V živote sa mu to nepodarilo. Gombos na grandslame postúpil do druhého kola

Súperovi nedovolil získať ani set.

US Open 2020 - muži, dvojhra - 1. kolo

Norbert Gombos (SR) - Radu Albot (Mold.) 6:4, 6:1, 6:4

Marin Čilič (Chor.-31) - Denis Kudla (USA) 6:7 (3), 3:6, 7:5, 7:5, 6:3

NEW YORK. Slovenský tenista Norbert Gombos sa prvýkrát v kariére prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji. V úvodnom kole US Open zdolal Moldavca Radua Albota 6:4, 6:1, 6:4.

Jeho ďalším súperom v New Yorku bude šampión z roku 2014 Chorvát Marin Čilič, ktorý proti Američanovi Denisovi Kudlovi otočil z 0:2 na sety a triumfoval 6:7 (3), 3:6, 7:5, 7:5, 6:3.

Albota zdolal druhý raz v kariére

Gombosovi vyšiel úvod stretnutia s Albotom a po rýchlom brejku sa ujal vedenia 3:0. Moldavec síce v ďalších minútach vyrovnal na 3:3, no koncovka prvého setu patrila Gombosovi, ktorý za stavu 5:4 súpera po druhý raz v zápase brejkol.

Slovenský daviscupový reprezentant kvalitne servoval, pri dlhších výmenách dokázal Albota zatlačiť do defenzívy a zakončiť víťazným úderom.

V druhom dejstve Gombos úplne ovládol dianie na dvorci a Albotovi odskočil na 5:0. O osude tretieho setu rozhodol Gombosov brejk v "maratónskom" piatom geme za stavu 2:2.

Zverenec trénera Tibora Tótha vo Flushing Meadows nadviazal na triumf nad Albotom z challengeru vo francúzskom Orleans z roku 2016 a upravil vzájomnú bilanciu na 2:1.

Gombos: Som spokojný

"Som veľmi šťastný a spokojný s mojím výkonom. Dôležité bolo, že som chytil začiatok zápasu.

Aj napriek menším komplikáciám, keď súper vyrovnal na 3:3, som to ustál a dokázal vyhrať prvý set. To mi dodalo sebavedomie a v druhom sete som dominoval.

Zlomový moment tretieho setu prišiel v piatom geme, keď som dokázal vyhrať veľmi dlhý gem pri jeho servise a následne som brejk potvrdil.

Potom som to už doservoval. Som veľmi rád, že som dokázal vyhrať svoj prvý grandslamový zápas," uviedol tridsaťročný rodák z Galanty pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.

Domov»Tenis»US Open»V živote sa mu to nepodarilo. Gombos na grandslame postúpil do druhého kola