Žilina nastrieľala šesť gólov, Ružomberok stále čaká na prvú výhru

Vaan Bičachčjan (vľavo) a brankár Matej Markovič v zápase MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce. (Autor: Erika Ďurčová - TASR)
TASR|30. aug 2020 o 21:29

Dunajská Streda je naďalej stopercentná.

ŽILINA. Futbalisti DAC Dunajská Streda sú naďalej bez straty bodu na čele Fortuna ligy.

V nedeľňajšom dueli 5. kola vyhrali na ihrisku FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:1 a na konte majú 15 bodov.

Rozhodujúci gól zaznamenal v 84. minúte útočník Marko Divkovič.

Fortuna liga: Momenty zo zápasu MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce: fotogaléria

30.8.2020

Futbalisti MŠK Žilina zdolali doma MFK Zemplín Michalovce vysoko 6:2.

V neúplnej tabuľke im patrí priebežne druhá priečka so šesťbodovým mankom na Dunajskú Stredu.

Dva góly domácich zaznamenal poľský útočník Dawid Kurminowski.

Futbalisti MFK Ružomberok remizovali s FK Pohronie Žiar nad Hronom - Dolná Ždaňa 0:0.

Stále tak čakajú na prvé víťazstvo v novej ligovej sezóne, na konte majú štyri body za remízy.

Fortuna liga - 5. kolo:

Zlaté Moravce - Dunajská Streda 1:2 (1:1)

Góly: 24. Hrnčár - 36. Kalmár (z 11 m), 84. Divkovič

Rozhodovali: Kružliak - Pozor, Ferenc. ŽK: Čonka, Grozdanovski, Balaj, Moško - Balič, Malý, Jedlička

Divákov: 1903

Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

Hlasy po zápase

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatých Moraviec: "Chcem pogratulovať súperovi k víťaztvu. V prvom polčase sme sa tlačili hore, podarilo sa nám streliť gól. Po zmene strán sme sa dostali do hlbokého bloku, dostali sme gól a v závere nám chýbalo aj šťastie pri vyloženej šanci, keď lopta skončila na brvne."

Bernd Storck, tréner Dunajskej Stredy: "Potvrdilo sa, čo sme očakávali. Zlaté Moravce sú doma nebezpečné, porazili Slovan. Postupne sme sa čoraz viac dostávali do zápasu. V druhom polčase sme dominovali, dali sme druhý gól, v závere sme mali aj šťastie, ale myslím, že sme si víťazstvo zaslúžili."

Žilina - Michalovce 6:2 (2:0)

Góly: 17. a 74. Kurminowski (prvý z 11 m), 40. Ďuriš, 49. Myslovič, 61. Kiwior, 68. Bičachčjan - 56. Žofčák, 66. Bagala

Rozhodovali: Dohál - Hancko, Košecký. ŽK: Vojtko

Divákov: 1192

Pavol Staňo, tréner Žiliny: "Ja si myslím, že toto bola dobrá reakcia na tie posledné zápasy, na ten tlak, ktorý na nás je a teším sa, že chlapci podali celkom dobrý výkon. Je to vždy ťažké, po takej, ja si myslím, že nezaslúženej kritike, nejako sa znova reštartovať. Úvod bol trošku nervózny, ale myslím si, že po prvom góle sme sa trochu upokojili a pramenilo z toho šesť gólov

Mali sme aj ďalšie šance, ale aj súper mal situácie, z ktorých mohol streliť gól. Ja si myslím, že pre diváka veľmi zaujímavý zápas, hlavne pre toho nášho. Chlapci si dnes zaslúžili potlesk a ja im ďakujem za odvedený výkon."

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec: "Súper vyhral zaslúžene, dal šesť gólov. Nám chýbala väčšia agresivita, hovorili sme si, že musíme byť aktívnejší, viac napádať. Po zisku lopty sme mali pomalý prechod do útoku a aj keď sme si vypracovali dosť šancí, stále nám chýba lepšia prihrávka a lepšia finálna fáza.

Dostali sme šesť gólov, dalo sa im predísť, upozorňovali sme hráčov presne na tieto situácie, z ktorých sme dostali góly. Bohužiaľ, musíme pracovať ďalej, čaká nás najbližší zápas, máme reprezentačnú prestávku, musíme dať hlavy hore a veriť tomu, že sa náš káder doplní a potom budú výsledky lepšie."

Ružomberok - Prohronie 0:0 (0:0)

Rozhodovali: Ziemba - Štrbo, Halíček. ŽK: Takáč, Čurma, masér Zámocký, Mrva - Chríbik, Mazan, Badollo

Divákov: 1073

Ján Haspra, tréner Ružomberka: "Vedeli sme, že nás čaká veľmi náročný zápas, lebo Pohronie je veľmi kvalitný súper, ktorý sa pred novou sezónou veľmi rozumne posilnil. Prvých dvadsať minút sme boli zakríknutí aj stvrdnutí z toho všetkého, z programu, ktorý máme nabitý. Ale postupom času, hlavne v druhom polčase sme sa trošku rozbehli.

Optická prevaha bola na našej strane, ale Pohronie sa dostávalo z toho nášho tlaku do šancí, ktoré nepremenilo. Aj my sme mali svoje príležitosti. Jednoznačne sme chceli výsledok strhnúť na svoju stranu, chceli sme tri body. Vložili sme do toho všetko, ale nepodarilo sa nám dať gól. Sme z toho smutní, ale čo chlapci odviedli po fyzickej stránke, za to by som ich chcel pochváliť."

Mikuláš Radványi, tréner Pohronia: "Zápas sme začali dobre, mali sme viac z hry. V prvom polčase sme si vypracovali dve šance, ale finálna fáza nebola ideálna, či Blahúta alebo Bimenyimanu. Prekvapilo ma, že druhý polčas sme hrali zakríknuto, dali sme viac priestoru domácim.

Vedeli sme, že súper bude hrýzť, samozrejme, chcel stretnutie vyhrať. Potom sme za päť minút mohli zápas rozhodnúť, najprv Bimenyimana trafil brvno a potom Blahút mal stopercentnú šancu. V závere sme očakávali tlak domácich, ten aj prišiel. Mali tam aj šance, no som rád, že sme remizovali. Bod zvonku sa počíta, tak som spokojný."

Domov»Futbalnet»Žilina nastrieľala šesť gólov, Ružomberok stále čaká na prvú výhru