Lipsko senzáciu nedosiahlo, PSG vysoko vyhral a je vo finále

Hráči PSG postúpili do finále Ligy majstrov.
Hráči PSG postúpili do finále Ligy majstrov. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME, TASR|18. aug 2020 o 21:00

O víťazstve rozhodli už v prvom polčase.

Liga majstrov 2019/2020

Semifinále

RB Lipsko - Paríž Saint-Germain 0:3 (0:2)

Góly: 13. Marquinhos, 42. Di Maria, 56. Bernat. Rozhodoval: Kuipers (Hol.), ŽK: Laimer, Halstenberg, Poulsen - Kimpembe, bez divákov

RB Lipsko: Gulácsi - Klostermann (83. Orban), Upamecano, Mukiele - Laimer (62. Halstenberg), Kampl (64. Adams), Sabitzer, Angelino - Olmo (46. Schick), Nkunku (46. Forsberg) - Poulsen

PSG: Rico - Kehrer, Kimpembe, Silva, Bernat - Herrera (83. Verratti), Marquinhos, Paredes (83. Draxler) - Di Maria (86. Sarabia), Mbappe (86. Choupo-Moting), Neymar

LISABON. Futbalisti Paríž Saint-Germain si vybojovali postup do finále Ligy majstrov.

Futbalisti Paríža St. Germain si po prvý raz v histórii zahrajú finále Ligy majstrov. V utorkovom prvom semifinále zdolali RB Lipsko 3:0 po góloch Marquinhosa, Angela Di Mariu a Juana Bernata. Di Maria mal okrem presného zásahu aj dve asistencie.

Francúzsky šampión vypadol v uplynulých troch ročníkoch v osemfinále, štyrikrát predtým skončil vo štvrťfinále.

Vo finále nastúpi v nedeľu 23. augusta proti víťazovi duelu Olympique Lyon - Bayern Mníchov. Druhé semifinále je na programe v stredu o 21.00 h.

Semifinále LM: RB Lipsko - PSG, najlepšie momenty zápasu: fotogaléria

18.8.2020

Od úvodu boli nebezpečnejší hráči francúzskeho majstra, ktorí si vypracovali aj prvé šance. V 6. minúte poslal Neymara do šance Mbappe, ale Brazílčan iba obtrel loptu o pravú žrď.

O sedem minút neskôr sa však už mohli Parížania tešiť z gólu. Marquinhos si ideálne načasoval výskok na center Di Mariu a Gulácsi bol na jeho hlavičku krátky - 0:1. Lipsko mohlo vyrovnať v 25. minúte, keď Laimer potiahol loptu po pravej strane a naservíroval ju Poulsenovi, dánsky útočník však šancu zahodil.

Na túto príležitosť odpovedal Neymar, keď sa rozhodol z pravej strany namiesto prihrávky priamo ohroziť Gulácsiho z priameho kopu, ale trafil opäť iba žrď.

V 42. minúte však Neymar poslal po nedorozumení obrany Lipska gólovú prihrávku Di Mariovi a ten uzavrel skóre prvého polčasu na 2:0.

Do druhého polčasu urobil tréner Lipska Nagelsmann dve zmeny, no jeho tím v 56. minúte opäť inkasoval.

Di María poslal center do päťky a Bernat hlavičkou prekonal Gulácsiho - 3:0. Arbiter si ešte platnosť gólu potvrdil cez VAR. Náskok Parížanov mohol ešte narásť, ale ďalšie šance už zverenci Thomasa Tuchela nepremenili.

ONLINE PRENOS: RB Lipsko - Paríž Saint-Germain, PSG (futbal, LIVE, NAŽIVO, stream, video, Liga majstrov, semifinále, dnes, utorok)

