľku si môžete pozrieť na tomto odkaze >>>

neuspeli v generálke na stredajší duel 1. predkola Ligy majstrov 2020/2021 na pôde KÍ Klaksvik na Faerských ostrovoch.

V drese majstrovského pritom hralo viacero hráčov, ktorí nie sú pravidelne v zostave.

Futbalisti FK Senica zvíťazili nad MFK Zemplín Michalovce 3:0 a pripísali si prvé tri body do tabuľky.

Východniari sú s tromi prehrami a skóre 0:10 na poslednom mieste.

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda si pripísali druhé šesťgólové víťazstvo v novej sezóne Fortuna ligy.

Po triumfe v úvodnom kole nad Sereďou vyhrali 6:0 aj v sobotňajšom zápase 3. kola doma s Nitrou. Dunajská figuruje na čele tabuľky s plným počtom bodov a skóre 14:1, Nitra je s tromi bodmi ôsma.

Fortuna liga 2019/2020 - 3. kolo:

Trenčín - Žilina 2:4 (1:1)

Góly: 45. Čataković (z 11 m), 74. Bukari - 7. Paur, 51. Iľko, 85. Kaprálik, 90.+ Bičachčjan (z 11 m).

ŽK: Ghali - Minárik, Kopas, Javorček.

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

Hlasy po zápase:

Stijn Vreven, tréner Trenčína: "Rád by som pogratuloval trénerovi súpera a aj jeho tímu k víťazstvu. Výsledok nás neteší, vždy keď prehráme, je to moja zodpovednosť, prehru beriem na seba.

Som hrdý na svoj tím, za výkon, ktorý podal proti tak kvalitnému súperovi ako Žilina. Ak sa mám pozrieť na zápas mojou analýzou, musím povedať, že my sme boli lepší tím, mali sme šance, boli sme dominantnejší, všetko je však o výsledku a ten je lepší pre Žilinčanov.

Jedna z vecí, ktorá mohla prehovoriť do zápasu bol fakt, že sme mali o deň menej na oddych. Ale na to sa nebudem vyhovárať. Stretli sa dva tímy, ktoré hrajú podobným štýlom, dominantne, útočne, ukázali sme to aj my dnes a takto chceme hrať, musíme však nájsť kľúč, ako vyhrávať. Sme na dobrej ceste, musíme v nej pokračovať.

Chceme sa rozvíjať, ale treba, aby sme sa poučili z chýb. Nie je podstatné koľkokrát padnete, ale koľkokrát vstanete."

Pavol Staňo, tréner Žiliny: "Myslím si, že dnešné nastavenie nášho mužstva bolo výborné, od začiatku sme pracovali disciplinovane. Snažili sme sa zvládnuť prechodové fázy, snažili sme sa využiť možno slabosť Trenčína, do určitej miery sa nám to darilo veľmi dobre.

Na druhej strane treba uznať kvalitu mužstva, ktorý Trenčín disponuje, preto ma teší, že sa dokážeme takýmto skúseným hráčom vyrovnať a v niektorých fázach ich dokonca aj predstihnúť. Takže gratulujem mojim chlapcom k výkonu a ďakujem súperovi za dobrú hru."

Dunajská Streda - Nitra 6:0 (2:0)

Góly: 42. Friede, 45.+ Davis (z 11 m), 56. Divkovoič, 60. Kalmár (z 11 m), 73. Davis, 85. Bednár.

ŽK: Mustafić, Faško, Záhumenský (všetci Nitra).

Bernd Storck, tréner DAC-u: "Bol to perfektný výkon, dominovali sme od prvej minúty, aj keď úvod nebol jednoduchý. Hľadali sme cestu k súperovej bráne, potrebovali sme byť trpezliví. Povedal som v šatni, že keď je možnosť, treba ísť za gólmi.

Týmto štýlom chceme hrať, neuspokojiť sa, ísť za gólmi. Dnes sme si zaslúžili víťazstvo. Chalani si zaslúžia jeden deň voľna, majú za sebou náročný týždeň. Od pondelka sa začneme pripravovať na Slovenský pohár."

Gergely Geri, tréner Nitry: "Ťažko sa mi hodnotí zápas, keď sme prehrali s takým rozdielom. Momentálne tie kluby, s ktorými sme hrali prvé tri kolá, Slovan, Žilina, DAC, sú iná kategória. Nevedeli sme zopakovať kvalitný výkon zo Žiliny. Neboli sme čerství, boli sme pasívni. Mentálne sme neboli nabudení.

Sú to súvislosti viacerých faktorov. Toto mužstvo je pokope tri týždne, proces tvorby kádra trvá dlhšie. Letná príprava bola krátka, ešte ani fyzicky nie sme v takom stave, aby sme mohli zopakovať výkon zo Žiliny.

Žiaľ, bol to nahustený program. To sú faktory, ktoré ovplyvňujú náš stav. Potrebujeme stabilizovať výkonnosť. Dnes sme nemali nárok na bod, súper zaslúžene vyhral. Pozeráme sa dopredu. Chceme sa koncentrovať na zápasy, ktoré sú pre nás kľúčové."

Ružomberok - Sereď 0:0

ŽK: Brenkus, Boďa - Pankaričan, Jureškin, Duranski, Iván, Djiby Ba, Meszáros

Peter Lérant, tréner Serede: "Odohrali sme bojovný zápas. Súper mal po predchádzajúcom kole o deň viac na odpočinok, v niektorých fázach bolo na hráčoch vidno, že sú trochu viac unavení. Mrzelo ma, že moje mužstvo bolo v úvodných dvadsiatich minútach nervózne, inak sme tam mohli mať lepšie fázy smerom dopredu.

