Skvelý Halák vychytal tretiu výhru v rade a Boston sa raduje z postupu

Jaroslav Halák pri zákroku.
Jaroslav Halák pri zákroku. (Autor: SITA)
TASR|19. aug 2020 o 21:23

Ďalej postupuje aj Tampa.

TORONTO. Hokejisti Bostonu postúpili do semifinále Východnej konferencie play off NHL. V piatom stretnutí 1. kola v Toronte zdolali Carolinu 2:1 a v sérii uspeli 4:1 na zápasy.

Rovnakým pomerom postúpila tiež Tampa Bay, ktorá aj vďaka asistencii Erika Černáka zvíťazila nad Columbusom 5:4 po predĺžení. Montreal zdolal Philadelphiu 5:3 a znížil stav série na 2:3.

Černák bol aktívny

Tampa prehrávala ešte v 50. minúte 2:4, no podarilo sa jej vyrovnať a v šiestej minúte predĺženia rozhodol o jej triumfe Brayden Point. Černák odohral celkovo 22:09 minút a okrem asistencie si pripísal aj dva hity a tri zblokované strely.

O výhre Bostonu rozhodli góly Davida Krejčího a Patricea Bergerona v druhej tretine. Bergeron tesne pred koncom druhej tretiny kurióznym gólom nachytal českého gólmana Mrázka.

Slovenský brankár Jaroslav Halák chytil v bránke Bruins 23 z 24 striel, mal 95,8-percentnú úspešnosť zákrokov. Obranca a kapitán Zdeno Chára odohral vyše 20 minút, zablokoval jednu strelu.

Chára pomohol Halákovi

Zaujal momentom z druhej tretiny, keď za stavu 1:0 hrala Carolina presilovku a dostala sa do veľkej šance.

Strela sa už odrážala do brány, keď Halákovi pomohol jeho krajan Zdeno Chára a odpratal puk do bezpečia.

Montreal sa udržal v hre aj bez bodového prispenia Tomáša Tatara, jedným z hrdinov Canadiens bol dvojgólový Joel Armia.

Slovenský útočník absolvoval na ľade 17:23 min, na konte mal tri strely na bránku, štyri hity a jednu zblokovanú strelu.

Na pokraji vypadnutia sú obhajcovia Stanleyho pohára zo St. Louis, Vancouveru podľahli 3:4 a v sérii prehrávajú 2:3.

NHL 2019/2020 - 1. kolo play off - výsledky - streda a štvrtok:

Boston - Carolina 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Góly: 36. Krejčí (Pastrňák, Bergeron), 40. Bergeron (Pastrňák, Krejčí) - 10. Fleury (Aho, Martinook)

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 20:21 min, zablokoval jedno strelu a raz stratil puk/

/brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal celý zápas, kryl 23 z 24 striel, úspešnosť 95,8 percenta/

/konečný stav série: 4:1, Boston postúpil do semifinále konferencie/

Tampa Bay - Columbus 5:4 pp (2:1, 0:2, 2:1 - 1:0)

Góly: 6. Johnson (Černák, Cirelli), 7. Coleman (Bogosian), 53. Shattenkirk (Point, Kučerov), 59. Cirelli (Point, Kučerov), 66. Point (Kučerov) - 12. Foligno (Wennberg, Atkinson), 30. Stenlund (Jones, Atkinson), 40. Wennberg (Gavrikov, Foligno), 50. Bjorkstrand (Dubois, Gavrikov)

/obranca Erik Černák (Tampa) odohral 22:09 min, zaznamenal asistenciu, rozdal dva bodyčeky a zablokoval tri strely/

/konečný stav série: 4:1, Tampa postúpila do semifinále konferencie/

Colorado - Arizona 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)

Góly: 5. Kadri (Landeskog, MacKinnon), 9. Girard (Burakovsky, Compher), 19. Kadri (Burakovsky, Donskoi), 30. MacKinnon (Rantanen), 31. MacKinnon (Rantanen, Makar), 39. Zadorov (MacKinnon, Landeskog), 56. Compher (Nieto) - 47. Keller (Demers, Stepan)

/konečný stav série: 4:1, Colorado postúpilo do semifinále konferencie/

Philadelphia - Montreal 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

Góly: 23. Voráček (Giroux, Provorov), 27. Voráček (Giroux, Couturier), 51. Farabee (Voráček, Couturier) - 3. Armia (Ouellet, Kulak), 31. Armia (Kulak), 32. Gallagher (Suzuki, Drouin), 51. Suzuki (Drouin), 60. Danault (Lehkonen)

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 17:23 min, trikrát vystrelil na bránku, rozdal štyri bodyčeky, zablokoval jednu strelu a raz stratil puk/

/stav série: 3:2/

St. Louis - Vancouver 3:4 (2:1, 1:3, 0:0)

Góly: 16. Schenn (Sundqvist), 20. O'Reilly (Blais, Dunn), 26. Sanford (Thomas, Bozak) - 14. Motte, 32. Miller (Virtanen, Pettersson), 37. Virtanen (Miller, Pettersson), 39. Motte (Sutter, Stecher)

/stav série: 2:3/

Domov»Hokej»NHL»Skvelý Halák vychytal tretiu výhru v rade a Boston sa raduje z postupu