Černáka delia od finále len dve výhry. Tampa rozhodla deväť sekúnd pred koncom

Erik Černák (v strede). (Autor: TASR/AP)

Hokejisti Tampy vyhrali v sérii aj druhý zápas.

NHL - play off - finále Východnej konferencie

Tampa Bay - NY Islanders 2:1

Góly: 19. Hedman (Goodrow), 60. Kučerov (McDonagh) - 2. Martin (Leddy)

/obranca Erik Černák (Tampa) odohral 15:36 min, raz vystrelil na bránku, rozdal dva bodyčeky, zablokoval dve strely, dvakrát stratil a raz získal puk/

/stav série: 2:0/

EDMONTON. Hokejisti Tampy Bay Lightning uspeli aj v druhom súboji finále play off Východnej konferencie NHL. V noci na štvrtok zdolali New York Islanders 2:1 a v sérii vedú 2:0 na zápasy.

Slovenský obranca Erik Černák odohral za Tampu 15:36 minúty a pripísal si jeden strelecký pokus. Tretí duel je v Edmontone na programe v noci na sobotu o 2.00 SELČ.

Kučerov: Stretli sme sa očami

Víťazný gól Lightning strelil 8,8 sekundy pred koncom riadneho hracieho času ruský útočník Nikita Kučerov.

Tampa v záverečných sekundách zavrela Islanders v ich pásme, Yanni Gourde a Ondřej Palát ešte Semjona Varlamova neprekonali, ale podarilo sa to Kučerovovi strelou bez prípravy po krížnej prihrávke obrancu Ryana McDonagha.

"Stretli sme sa očami. Vedel som, čo spraví a on asi vedel, čo spravím ja. Dal mi pekný krížny pas a mne už zostávalo len trafiť bránku. Urobil to skvele," uviedol pre nhl.com hrdina zápasu.

"Je to krutá prehra. Stále veríme, že môžeme túto sériu vyhrať. Keď budeme hrať ako dnes, tak rozhodne šancu máme. Po debakli sme zareagovali dobre, ale musíme ešte nájsť cestu k víťazstvám," povedal útočník štvrtej formácie Islanders Matt Martin, ktorý otvoril skóre duelu

Hedman natiahol úspešnú sériu

Tampa vyrovnala minútu a pol pred koncom prvej tretiny zásluhou Victora Hedmana, švédsky obranca prekonal Varlamova strelou od modrej čiary a dal svoj siedmy gól v play off.

"Do nášho prvého gólu hrali Islanders dobre, tlačili nás. Gól zo záveru tretiny nám pomohol a naštartovali sme sa," povedal Hedman, ktorý skóroval vo štvrtom zápase za sebou.

Dlhšiu sériu v play off spomedzi obrancov mal v histórii NHL len Paul Coffey, ktorý sa v roku 1983 zapísal medzi strelcov v piatich stretnutiach v rade.

Tampa prišla o produktívneho Pointa

Škvrnou na víťazstve Lightning je zranenie najproduktívnejšíeho hráča tímu a druhého najlepšie bodujúceho hráča celej play off Braydena Pointa, ktorý odstúpil zo zápasu v druhej tretine.

Dvadsaťštyriročný center sa pravdepodobne zranil na konci prvej tretiny, keď spadol pri mantineli po kontakte s obrancom Islanders Ryanom Pulockom.

V druhej časti sa ešte na ľad vrátil, ale absolvoval len dve striedania a potom ľad opustil.

"Zatiaľ nemám správy o jeho zdravotnom stave. Viem, že s jeho povahou a súťaživosťou bolo aj pre neho veľmi ťažké prijať fakt, že sa nemohol vrátiť na ľad. Uvidíme aké správy budú zajtra," povedal tréner Tampy Jon Cooper.

Lightning vyhrali šiesty zápas play off za sebou a priblížili sa k postupu do tretieho finále v klubovej histórii (2004, 2015). Víťazstvo vychytal Andrej Vasilevskij, ruský brankár zastavil 27 striel Islanders.

Domov»Hokej»NHL»Černáka delia od finále len dve výhry. Tampa rozhodla deväť sekúnd pred koncom