Liga majstrov Semifinále 2019/2020
18.08.2020 o 21:00
Lipsko
0:3
(0:2, 0:1)
90+2 minúta
Paríž
Góly: 13. Marquinhos, 42. Di María, 56. Bernat. ŽK: 61. Laimer (RBL), 79. Halstenberg (RBL), 79. Y. Poulsen (RBL) – 45+2. Kimpembe (PSG).
Paríž Saint-Germain postupuje do finále Ligy majstrov! Francúzsky tím dnes podal veľmi dobrý výkon a Lipsko do ničoho nepustilo. Kylian Mbappé, Neymar a spol. tak budú mať šancu zdvihnúť prvýkrát v histórii klubu nad hlavu "Ušatú trofej", ale najskôr musia poraziť lepšieho z dvojice Bayern Mníchov – Olympique Lyon. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc.
90+2
90+1
O všetkom je rozhodnuté. PSG drží loptu na útočnej polovici a už sa nesnaží ísť silou-mocou smerom na bránku Gulácsiho.
90
Nadstavujú sa 2 minúty.
PSG strelilo aspoň jeden gól v 34. zápase Ligy majstrov po sebe a vyrovnalo tak rekord Realu Madrid. Ak jeho hráči skórujú aj vo finále, vytvoria nový historický zápis.
88
Neymar si nabehol do päťky na center z pravého krídla. Loptu minul, tá sa po odskoku odrazila do jeho ruky. Akcia PSG je preto ukončená.
87
changeStriedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Ángel Di María, prichádza Pablo Sarabia.
86
changeStriedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Kylian Mbappé, prichádza Eric Choupo-Moting.
85
PSG jasne kráča do finále Ligy majstrov. Hráčom Lipska by teraz pomohol už iba obrovský zázrak. O všetkom je rozhodnuté. Francúzsky tím bude nedočkavo čakať na súpera, ktorý vzíde z dua Bayern – Lyon.
84
Marquinhos si pomohol faulom na krídle. Lipsko rýchlo rozohralo, lenže Angeliño sa k pasu na hranicu pokutového územia PSG nedostal.
83
changeStriedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza Lukas Klostermann, prichádza Willi Orban.
Striedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Leandro Paredes, prichádza Julian Draxler.
Striedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Ander Herrera, prichádza Marco Verratti.
82
importantPatrik Schick sa dostal k centru z pravého krídla a z prvej zakončil prudko. Zakončenie zrazil pred seba Thiago Silva, český útočník mal druhú možnosť. Opäť trafil Brazílčana.
81
81
importantLukas Klostermann chcel poslať malú domov, čo mu vôbec nevyšlo, keďže trafil nohu Mbappého a od tej išla lopta na bránku. Reflexívne zareagoval Péter Gulácsi.
80
importantÁngel Di María si narazil loptu s Neymarom a poslal prudký strieľaný center, s ktorý mal Péter Gulácsi čo robiť. Loptu vyrazil pred pokutové územie, z prvej ju prudko zakončil Leandro Paredes. Opäť sa musel blysnúť maďarský gólman.
79
yellowCardŽltú kartu dostáva Marcel Halstenberg (RB Lipsko).
Žltú kartu dostáva Yussuf Poulsen (RB Lipsko).
78
Neymar sa síce z krídla nedostal do pokutového územia, ale Marcel Halstenberg ho fauloval, takže sa píska priamy kop pre PSG.
77
Angeliño tentoraz centroval do miest, kde dominoval Marquinhos a ďalší pas mladého beka Lipska poslal preč Thiago Silva.
76
importantPo centri z rohového kopu sa lopta nepríjemne odrážala vo vápne PSG, až ju Ángel Di María posunul preč a Kylian Mbappé s Neymarom išli do protiútoku dvoch proti jednému. Brazílčan dostal prihrávku do veľkej šance. Pošmykol sa a spadol, čím všetko zhatil.
75
75
Angeliñov center defenzíva PSG dostala preč z pokutového územia. Vzápätí španielsky obranca prudko pálil, jeho krajan Rico loptu vyrazil pred seba. K dorážke sa nedostal Yussuf Poulsen, odkopával Presnel Kimpembe.
74
Thiago Silva si dával na čas s rozohrávkou z vlastnej polovice ihriska. PSG rýchlo loptu stratilo a Lipsko sa s ňou snaží kombinovať.
73
Strely: 10 – 11
72
importantKylian Mbappé mal ďalšiu veľkú šancu, zakončoval osamotený spred malého vápna. Péter Gulácsi ľavou rukou zasiahol a následne si poradil aj s pokusom z diaľky.
71
Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času v tomto zápase. PSG je na viac ako polceste do finále, zatiaľ čo Lipsko potrebuje zázrak.
70
70
importantKylian Mbappé si medzi dvojicou obrancov našiel priestor k hlavičke a v dobrej možnosti, no ťažkej pozícii mieril tesne vedľa bránky Gulácsiho. Už mohlo byť naozaj definitívne rozhodnuté.
68
Lipsko síce vyvinulo presing, lenže loptu nezískalo. PSG pokračuje do rýchleho protiútoku, kolmicu za obranu nemeckého tímu vyriešil Lukas Klostermann.
67
Yussuf Poulsen sa vrátil pomôcť svojej defenzíve a na vlastnej polovici ihriska fauloval, na trávniku skončil Ander Herrera.
66
Marcel Sabitzer to znova skúsil spred pokutového územia, jeho zakončenie mierilo nad bránku Rica a nebolo to za pomoci teču ako si Rakúšan myslel.
