Dallas so Sekerom nerozhodol ani na druhý pokus, Colorado vyrovnalo sériu

Radosť hokejistov Colorado Avalanche po strelenom góle.
Radosť hokejistov Colorado Avalanche po strelenom góle. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. sep 2020 o 06:59

Dallas prišiel o vedenie v sérii.

NHL play off - 2. kolo

Dallas - Colorado 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 18. Heiskanen (Janmark, Gurjanov) - 20. Zadorov (Namestnikov), 28. Makar (Rantanen, Girard), 44. Rantanen (MacKinnon, Burakovsky), 58. MacKinnon

Brankári: Chudobin - Hutchinson, strely na bránku: 28:24

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 14:41 min, rozdal jeden bodyček, zablokoval štyri strely a stratil dva puky/

/stav série - 3:3/

EDMONTON. Hokejisti Colorada si vynútili rozhodujúci siedmy zápas o postup do finále Západnej konferencie NHL.

V šiestom súboji 2. kola play off zvíťazili nad Dallasom so slovenským obrancom Andrejom Sekerom 4:1 a vyrovnali stav série na 3:3. Siedmy duel je na programe v piatok o 22.00 SELČ.

MacKinnon opäť bodoval

Stars sa ujali vedenia zásluhou Fína Mira Heiskanena, ktorý predĺžil svoju bodovú sériu už na sedem zápasov (3+8), čím vytvoril nový klubový rekord obrancu v play off.

Ešte v závere prvej tretiny však vyrovnal strelou od modrej Nikita Zadorov a v 28. minúte sa o kľúčový gól postaral ďalší bek Cale Makar. Colorado si už vedenie postrážilo a strelilo ďalšie dva góly.

Nathan MacKinnon s bilanciou 1+1 natiahol svoju skvelú bodovú šnúru, pripísal si minimálne bod vo všetkých 14 stretnutiach (deväť gólov a 16 asistencií) v nadstavbe.

Zaradil sa tým na druhé miesto ligovej histórie, keď vyrovnal série Marka Messiera (Edmonton Oilers, 1988) a Bobbyho Orra (Boston Bruins, 1970).

Rekord drží Bryan Trottier, ktorý bodoval v prvých 18 zápasoch play off v roku 1981.

Tréner Dallasu: Opory musia zabrať

"Treba sa učiť z predchádzajúcich zápasov, vziať si z nich to dobré a pracovať na veciach, v ktorých sa potrebujete zlepšiť," vyslovil MacKinnon.

"My tak robíme. Každý zápas si zanalyzujeme, snažíme sa zlé veci odstrániť a na pozitívnych momentoch ďalej stavať. Čaká ma môj tretí zápas číslo sedem, dosiaľ som ani jeden nevyhral. Chcem to zmeniť. Verím, že sa nám podarí prebojovať do 3. kola," dodal center Avalanche.

Stars, ktorí viedli 3:1 na zápasy, nevyužili ani druhú možnosť na ukončenie série. O postupujúcom tak rozhodne siedmy zápas.

"Najlepší hráči súpera sú produktívni, kým tí naši nie. V tejto fáze sezóny musia opory zabrať. Bez toho to nepôjde," povzdychol si tréner Dallasu Rick Bowness.

Andrej Sekera, ktorý nastúpil tradične v tretej obrannej dvojici, odohral 14 minút a 41 sekúnd a zblokoval štyri strely.

Domov»Hokej»NHL»Dallas so Sekerom nerozhodol ani na druhý pokus, Colorado vyrovnalo sériu