Dallas so Sekerom nezvládol druhý zápas, Vegas nestrelil ani gól

Andrej Sekera (vľavo) v zápase play off NHL Vegas - Dallas.
Andrej Sekera (vľavo) v zápase play off NHL Vegas - Dallas. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|9. sep 2020 o 07:00

Hokejisti Vegas vyrovnali stav série.

NHL play off - konferenčné finále, 2. zápas

Las Vegas - Dallas 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Góly: 25. Stastny (Pacioretty, McNabb), 29. Karlsson (Theodore , Stastny), 35. Nosek (Stephenson, Roy)

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 16:51 min, raz vystrelil na bránku, rozdal jeden bodyček, zablokoval štyri strely, dvakrát získal a dvakrát stratil puk/

/stav série - 1:1/

EDMONTON. Hokejisti Vegasu Golden Knights zvíťazili v druhom zápase finále play off Západnej konferencie nad Dallasom Stars 3:0.

O triumfe rozhodli v druhej tretine, v ktorej strelili všetky tri góly a vyrovnali stav série na 1:1.

Švédsky brankár Robin Lehner sa blysol shutoutom, keď zlikvidoval všetkých 24 striel hráčov Dallasu.

V drese zdolaných Stars odohral 16:51 min slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý raz ohrozil Lehnera a rozdal jeden bodyček.

Lehner napodobnil Thomasa a Fleuryho

Obrovitý Švéd sa stal len štvrtým brankárom za uplynulých 15 rokov so štyrmi shutoutami v jednom play off.

V roku 2011 to dosiahli Tim Thomas z Bostonu Bruins a Roberto Luongo z Vancouveru Canucks, pred dvomi rokmi Fleury práve v drese Vegas.

"Odohrali sme výborný zápas. Chlapci boli od začiatku pripravení, predčili sme ich v nasadení a v rýchlosti. Bola to paráda a dobrý výkon tímu mi uľahčil situáciu," povedal pre nhl.com Lehner.

Stephenson: Boli sme uštipnutí hadom

V prvej tretine ešte hráči Vegas nenašli cestu k prekonaniu Antona Chudobina, ale v druhej časti zvýšili tlak a dočkali sa odmeny.

Skóre otvoril v 25. minúte Paul Šťastný a ukončil veľké trápenie útočníkov Vegas. Tí nedali gól proti súperovi s brankárom medzi žrďami 276 minút a 24 sekúnd od štvrtého zápasu druhého kola proti Vancouveru.

"Nejaký čas sme boli uštipnutí hadom. Som rád, že sme získali späť naše kúzlo. Máme skvelý tím, na čo sme hrdí a keď hráme svoju hru, tak sme nezastaviteľní," povedal pre tsn.ca útočník Chandler Stephenson.

Dve a pol minúty po Šťastného góle využil presilovku William Karlsson a skvelú fázu Vegas uzavrel po nádhernej biliardovej akcii Tomáš Nosek. Medzitým ešte neuznali rozhodcovia zásah obrancu Shea Theodorea.

"V prvom zápase sme nehrali našu hru. Dnes sme sa k nej vrátili a keď sme strelili prvý gól, tak sme hrali presne to, čo vieme. Tlačili sme sa do bránky a pekne sme si vymieňali puky," povedal tréner Golden Knights Peter DeBoer.

Oettinger sa zapísal do štatistík NHL

Chudobin dostal tri góly z 27 striel a po druhej tretine ho vystriedal Jake Oettinger, ktorý si pri debute v NHL pripísal päť zákrokov a neinkasoval. Tréner Stars Rick Bowness nehádzal vinu na ruského brankára.

"Anton bol jedinou príčinou, prečo sme prehrávali 0:3. Bez neho by to bolo 0:6," povedal kouč Dallasu.

Dvadsaťjedenročný Američan Oettinger sa stal prvým brankárom za uplynulých 55 rokov a vôbec jediným v expanznej ére (od 1967-68), ktorý v profilige debutoval v konferenčnom finále, alebo ligovom semifinále.

Sekera takmer polovicučasu na ľadu odohral v oslabení. V početnej nevýhode bol na ľade 7 minút a 19 sekúnd, najviac zo všetkých aktérov zápasu.

Slovenský zadák zblokoval štyri strely, podobne ako jeho náprotivok Nate Schmidt z Vegas. Tretí zápas je na programe v noci na piatok.

Domov»Hokej»NHL»Dallas so Sekerom nezvládol druhý zápas, Vegas nestrelil ani gól