65
Tyler Adams a Neymar išli do súboja sklzmi, obaja sa trafili, ale sú v poriadku. Vhadzovať môže Angeliño z RB Lipsko.
64
changeStriedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza Kevin Kampl, prichádza Tyler Adams.
63
Kylian Mbappé si nabehol za obranu súpera, avšak ku kolmicu pred šestnástku sa nedostal. Zasiahol pred ním Dayot Upamecano.
62
changeStriedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza Konrad Laimer, prichádza Marcel Halstenberg.
62
Konrad Laimer pred malou chvíľou zbytočne dohral prakticky stratenú loptu. Odniesol to Presnel Kimpembe, ktorého hráč Lipska zasiahol sklzom a francúzsky stopér musel byť ošetrený. Bude v poriadku.
61
yellowCardŽltú kartu dostáva Konrad Laimer (RB Lipsko).
60
Hodina zápasu je za nami. PSG kráča do finále, zatiaľ čo Lipsko sa márne snaží duel aspoň zdramatizovať. Nezmenil to ani Marcel Sabitzer, ktorý mieril z hranice šestnástky do stredu bránky a zároveň náručia Rica.
59
Prudký center do šestnástky PSG si našiel brankár Sergio Rico. Pokus o rýchlu kontru nevyšiel, Kylian Mbappé mal od lopty ďaleko.
58
importantGól však platí, takže PSG vyhráva už o tri góly a toto vyzerá byť pre Lipsko prakticky neriešiteľná situácia!
57
VAR bude riešiť okrem ofsajdu aj možnosť, že Nordi Mukiele bol faulovaný, o čo sa mal postarať Leandro Paredes.
56
56
goalParíž dal gól!
Juan Bernat si zľava zbehol pred malé vápno, loptu pred ním odkopol Péter Gulácsi. Akcia PSG však pokračovala, keď Nordi Mukiele stratil loptu. Ángel Di María centroval do päťky, kde ostal JUAN BERNAT a hlavičkou prekonal Gulácsiho. Všetko istil Neymar, lopty sa dotkol za čiarou. VAR však rieši možný ofsajd.
55
Nízky center z priameho kopu defenzíva Lipska zvládla odvrátiť, Patrik Schick loptu odkopol čo naďalej od bránky Pétra Gulácsiho.
54
Nordi Mukiele síce vytlačil Neymara mimo pokutového územia, ale potom ho aj fauloval, čiže PSG bude mať k dispozícii priamy kop vhodný na center.
52
Emil Forsberg si z ľavého krídla naviezol loptu do streleckej pozície a z nejakých 20 metrov poslal tvrdý pokus. Mieril tesne nad brvno bránky Rica.
51
Patrik Schick síce zasiahol centrovanú loptu, ale nakoniec ju posledný trafil Marquinhos a od neho ide na opätovný rohový kop.
50
Thilo Kehrer odvrátil nebezpečný center do pokutového územia PSG, Lipsko získalo rohový kop.
49
Juan Bernat končí na trávniku vedľa svojej šestnástky, Marcel Sabitzer ho v snahe získať loptu fauloval. PSG môže rozvinúť prvú akciu po zmene strán.
48
Lipsko sa drží na útočnej polovici ihriska, kde sa snaží kombinovať. V úvode druhého polčasu je aktívnejším tímom, nakoľko aj musí byť.
47
Yussuf Poulsen si nenašiel loptu v šestnástke súpera. Potom o ňu ešte zabojoval a nakoniec sa od Dána odráža k Ricovi.
46
changeStriedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza Christopher Nkunku, prichádza Emil Forsberg.
Striedanie v tíme RB Lipsko: z ihriska odchádza Dani Olmo, prichádza Patrik Schick.
46
Začal sa druhý polčas.
Paríž Saint-Germain prvý polčas v podstate kontroval a po góloch Marquinhosa a Di Maríu je na najlepšej ceste do finále Ligy majstrov 2019/20. Lipsko nejaké šance malo, no potrebuje góly, ak chce po Atléticu zaskočiť aj francúzskeho favorita.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+3
Po faule na Olma ešte Lipsko zahrávalo priamy kop, ale Angeliñov center si našiel obranca Thiago Silva.
45+2
yellowCardŽltú kartu dostáva Presnel Kimpembe (Paríž Saint-Germain).
45
44
importantUž to mohlo byť o tri góly. Neymar si našiel prihrávku v pokutovom území a z prvej mieril technicky cez Mukieleho tesne vedľa vzdialenejšej žrdi.
43
PSG si druhým gólom vytvorilo fantastickú pozíciu do druhého polčasu. Lipsko sa ale ešte pokúsi o skorigovanie do prestávky.
42
42
Péter Gulácsi rozohrával veľmi zle. PSG loptu získalo, tá sa prihrávkou dostala do šestnástky a ÁNGEL DI MARÍA maďarského gólmana zblízka prekonal.
40
Posledných päť minút riadneho hracieho času v prvom polčase. Uvidíme do prestávky ešte nejaký gólový moment?
39
Lukas Klostermann sa síce Neymarom nechal oklamať, pred gólovou šancou Brazílčana čisto odtlačil stopér Nordi Mukiele.
38
Kylian Mbappé síce obdržal presný pas do pokutového územia, no cez dvojicu obrancov loptu netrafil ideálne. Péter Gulácsi si ju iba stiahol do rukavíc.
37
PSG naďalej kontroluje hru, ktorú ovláda momentálne v strede ihriska. Lipsko ju ani presingom nevie získať do svojej moci.
36
Kylian Mbappé si nespracoval loptu na ľavom krídle, na aut ju pred ním poslal obranca Nordi Mukiele. Juan Bernat môže vhadzovať.
