Tatar hral vynikajúco, strelil prvé góly v play off

Tomáš Tatar (vpravo dole) v zápase Montreal - Philadelphia.
Tomáš Tatar (vpravo dole) v zápase Montreal - Philadelphia. (Autor: TASR/AP)
TASR|14. aug 2020 o 22:17

Slovák sa presadil už v druhej minúte.

TORONTO, EDMONTON. Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa dvoma gólmi podieľal na hladkom víťazstve Montrealu Canadiens nad Philadelphiou Flyers 5:0 v piatkovom druhom stretnutí 1. kola play off NHL.

Kanadský klub vyrovnal zápasovú sériu na 1:1.

Slovenský útočník strávil na ľade 14:45 minúty a zaznamenal aj štyri trestné minúty, tri strely na bránku a jeden bodyček.

Hráči najúspešnejšieho tímu v histórii NHL mali duel pod kontrolou od úvodu. Tatar otvoril skóre v 62. sekunde, keď si nakorčuľoval pred bránku a dorazil do siete pokus Brendana Gallaghera.

Slovák opäť udrel v úvode druhej tretiny. V 22. minúte zvýšil na 3:0 v presilovke, keď strelou zápästím namieril presne k žrdi.

Kanadský klub vyrovnal štvrťfinálovú sériu Východnej konferencie na 1:1. Nedarí sa obhajcovi titulu St. Louis, Blues prehrali v noci na sobotu aj druhý súboj s Vancouverom.

V Edmontone podľahli Canucks 3:4 po predĺžení a v sérii štvrťfinále Západnej konferencie prehrávajú 0:2 na zápasy.

Washington so slovenským útočníkom Richardom Pánikom nestačil na New York Islanders (2:5) a v sérii prehráva rovnako 0:2 na zápasy.

Hráči Montrealu mali duel s Philadelphiou pod kontrolou od úvodu. Tatar otvoril skóre v 62. sekunde, keď si nakorčuľoval pred bránku a dorazil do siete pokus Brendana Gallaghera.

Slovenský útočník opäť udrel v úvode druhej tretiny. V 22. minúte zvýšil na 3:0 v presilovke, keď strelou zápästím namieril presne k žrdi.

"Som rád, že sa mi podarilo konečne skórovať. Nie je však dôležité, kto strelí gól, ráta sa iba to, že sme spoločnými silami vybojovali víťazstvo. Všetci sme s dnešným výkonom spokojní," hovoril Tatar po zápase.

Canadiens darovali výhru svojmu trénerovi Claudeovi Julienovi, ktorého museli pred dvoma dňami hospitalizovať pre náhle bolesti v hrudníku. Následne absolvoval operačný zákrok, pri ktorom mu vystužili zúženú časť koronárnej artérie.

O deň neskôr sa vrátil do Montrealu, v tejto sérii však už Canadiens zo striedačky nepomôže. Mužstvo dočasne kormidluje jeho asistent Kirk Muller.

"Počas zápasu som si nekontroloval esemesky. Až po stretnutí som sa dostal k mobilu a videl som, že Claude bol jeden z prvých, kto mi gratuloval k veľkému víťazstvu," odkázal Muller Julienovi počas pozápasovej tlačovej konferencie.

K víťazstvu prispel Max Domi tromi asistenciami, brankár Montrealu Carey Price sa blysol 30 zákrokmi a dosiahol siedme čisté konto v kariére v play off.

Hrdinom duelu St. Louis - Vancouver (3:4 pp) bol Bo Horvat. Dvadsaťpäťročný center v 8. minúte poslal kanadský klub do vedenia a v šiestej minúte predĺženia rozhodol o jeho víťazstve. Canucks tak vyhrali aj druhý duel série a vedú 2:0 na zápasy.

Hokejisti Colorada Avalanche zvíťazili 3:2 nad Arizonou Coyotes vo štvrťfinále Západnej konferencie. V sérii tak vedú 2:0 na zápasy.

V sérii Dallas - Calgary bol na programe už tretí duel. Flames zdolali Stars so slovenským obrancom Andrejom Sekerom 2:0 a vo štvrťfinálovej sérii Západnej konferencie sa ujali vedenia 2:1 na zápasy.