Ružomberok nás vtedy nechal trochu hrať, čo sme ale nevyužili. Prvý polčas bol skôr medzišestnástkový, v druhom to bola hra hore-dole. Podľa mňa to nebol zlý zápas, no chýbala kvalita vo finálnej fáze. Remíza je zaslúžená, aj keď, podľa mňa sme dali regulárny gól."

Ján Haspra, tréner Ružomberka: "Tréner hostí to povedal presne, zaslúžená remíza. Takto vyzerá remízový zápas, aj keď ja remízy nemám veľmi rád, až ich nenávidím. Od začiatku stretnutia mi na našich kopačkách chýbala ľahkosť, všetko bolo ťažkopádne, nevedeli sme sa presadiť ani kombinačne, ani bežecky, či iným spôsobom.

ŠKF má dobre organizovanú defenzívu, tiež čakal na nejaké rýchle protiútoky, lebo v tom je veľmi kvalitný. Chceli sme tomu zabrániť, tak sme nechali súpera trochu hrať, ale ani táto taktika celkom nevychádzala. Druhý polčas sme zvýšili, boli z toho nejaké šance, ale zostali nepremenené. Aj hostia mali nejaké závary pred bránou."

Senica - Michalovce 3:0 (1:0)

Góly: 43. Malec, 68. Piroska, 78. Addo.

ŽK: Moses - M. Kolesár, Phillips, Begala, Hirnij.

Jozef Majoroš, tréner MFK: "Výsledok je pre nás trochu krutý. Chýbajú nám skúsenosti, v dnešnom zápase sa to ukázalo. Hrali sme celkom slušne, opäť sme inkasovali góly po individuálnych chybách.

V šanciach, ktoré sme si vypracovali chýbala lepšia finálna fáza a kvalita. Musíme dať hlavy hore a pracovať ďalej. Káder sa musí doplniť, bez toho to nepôjde."

Anton Šoltis, tréner Senice: "Mne sa to dnes hodnotí ľahšie, čakali sme veľmi ťažký zápas, čo sa aj nakoniec potvrdilo. Na našich kopačkách bolo vidieť kŕčovitosť, chceli sme sa opierať o štandardky, z nich sa nám nakoniec nepodarilo skórovať. Po prvom góle to z chlapcov opadlo, druhý polčas sa to v určitých fázach zápasu trochu približovalo k tomu, čo od nich budeme vyžadovať.

Chlapcom môžem iba poďakovať za dobre odvedenú robotu, stále nás však čaká veľa práce, aby bol herný prejav taký, ako si my predstavujeme. Tri góly sú pre súpera kruté, taký je ale futbal. Pre nás sú to na psychiku veľmi dôležité tri body."

Trnava - Pohronie 1:1 (1:0)

Góly: 10. Tumma - 61. Caleb.

ŽK: Grič, Vlasko - Špiriak.Chríbik.

Marián Šarmír, tréner Trnavy: "Určite sme si dnes nezaslúžili vyhrať. Bol to remízový zápas. Z našej strany bol prvý polčas veľmi zlý, všade sme boli neskoro, zle sme dostupovali hráčov. Gól nám viac uškodil ako pomohol.

Hráči si mysleli, že všetko je v pohode. Prístupom v celom zápase sme stratili dva body, s ktorými sme počítali. Niektorí hráči podali podpriemerné výkony. Po dvoch úspešných výsledkoch nemôžeme lietať v oblakoch."

Mikuláš Radványi, tréner Pohronia: "Odohrali sme kvalitný zápas, hoci sme doň nemali dobrý vstup. Potom sme sa dostali do hry, vo finálnej časti sme boli nebezpeční. Cez prestávku som nabádal hráčov aby pokračovali v takejto hre. Boli sme agresívni, so šťastím sme vyrovnali a mali sme ešte dve šance. So získaným bodom sme spokojní."

Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 2:1 (1:1)

Góly: 25. Duga, 47. Apau (vlastný) - 31. Ožbolt.

ŽK: Balaj, Ďubek, Tkáč - Bajrič, Petrák, Henty.

Ľuboš Benkovský, tréner FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: "Do zápasu sme išli s nejakým plánom, za ktorým sme si stáli. Plán obsahoval viacero detailov, ktoré hráči splnili na 100%. Mali sme cieľ, za tým cieľom sme rovnako išli.

Hlavne sme sa nastavovali na to, že v posledných dvoch zápasoch sme stratili víťazstvo v posledných minútach. V prípade dobrého výsledku sme chceli duel dotiahnuť do víťazného konca. Podarilo sa. Napriek únave hráči ukázali na ihrisku charakter. Z mojej strany im patrí veľká gratulácia. Veľmi sa výsledku tešíme.

Naša práca sa začína postupne ukazovať. Sme však iba na začiatku, nemôžeme vyskakovať vysoko. S pokorou a tvrdou prácou chceme ďalej napredovať."

Ján Kozák, tréner ŠK Slovan Bratislava: "V prvom rade gratulujem Zlatým Moravciam k výhre. Z našej strany to nebol optimálny výkon. Napriek tomu sme si vypracovali dostatok príležitostí, ale neboli sme efektívni.

Bolo to rozhodujúce. Súper bol agresívny, čo sme čakali. Napádal nás, nemali sme to ľahké. Rozhodla efektivita. Gratulujem ešte raz. Dá sa povedať, že sme prehrali po roku. Musíme prijať aj prehry. Teraz sa pripravíme na cestu v Lige majstrov."