Futbalisti Írska po prehre.
Futbalisti Írska po prehre. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. sep 2020 o 20:14

Šporar pomohol Slovincom k triumfu.

BRATISLAVA. Futbalisti Írska, ktorí budú 8. októbra súperom Slovenska v semifinále baráže na EURO 2020, prehrali v nedeľu v Lige národov s Fínskom 0:1.

O víťazstve severanov v dueli 4. skupiny B-divízie v Dubline rozhodol v 63. minúte striedajúci Fredrik Jensen.

V bránke Fínov chytal spoľahlivo slovenský rodák Lukáš Hrádecký.

Šporar bol pri výhre Slovinska

V úvodnom zápase 4. skupiny zvíťazil Wales nad Bulharskom 1:0. O triumfe Walesu rozhodla hlavička Neca Williamsa vo štvrtej minúte nadstaveného času.

Walesania sú so šiestimi bodmi na čele tabuľky, aj v úvodnom dueli vo Fínsku uspeli 1:0.

Maďari prehrali v 3. skupine v budapeštianskej Puskás aréne s Ruskom 2:3.

Slovinci v základnej jedenástke s bývalým útočníkom Slovana Bratislava Andražom Šporarom zdolali v 3. skupine C-divízie Moldavsko 1:0.

Fati sa stal najmladším strelcom Španielska

Futbalisti Španielska zvíťazili v dueli A-divízie nad Ukrajinou 4:0. Úvodné dva góly domácich strelil Sergio Ramos, tretí zásah pridal Ansu Fati a štvrtý Ferran Torres.

V ďalšom dueli 4. skupiny remizovali Švajčiari na vlastnej pôde s Nemeckom 1:1.

Španieli rozhodli o zisku troch bodov v prvom polčase. V Madride sa ujali vedenia už v tretej minúte, keď Ramos premenil jedenástku, v 29. minúte sa stopér Realu Madridu presadil hlavou po centri Daniela Olma.

Ďalší úder zasadil Ukrajincom Fati po ukážkovej strele spoza šestnástky. Vo veku 17 rokov a 311 dní sa stal najmladším strelcom v histórii španielskej reprezentácie.

Doterajší rekord držal Juan Errazquin, ktorý dal ešte v roku 1925 hetrik Švajčiarsku ako 18-ročný. V závere riadneho hracieho času prikrášlil triumf domácich Torres.

Nemci opäť stratili body

V Bazileji v zápase medzi Švajčiarskom a Nemeckom sa hral od začiatku svižný futbal.

Hostia otvorili skóre v 14. minúte po umiestnenej strele Ilkaya Gündogana k žrdi.

Švajčiari mali potom viacero šancí na vyrovnanie, Emir Seferovič ich ešte nevyužil.

Podarilo sa to však Silvanovi Widmerovi, ktorý v 58. minúte zariadil deľbu bodov.

Na čele tabuľky je so štyrmi bodmi Španielsko, nasledujú Ukrajina (3 b.), Nemecko (2 b.) a Švajčiarsko (1 b.).

Gól: 63. Jensen

Zostava Írska: Randolph - Doherty, Duffy, Egan, Stevens - Molumby, Arter, Brady - O'Dowda (60. Robinson), Idah (68. McGoldrick), Connolly (77. McClean)

4.Andorra20020:11 b

Domov»EURO 2021»Nemci stratili body, Španieli boli suverénni. Íri pred barážou proti Slovensku prehrali