NHL play off - 1. kolo:

Colorado - Arizona 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly a asistencie: 4. MacKinnon (Landeskog), 24. Jost (Makar, Compher), 58. Burakovsky (Kadri, Calvert) – 17. Keller, 26. Grabner (Richardson, Oesterle)

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Makar, Graves, E. Johnson (A), Girard, Zadorov, Cole – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) –Ničuškin, Kadri, Namestnikov – Jost, Compher, Burakovsky –Calvert, Bellemare, Nieto.

Arizona Coyotes: Kuemper (Raanta) – Demers, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Goligoski, Oesterle, Chychrun –Kessel, Dvorak, Hall – Garland, Stepan (A), Keller – Fischer, Söderberg, Crouse –Hinostroza, Richardson, Grabner.

/stav série - 2:0/

Philadelphia - Montreal 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Góly a asistencie: 2. Tatar (Gallagher, Suzuki), 13. Kotkaniemi (Drouin, Domi), 22. Tatar (Domi, Mete), 38. Armia (Belzile, Evans), 51. Kotkaniemi (Domi, Mete)

Philadelphia Flyers: Hart (38. Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Gostisbehere – Farabee, Couturier (A), Giroux (C) –Konecny, K. Hayes, Laughton – Aube-Kubel, D. Grant, Voráček (A) – Pitlick, N. Thompson, J. van Riemsdyk.

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Kulak, Ouellet, Mete – Gallagher (A), Suzuki, Tatar –Armia, Kotkaniemi, Drouin – Byron (A), Danault, Lehkonen – Evans, Domi, Belzile.

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 14:45 minúty, do štatistík si pripísal dva góly, jeden plusový bod, štyri trestné minúty, tri strely na bránku a jeden bodyček/

/stav série - 1:1/

St. Louis - Vancouver 3:4 pp (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)

Góly a asistencie: 39. R. O'Reilly (Perron, Pietrangelo), 50. Blais, 60. Perron (Pietrangelo, Tarasenko) – 8. Horvat (Ch. Tanev), 34. Pearson (E. Pettersson, Boeser), 46. E. Pettersson (Boeser, J. T. Miller), 66. Horvat (Q. Hughes)

St. Louis Blues: Binnington (Allen) –Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Scandella, Faulk, Dunn – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Sanford – Bozak, Thomas, Sundqvist –Brouwer, Blais, Steen (A).

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Stecher, Edler (A), Ch. Tanev (A), Q. Hughes, T. Myers, Fantenberg – Boeser, E. Pettersson, J. T. Miller – L. Eriksson, Horvat (C), Pearson – Virtanen, B. Sutter, Roussel –MacEwen, Beagle, Motte.

/stav série: 0:2/

Washington - NY Islanders 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

Góly a asistencie: 1. Ovečkin (T. Wilson, Carlson), 27. Ovečkin (Dillon, Orlov) – 23. Leddy (Jo. Bailey, Beauvillier), 26. M. Martin (Mayfield), 27. B. Nelson, 58. Clutterbuck (Pageau), 59. Lee (Pageau, Pelech)

Washington Capitals: Holtby (Vaněček (A)) – Carlson, Kempný, Orlov, Dillon, Jensen, Siegenthaler – T. Wilson, Kuzněcov (C), Ovečkin (A) – Oshie (A), Eller, J. Vrána –Kovaľčuk, Boyd, Hagelin – Hathaway, Dowd, Pánik.

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, A. Greene, Leddy – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier –Komarov, Pageau, Brassard – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Calgary - Dallas 2:0

Góly a asistencie: 26. Backlund (E. Lindholm), 51. Brodie (Quine, Giordano)

Calgary Flames: Talbot (Rittich) – Giordano, Brodie, Hanifin, R. Andersson, Forbort, E. Gustafsson – J. Gaudreau, Monahan, E. Lindholm –Mangiapane, Backlund, Quine – Lucic, S. Bennett, Dubé – Rinaldo, D. Ryan, Rieder.

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg, Oleksiak, Heiskanen, Sekera, Fedun – Ja. Benn, Seguin, Radulov –Janmark, Pavelski, Gurianov – Hintz, Dickinson, Perry – Cogliano, Faksa, Comeau.