Halák opäť vychytal výhru, no tréner hundral: Také strely zvyčajne chytá

Jaroslav Halák zasahuje pri akcii Martina Nečasa z Caroliny.
Jaroslav Halák zasahuje pri akcii Martina Nečasa z Caroliny. (Autor: TASR/AP)
Marián Szűcs|18. aug 2020 o 06:57

Boston i Tampa potrebujú už len jedno víťazstvo.

TORONTO, EDMONTON. Slovenskí hokejisti Erik Černák, Jaroslav Halák a Zdeno Chára sú krok od postupu do druhého kola play off NHL.

Ich tímy totiž v noci vyhrali a v sériách vedú 3:1 na zápasy. K potvrdeniu postupu potrebujú už len jedno víťazstvo.

Halák vychytal výhru Bostonu nad Carolinou 4:3, stačilo mu na to iba 16 úspešných zákrokov. Jeho spoluhráč a kapitán tímu Chára odohral vyše 19 minút a mal plusový bod.

Obranca Černák bol pri víťazstve Tampy nad Columbusom 2:1, aj on odohral vyše 19 minút.

V tretej tretine nevidel puk

Boston prehrával po dvoch tretinách 0:2, ale v záverečnej časti predviedol štvorgólovú smršť v priebehu necelých siedmich minút a Carolina v záverečnej hre bez brankára už len znížila vďaka Teräväinenovi.

Halák nemal veľa zákrokov (pri devätnástich strelách a troch góloch mal úspešnosť len 84,2 percenta), ale vyloženú chybu nespravil.

"Nebola to preňho jednoduchá situácia, lebo v tretej tretine vlastne nevidel puk," vravel televízny komentátor po treťom góle Caroliny.

Na prvý pohľad sa zdalo, že Halák pustil za chrbát ľahkú strelu, no pri opakovaných záberoch bolo vidieť, že mal zakrytý výhľad a puk bol tečovaný.

Bola to vôbec prvá strela Caroliny v záverečnej tretine na bránku Bostonu.

Tréner: Také strely zvyčajne chytá

Prvé dva góly dostal Halák po strelách zo strednej vzdialenosti, puk mu zakaždým prešiel popod lapačku.

"Také strely zvyčajne chytá. Obe sa dali chytiť," posťažoval sa kouč Bostonu Bruce Cassidy.

"Ale títo hráči vedia, že víťazíme aj prehrávame ako tím. Som si istý, že chceli Jarovi pomôcť a nakoniec sa puk odrazil naším smerom," dodal Cassidy pre nhl.com.

Slovenský gólman mal byť v play off dvojkou Bostonu, no cez víkend tím nečakane z rodinných dôvodov opustil Fín Tuukka Rask. Halák odvtedy nastúpil na druhý zápas a vychytal druhé víťazstvo.

"Jaro je mentálne aj fyzicky pripravený na to, aby túto situáciu zvládol," komentoval generálny manažér Bostonu Don Sweeney pre nhl.com.

NHL 2019/2020 - 1. kolo play off:

Columbus - Tampa Bay 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 26. Atkinson (Dubois, Werenski) - 21. Goodrow (Coleman, Gourde), 25. Gourde (Shattenkirk, Goodrow)

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19:11 minúty, do štatistík si pripísal jeden bodyček a päť zablokovaných striel/

/stav série - 1:3/

Carolina - Boston 3:4 (1:0, 1:0, 1:4)

Góly: 10. J. Williams (Gardiner, Trocheck), 33. Martinook (Aho), 59. Teräväinen (Skjei, Hamilton) - 48. DeBrusk (O. Kaše, Clifton), 51. Clifton (Nordström, Wagner), 52. Marchand (Krug), 55. DeBrusk (O. Kaše, Krejčí).

Brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal celý zápas, mal 16 úspešných zákrokov

Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 19:10 minúty, mal plusový bod, tri hity a raz vystrelil na bránku

Arizona - Colorado 1:7 (1:3, 1:1, 0:3)

Góly: 34. Chychrun (Oesterle, Hinostroza) - 15. Nieto (Calvert, Bellemare), 17. Kadri (Landeskog, Rantanen), 20. Kadri (MacKinnon, Makar), 32. Donskoi (Burakovsky, Kadri), 41. Makar, 43. Calvert (MacKinnon, Graves), 57. Rantanen (Johnson, Landeskog).

Vancouver - St. Louis 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: 21. J. T. Miller (Edler) - 17. O'Reilly (Pietrangelo), 27. O'Reilly (Perron), 36. Pietrangelo (O'Reilly, Perron).

/stav série - 2:2/

Domov»Hokej»NHL»Halák opäť vychytal výhru, no tréner hundral: Také strely zvyčajne chytá