35
35
importantK lopte sa postavil Neymar a namiesto toho, aby centroval, tak chcel nachytať Gulácsiho. Brazílčan vystrelil a Lipsko zachránila žrď.
34
Leandro Paredes sa presunul na pravé krídlo, kde bol faulovaný. Získal tak priamy kop vhodný na center.
33
Kevin Kampl síce Neymara okolo seba nepustil, no iba za cenu faulu, keďže ho potiahol za dres. Brazílčan mu dal nešťastne facku, nie je to nič vážne.
32
Konrad Laimer takticky fauloval pri poliacej čiare. PSG pri lopte v okolí stredového kruhu, kde sa ale teraz nič nedeje.
31
Akciu Lipska zastavil útočný faul už krátko po prekročení polovice hracej ploche. Ani PSG sa dlho v ofenzívnej fáze nezdržalo.
30
Neymar sa pokúsil poslať pas do šestnástky, kde zbiehal Kylian Mbappé, ale k lopte sa dostal iba brankár Péter Gulácsi.
29
Máme za sebou takmer polhodinu stretnutia. PSG vyhráva a je lepším i aktívnejším tímom, lenže Lipsko tiež malo svoje šance.
27
Yussuf Poulsen vyskočil až príliš vysoko, nešťastnú facku dostal Juan Bernat. Píska sa faul dánskeho kapitána Lipska.
25
25
importantKonrad Laimer si na pravom krídle prebral loptu, vošiel okolo Kimpembeho do pokutového územia a prihral pod seba. Yussuf Poulsen v obrovskej šance tesne minul bližšiu žrď.
24
Center chcel na zadnej žrdi zakončiť Yussuf Poulsen, to sa mu nepodarilo. Ubránil ho nemecký obranca Thilo Kehrer.
23
K priamemu kopu sa postavil Marcel Sabitzer a prudkú strelu mu dobre postavený múr zrazil nad brvno, Lipsko získalo rohový kop.
22
Dani Olmo končí tesne pred pokutovým územím súpera na hracej ploche, nasmeroval ho tam Presnel Kimpembe. Lipsko získala priamy kop vhodný na zakončenie.
21
Nordi Mukiele chcel prejsť dopredu po pravom krídle, lenže v strede poľa ho fauloval Neymar. Lipsko bude rozohrávať od poliacej čiary.
19
Centrovaná lopta z rohového kopu sa neujala,od svojej bránky tak bude môcť rozohrávať Rico. Na trávniku však ostal otrasený Presnel Kimpembe, no faul na neho sa nepískal.
18
Kevin Kampl nedokázal zakončiť center do pokutového územia. Odrazenú loptu si síce našiel Angeliño, lenže bude z toho len rohový kop.
17
17
importantKylian Mbappé sa uvoľnil od obrancov, nabehol si k malému vápnu, kde obdržal presnú prihrávku. Jeho zakončenie zblízka posledná inštancia – Péter Gulácsi, vyrazil na roh.
16
Dani Olmo sa chcel predrať dopredu po ľavom krídle, veľmi rýchlo ho čistým sklzom zastavil obranca Thilo Kehrer.
15
Štvrťhodina zápasu je za nami. PSG má viac z hry a aj teraz drží loptu a snaží sa kombinovať na útočnej polovici ihriska.
14
Christopher Nkunku v snahe získať loptu fauloval pred šestnástkou PSG. Lipsko potrebuje pridať, pretože už prehráva.
13
13
Neymar sa pripravoval k centru z ľavého krídla pred bránku, nakoniec poslal loptu Ángel Di María a skvele si nabehol MARQUINHOS, ktorého hlavička z bezprostrednej blízkosti nedala Gulácsimu žiadnu šancu.
12
Ani ďalší roh hráčom PSG nevyšiel podľa predstáv, avšak zákrátko francúzsky klub vybojoval priamy kop vhodný na center.
11
Juan Bernat centrom zľava neposlal loptu pred bránku, Nordi Mukiele ju zrazil na rohový kop. Center poslal na ďalší roh Yussuf Poulsen.
10
Neymar končí v strede poľa na trávniku, pritvrdil Marcel Sabitzer. Hlavný arbiter mu rovno dohovoril, aby to už nerobil.
9
Sergio Rico mal ďalšiu prácu. Tentoraz chytal pokus spred pokutového územia. Zakončenie po trávniku dokázal zneškodniť.
8
Christopher Nkunku nezasiahol center z pravého krídla. Lopta prepadla doľava, tam neuspel Angeliño, ktorý si odkopol loptu.
7
importantPéter Gulácsi dostal zlú malú domov a pod tlakom Neymara odkopol loptu iba do neho. Brazílčan guľatý nezmysel zrazil pred prázdnu bránku a Kylian Mbappé skóroval. Nakoniec sa pískala hra rukou od Neymara.
6
6
importantKylian Mbappé poslal fantastickú kolmicu za obranu. Neymar si nabehol do šestnástky a razom bol sám pred brankárom. Toho obstrelil a Lipsko zachránila žrď!
5
Christopher Nkunku si našiel loptu v šestnástke súpera. Zrazený pokus si našiel brankár Sergio Rico a bez problémov zasiahol.
4
Prvá lopta prišla aj do pokutového územia PSG, s tou si však poradil brankár Sergio Rico.
3
Lipsko je pri lopte v strede poľa. Začiatok stretnutia je opatrný z oboch strán. Je cítiť, že dnes ide naozaj oveľa.
2
Péter Gulácsi sa dostal k nákopu do jeho šestnástky, loptu si nenašli Kylian Mbappé ani Neymar.
1
PSG nastupuje v tradičných modrých dresoch ako favorit stretnutia, Lipsko je v bielo-červenom a dnes môže iba prekvapiť. Kto postúpi do finále?
1

