Montreal je bezradný, Tatar ani nevystrelil na bránku a mal dva mínusové body

Prekonaný Carey Price.
Prekonaný Carey Price. (Autor: TASR)
TASR|18. aug 2020 o 23:56

Philadelphia má neprekonateľnú obranu.

TORONTO. Hokejisti Philadelphie Flyers zvíťazili v utorkovom štvrtom zápase štvrťfinále Východnej konferencie play off NHL nad Montrealom 2:0 a v sérii vedú 3:1.

Slovenský reprezentant Tomáš Tatar odohral za Canadiens 13:53 minúty bez strely na bránku a nazbieral dve "mínusky".

O triumfe Philadelphie rozhodli góly Michaela Raffla a Phillipa Myersa, brankár Carter Hart neinkasoval v druhom zápase za sebou.

Tatar: Ešte nie je koniec

Oporou v bránke Philadelphie bol opäť Carter Hart, ktorý si pripísal druhé čisté konto v priebehu menej ako 48 hodín. Tentoraz zaznamenal 29 zákrokov.

"Nie je to pekné, keď sa vám nepodarí skórovať v dvoch stretnutiach za sebou. Musíme to hodiť za hlavu. Mali sme šance, nevedeli sme však trafiť do siete. Cítim, že keď to tam raz spadne, potom to už pôjde. Musíme byť skrátka aktívnejší pred bránkou. Ešte nie je koniec. Dáme sa dokopy a pripravíme sa na ďalší zápas," citovala oficiálna stránka NHL Tatara.

Pred Hartom sa podarilo dvakrát za sebou vychytať nulu vo finále Východnej konferencie v roku 2018 Bradenovi Holtbymu z Washingtonu.

"Postavil pre nás v bránke stenu, je mimoriadne pokojný. V tejto chvíli je najlepší v lige," vyjadril obdiv k spoluhráčovi obranca Myers.

Útočník Montrealu Phillip Danault si však myslí, že problém je v útočnej snahe Canadiens: "Nemyslím si, že by sme Harta priveľmi otestovali v predchádzajúcich dvoch dueloch. Musíme byť lepší v blízkosti bránky a prejaviť hlad po góle."

Capitals sa vyhli vyradeniu

Washington v zostave so slovenským útočníkom Richardom Pánikom víťazstvom nad New Yorkom Islanders 3:2 znížil stav série na 1:3 zo svojho pohľadu.

Capitals výrazne pomohol kapitán Alexander Ovečkin, ktorý dvoma gólmi nadviazal na presný zásah Jevgenija Kuznecova a zariadil obrat v skóre. Pánik odohral 9:23 min a vyslal dve strely na bránku.

"Ak budeme hrať takto, máme dobrú šancu zvrátiť sériu. Holtby bol v bránke neuveriteľný, Kuznecov nás naladil na správnu vlnu. Zatiaľ je to iba jeden zápas, musíme sa pripraviť na ďalší," povedal Ovečkin. Z 0:3 na 4:3 na zápasy zvrátili sériu zatiaľ štyri tímy v histórii.

Prvý tím postúpil

Prvým tímom, ktorý postúpil do 2. kola play off je Vegas Golden Knights. Hokejisti Vegas síce prehrávali s Chicagom od 19. minúty 0:2, no nakoniec sa tešili z postupu.

Víťazný gól strelil v 42. min Alex Tuch. "Zlatí rytieri" potvrdili post nasadenej jednotky Západnej konferencie.

Jeden úspech chýba na postup Dallasu, ktorého rozhodujúci gól proti Calgary padol tiež v 42. minúte. Postaral sa o neho švédsky obranca John Klingberg.

"Skvelú prácu vykonal Mattias Janmark, ktorý podržal puk a našiel ma. Naviazal na seba protihráča a aj tiesnený dokázal skvele prihrať. Ja som si iba nakorčuľoval a vypálil som," prenechal zásluhy spoluhráčovi autor víťazného zásahu. Dallas sa dokázal už v druhom stretnutí za sebou vyrovnať s absenciou brankárskej jednotky Bena Bishopa, medzi žrde sa opäť postavil Anton Chudobin.

NHL 2019/2020

Play off - Východná konferencia - štvrťfinále

Montreal - Philadelphia 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

/stav série: 1:3/

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:11 minúty, si pripísal dva mínusové body a jeden bodyček/

Góly: 7. Raffl, 38. Myers.

Dallas - Calgary 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

/stav série: 3:2/

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 10:32 minúty, pripísal si dve strely na bránku, dva bodyčeky a jednu zblokovnú strelu/

Góly: 11. Jamie Benn, 42. Klingberg - 20. Backlund.

NY Islanders - Washington 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

/stav série: 3:1/

/útočník Richard Pánik (Washington) odohral 9:23 minúty, dva razy vystrelil na bránku. Obranca Martin Féherváry do zápasu nenastúpil/

Góly: 4. Pageau, 10. Barzal - 24. Kuznecov, 26. a 44. Ovečkin.

Vegas - Chicago 4:3

/konečný stav série: 4:1/

Góly: 20. Pacioretty, 21. Mark Stone, 28. Martinez , 42. Tuch - 11. Toews, 19. DeBrincat, 25. P. Kane.

Domov»Hokej»NHL»Montreal je bezradný, Tatar ani nevystrelil na bránku a mal dva mínusové body