Zdeno Chára. (Autor: SITA/AP)
TASR|29. aug 2020 o 17:49

Chára je profesionál, vraví Coffey.

BOSTON. Kapitán hokejistov Bostonu Bruins Zdeno Chára bol v uplynulých sezónach zvyknutý na veľkú porciu stráveného času na ľade.

Slovenský obranca patril medzi najvyťaženejších hráčov v lige, no s pribúdajúcim vekom sa jeho úlohy menia a ubúda mu aj časový údaj v počte minút na zápas.

Chára na túto zmenu reagoval tak, že sa napriek tomu snaží hrať na maximum.

Je aktuálne najstarším hráčom NHL

Vlani sa 43-ročný Chára stal 21. hokejistom v histórii NHL, ktorý zaokrúhlil počet zápas v profilige na 1500.

Je aktuálne najstarším hráčom ligy a s 206 centimetrami je aj najvyšší v jej storočnej histórii. S Bostonom podpísal zmluvu ako voľný hráč pred sezónou 2006/2007.

Hneď v tej sezóne si vytvoril osobný rekord v priemernom počte minút na ľade - 27:33. V tomto ročníku odohral v základnej časti 68 zápasov, na ľade bol v priemere 21:01 minúty na zápas. V prebiehajúcom play off mu tento údaj klesol na 19:30.

Vo vyraďovačke v sezóne 2012/2013, v ktorej Bruins prehrali vo finále Stanleyho pohára s Chicagom Blackhawks, bol Chára na ľade v priemere 29:32. Dva roky predtým pri zisku titulu hral 27:39 minút za zápas.

Chára: Snažím sa hrať stále na maximum

"Pre mňa je najdôležitejšie hrať dobre v defenzíve. Robím pre tím všetko, čo môžem, v obrannej i útočnej zóne. Neviem, či sa moja úloha v tíme mení. Snažím sa hrať stále na maximum. Nezáleží na tom, s kým som vo dvojici," citoval Cháru portál nhl.com.

Chárov skrátený čas na ľade si všimol aj Paul Coffey. Štvornásobný víťaz Stanleyho pohára a trojnásobný držiteľ Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu, ukončil svoju kariéru v roku 2001 ako 40-ročný po 21 sezónach v NHL.

"Najťažšie je uvedomiť si, že starnete. Už nemôžete robiť to, čo predtým. Ale Chára je profesionál. Prijíma to, aj keď niektorí sa s touto myšlienkou nemôžu zmieriť. Hokej je príliš dobrý, skvelých hráčov je veľa. Táto hra sa nemôže točiť iba okolo vás," povedal Coffey.

Domov»Hokej»NHL»Chára je na ľade menej. Najťažšie je uvedomiť si, že starnete, vraví legenda