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Upamecano, Mukiele – Laimer, Kampl, Sabitzer, Angeliño – Olmo, Nkunku – Y. Poulsen.
Náhradníci: Mvogo, Tschauner – Orban, Haidara, Forsberg, Adams, Lookman, Schick, Halstenberg, Borkowski, Novoa, Wosz.

Paríž Saint-Germain: S. Rico – Kehrer, Kimpembe, Silva (C), Bernat – A. Herrera, Marquinhos, Paredes – Di María, Mbappé, Neymar.
Náhradníci: Bulka, Innocent – Verratti, Choupo-Moting, Icardi, Sarabia, Kurzawa, A. Diallo, Draxler, Gueye, Dagba..
RB Lipsko

Nemecký klub je veľkým prekvapením v semifinále Ligy majstrov. Po postupe cez Tottenham dokázal nemecký klub vyradiť aj favorizované Atlético Madrid po výhre 2:1, o ktorej rozhodol americký záložník Tyler Adams. Lipsko, ktoré bolo založené len v roku 2009, postúpilo medzi kvarteto najlepších tímov prvýkrát v histórii a jeho tréner Julian Nagelsmann sa stal najmladším koučom, ktorý dostal tím do semifinále LM. To všetko aj bez Tima Wernera, ktorý po prestupe do Chelsea už hrať nemôže.

Paríž Saint-Germain

PSG bolo vo štvrťfinále na pokraji vypadnutia s Atalantou, avšak potom prišla fantastická otočka v závere. V 90. minúte sa presadil Marquinhos a v tretej minúte nadstavenia rozhodol Maxim Choupo-Moting. Brazílčan Neymar sa stal Hráčom týždňa v Lige majstrov. Francúzsky gigant bude v semifinále proti Lipsku favoritom. Najprestížnejšiu trofej ešte nikdy nevyhral a medzi kvartetom najlepších je prvýkrát od sezóny 1994/95. Veľkou stratou je absencia Keylora Navasa a hrať možno nebude ani Idrissa Gueye.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Lipsko senzáciu nedosiahlo, PSG vysoko vyhral a je vo finále