Andrija Balic z DAC Dunajská Streda. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME, TASR|27. aug 2020 o 19:15

V 2. predkole budú DAC a Slovan.

BRATISLAVA. V druhom predkole Európskej ligy sa zo slovenských klubov predstavia iba Slovan Bratislava a Dunajská Streda.

Svojich súperov spoznajú v pondelok, zápasy nasledujúcej fázy sú na programe 17. septembra.

Dunajská Streda sa do druhého predkola prebojovala cez islandský FH Hafnarfjördur 2:0 vďaka gólom Andriju Baliča a Erica Ramireza.

Naopak, úlohu favorita nepotvrdila Žilina, ktorá na ihrisku waleského The New Saints nezvládla predĺženie a prehrala 1:3. Po riadnom hracom čase bol stav vyrovnaný 1:1.

V úlohe outsidera bol iba Ružomberok, ktorému v Ženeve proti tamojšiemu Servette nevyšiel druhý polčas a prehral 0:3.

Slovan sa do druhého predkola Európskej ligy dostal po vypadnutí z Ligy majstrov, keď kontumačne prehral s faerským Klaksvíkom.

Európska liga - 1. predkolo (na jeden zápas bez divákov):

Hafnarfjördur - Dunajská Streda 0:2 (0:1)

Góly: 23. Balič, 76. Ramirez

Rozhodoval: Barcelo (Gib.), ŽK: Jónsson, Thórisson - Schäfer

Hafnarfjördur: Nielsen - Vidarsson, Thórisson, Kristjánsson, Gunnarsson - Hafsteinsson (71. Gudnason), Jónsson (58. Finsen), Sverrisson (82. Sigurdsson) - Helgason, Finsen, Lennon

Dunajská Streda: Jedlička - Blackman, Müller, Kružliak, Davis - Balič, Schäfer - Divkovič (71. Fábry), Friede, Kalmár - Ramirez

Hlas po stretnutí:

Bernd Storck, tréner Dunajskej Stredy: "Sme veľmi šťastní, že sme sa dostali do druhého predkola. Od prvých minút sme kontrolovali hru, odohrali sme perfektný zápas. Boli sme lepší, snažili sme sa hrať náš futbal. Dominovali sme aj napriek tomu, že sme hrali proti silnému mužstvu, ktoré je tretie v islandskej lige. Aj napriek tomu sme boli lepším tímom od prvej minúty, hrali sme sebavedomo, mali sme šance, vytvárali sme tlak na súpera a zaslúžene sme sa aj ujali vedenia.

Druhý polčas sme už nezačali tak dobre. Vedeli sme, že súper zvýši obrátky v snahe vyrovnať, no my sme opäť veľmi dobre zareagovali. Snažili sme sa ísť za druhým gólom, čo sa nám podarilo, a mali sme aj ďalšie šance. Sme veľmi šťastní z postupu do druhého predkola. Aj hráčom som prízvukoval, že práve pre toto dreli celý rok, a je super, že teraz prišla odmena. Postup je výborný pre nás, ale aj pre fanúšikov a celý klub."

The New Saints - Žilina 3:1 pp (1:1, 0:0)

Góly: 56. Robles, 100. Smith, 108. Ciešlewicz (z 11 m) - 76. Myslovič (z 11 m)

Rozhodoval: Lukjančukas (Lit.), ŽK: Brobbell, Astles, Harrington, Redmond, Smith - Minárik, Sluka, Gono, ČK: 108. Sluka (Žilina) po 2. ŽK

TNS: Harrison - Spender (48. Harrington), Astles, Hudson, Marriott - Brobbell (81. Smith), Redmond (104. Routledge), Holland, Mullan - Robles (87. Ciešlewicz), Edde

Žilina: Petráš - Vallo, Minárik, Kopas, Sluka - Bernát (90.+3 Bičachčjan), Gono, Myslovič - Ďuriš (117. Kaprálik), Paur (85. Kurminowski), Iľko (101. Rusnák)

Jakub Paur, kapitán Žiliny: "Všetci sme boli pred zápasom odhodlaní. Vedeli sme o súperových kvalitách vo vzduchu po štandardných situáciách. Veľa sme ich ustáli, no prišla jedna, po ktorej sme prehrávali. Museli sme ísť za gólom, čo sa nám podarilo našou zlepšenou hrou. Žiaľ, aj druhý gól domácich prišiel z rohu, porazili nás zo štandardiek. Je to škoda, v prvom polčase som mohol dať gól pri mojej tutovke a mohlo to celé vyzerať inak. Nemáme sa za čo hanbiť."

Servette Ženeva - Ružomberok 3:0 (0:0)

Góly: 54. Stevanovič, 77. Mendy, 86. Antunes

Rozhodoval: Kopijevskyj (Ukr.), ŽK: Tasar, Rouiller - Zsigmund, Múdry, Maslo

Servette: Frick - Sauthier, Rouiller, Sasso, Mendy - Ondua, Cognat (86. Maccoppi) - Stevanovič, Imeri (76. Cespedes), Tasar (69. Antunes) - Kyei

Ružomberok: Macík - Čurma, Maslo, Mojžiš - Múdry (65. Brenkus), Kochan, Zsigmund, Takáč (60. Ďungel), Madleňák - Almási (70. Bobček), Gerec

Ján Haspra, tréner Ružomberka: "Nie je čo hodnotiť, moje mužstvo zápas nezvládlo po žiadnej stránke. Boli sme strašne bojazliví a výkon bol nekvalitný. Veľa hráčov išlo pod svoje možnosti a to sa v takomto zápase nesmie stať. Aj cez prestávku v kabíne boli všetci živí, ale na ihrisku to vyzeralo inak. Robili sme veľa chýb, často sme zbytočne prichádzali o loptu. Jednoducho, veľké sklamanie."

Domov»Futbal»Európska liga»Dunajská Streda postúpila, Žilina nezvládla predĺženie a Ružomberok neprekvapil