Ronaldo strelil úžasné góly a pokoril míľnik, Francúzi zdolali Chorvátov

Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. sep 2020 o 22:20

Belgicko rozstrieľalo Island.

BRATISLAVA. Futbalisti Francúzska zvíťazili v utorňajšom dueli A-divízie Ligy národov nad Chorvátskom 4:2.

V repríze finále majstrovstiev sveta z roku 2018 rozhodli v Paríži o svojom triumfe dvoma gólmi v druhom polčase.

Francúzi majú v 3. skupine na konte plný počet bodov rovnako ako vedúce Portugalsko, ktoré zvíťazilo vo Švédsku 2:0 dvoma gólmi Cristiana Ronalda.

Brankár si dal smolný gól

Chorváti sa na prázdnom Stade de France ujali vedenia v 17. minúte, keď sa po rohovom kope presadil zvnútra šestnástky Dejan Lovren.

V úplnom závere prvého polčasu Francúzi otočili skóre - najskôr Antoine Griezmann volejom vyrovnal a potom po strele Anthonyho Martiala do žrde si brankár hostí Dominik Livakovič nešťastne zrazil loptu do siete.

Po zmene strán ešte striedajúci Josip Brekalo vyrovnal na 2:2, no obranca Dayot Upamecano a Olivier Giroud z penalty zariadili dvojgólové víťazstvo Francúzov.

Pred Ronaldom je už len Daei

Ronaldo rozhodol dvoma gólmi o triumfe Portugalska na ihrisku Švédska 2:0 a ako prvý európsky hráč sa dostal cez stogólovú métu v národnom drese.

Jubilejný stý presný zásah v reprezentácii zaznamenal v 45. minúte z priameho kopu, keď exportnou strelou približne z 23 metrov ponad múr do pravého horného rohu bránky nedal šancu brankárovi Robinovi Olsenovi.

Potrestal tak faul domáceho stredopoliara Gustava Svenssona, ktorý navyše musel po druhej žltej a následnej červenej karte predčasne opustiť ihrisko.

V 72. minúte potom Ronaldo, ktorý chýbal v úvodnom vystúpení obhajcov trofeje proti Chorvátsku pre infekciu v palci na nohe, pridal ďalší výstavný gól spoza šestnástky a stanovil konečné skóre duelu.

V historickej tabuľke reprezentačných strelcov figuruje Ronaldo so 101 gólmi na druhej priečke. Dosiahol ich v 165 medzištátnych dueloch.

Na čele je Iránec Ali Daei so 109 zásahmi v 149 zápasoch. Na treťom mieste je Ferenc Puskás s 84 gólmi.

Weissovo Gruzínsko remizovalo

Futbalisti Belgicka sú so šiestimi bodmi na čele 2. skupiny, keď v Bruseli deklasovali Island 5:1. Dvoma gólmi sa pod to podpísal Michy Batshuayi.

V Kodani sa medzi Dánskom a Anglickom zrodila bezgólová remíza.

Gruzínsko pod vedením slovenského trénera Vladimíra Weissa st. remizovalo doma so Severným Macedónskom 1:1. V tabuľke 2. skupiny C-divízie im patrí so štyrmi bodmi priebežne druhá priečka.

Gruzínci viedli od 13. minúty po góle Tornikeho Okriašviliho z penalty, súper však ešte do prestávky vyrovnal zásluhou Stefana Ristovského.

V 64. minúte videl červenú kartu za hostí Visar Musliu, no Gruzínsko presilovku na víťazný gól nevyužilo.

V druhom dueli skupiny si Arménsko doma poradilo s Estónskom 2:0.

Liga národov UEFA - utorok, výsledky

Divízia A - skupina 2

• Belgicko - Island 5:1 (2:1)

Góly: 17. a 69. Batshuayi, 13. Witsel, 50. Mertens, 80. Doku - 10. H. Fridjónsson

• Francúzsko - Chorvátsko 4:2 (2:1)

Góly: 43. Griezmann, 45.+1 Livakovič (vl.), 65. Upamecano, 77. Giroud (z 11m) - 16. Lovren, 55. Brekalo

• Švédsko - Portugalsko 0:2 (0:1)

Góly: 45. a 77. Ronaldo, ČK: 44. Svensson (Švéd.)

1.Portugalsko22006:16
2.Francúzsko22005:26
3.Švédsko20020:30
4.Chorvátsko20023:80

Divízia C - skupina 1

• Luxembursko - Čierna Hora 0:1 (0:0)

Gól: 90.+3 Bečiraj (z 11 m), ČK: 85. Martins (Lux.)

Divízia C - skupina 2

• Gruzínsko - Severné Macedónsko 1:1 (1:1)

Góly: 13. Okriašvili (z 11 m) - 33. Ristovski, ČK: 64. Musliu (S. Mac.)

Divízia D - skupina 2

• San Maríno - Lichtenštajnsko 0:2 (0:2)

Góly: 3. Hasler, 14. Y. Frick

1.Lichtenštajnsko11002:03
2.Gibraltár11001:03
3.San Maríno20020:30

Domov»Futbal»Reprezentácie»Liga národov»Ronaldo strelil úžasné góly a pokoril míľnik, Francúzi zdolali Chorvátov