US Open 2020

Ženy - dvojhra - štvrťfinále

Serena Williamsová (USA-3) - Cvetana Pironkovová (Bul.) 4:6, 6:3, 6:2

Viktoria Azarenková (Biel.) - Elise Mertensová (Belg.-16) 6:1, 6:0

NEW YORK. Bieloruská tenistka Viktoria Azarenková suverénne postúpila do semifinále dvojhry na grandslamovom turnaji US Open.

Azarenková stratila jediný gem

Vo štvrťfinále deklasovala šestnástu nasadenú Belgičanku Elise Mertensovú 6:1, 6:0. Zápas trval iba hodinu a 14 minút.

Súvisiaci článok Stalo sa to prvý raz v histórii. Slávny turnaj ovládli matky Čítajte

Azarenková zabojuje o finálovú účasť proti Američanke Serene Williamsovej, ktorá v pozícii nasadenej trojky zdolala Bulharku Cvetanu Pironkovovú 4:6, 6:3 a 6:2.

Azarenková sa prebojovala do svojho prvého grandslamového semifinále od roku 2013. Mertensovej nedala šancu, súperkino podanie zlomila v zápase šesťkrát, kým svoje stratila iba raz.

Urobila iba 11 nevynútených chýb a predviedla 21 víťazných úderov. Bývalá svetová jednotka a víťazka nedávneho turnaja Western & Southern Open v New Yorku natiahla víťaznú sériu už na 10 zápasov.

Serena Williamsová: Nikdy sa nevzdávam

Pironkovová, ktorá sa tento rok vrátila do súťažného diania po trojročnej pauze, vzdorovala iba v prvom sete.

V piatej hre ukoristila podanie súperky a napokon sa ujala vedenia 1:0. Potom však tretia nasadená Williamsová zabrala. Hoci prehrala svoj prvý servis v druhom dejstve, vzápätí zaváhanie napravila.

Kľúčový moment prišiel v ôsmom geme, Američanka získala brejkbal, ktorý potvrdila a vyrovnala na 1:1.

V rozhodujúcej časti hry už nenechala nič na náhodu, vypracovala si vedenie 4:2 a v závere nepripustila drámu. Triumf podčiarkla záverečnou čistou hrou. Williamsová ťažila zo skvelého servisu, keď dosiahla dvadsať es.

Williamsová dosiahla svoje 106. víťazstvo na US Open a v semifinále vo Flushing Meadows sa predstaví po štrnásty raz v kariére.

"Nikdy sa nevzdávam. Na začiatku som bola trochu unavená, ale s tým musím niečo spraviť, ak chcem víťaziť. Je to neuveriteľné, ako sa mi podarilo vrátiť do zápasu," uviedla Williamsová podľa agentúry AP.

Tridsaťosemročná Američanka je tak stále v hre o svoj 24. grandslamový titul v kariére. Ak by ho dosiahla, vyrovná rekord Margaret Courtovej. O finálovú účasť zabojuje proti víťazke zápasu Victoria Azarenková - Elise Mertensová.