Dallas so Sekerom dosiahol dôležité víťazstvo, predĺženie trvalo len pár sekúnd

Alexander Radulov rozhoduje zápas Dallas - Las Vegas.
Alexander Radulov rozhoduje zápas Dallas - Las Vegas. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|11. sep 2020 o 06:23

Slovák si pripísal plusový bod.

NHL play off - konferenčné finále, 3. zápas

Dallas - Las Vegas 3:2 pp (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 40. Oleksiak (Heiskanen, Comeau), 48. Benn (Seguin, Hanley), 61. Radulov (Pavelski, Benn) - 44. Theodore (Stone, Marchessault), 53. Tuch (Karlsson)

Brankári: Chudobin (38 zákrokov) - Lehner (20 zákrokov)

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 15:17 minúty, do štatistík si pripísal jeden plusový bod, dva bodyčeky, tri zablokované strely a jednu stratu puku/

/stav série - 2:1/

EDMONTON. Hokejisti Dallas Stars zvíťazili v treťom zápase finále play off Západnej konferencie NHL nad hráčmi Vegas Golden Knights 3:2 po predĺžení a v sérii sa ujali vedenia 2:1.

Rozhodujúci gól strelil po 31 sekundách predĺženia ruský útočník Alexander Radulov.

Slovenský obranca Andrej Sekera odohral v drese víťazného tímu 15:17 minúty a zaznamenal plusový bod.

Radulov pri góle zavrel oči

Dallas v zápase ani raz neprehrával, Vegas však dokázalo dvakrát jeho tesný náskok zmazať. Pod triumf texaského klubu sa podpísal kapitán Jamie Benn gólom a asistenciou pri víťaznom zásahu.

Pred ním rozohral akciu cez Joea Pavelského, ktorý našiel krížnym pasom voľného Radulova, ten si nakorčuľoval z krídla do kruhu na vhadzovanie a jeho strela zápästím zapadla od pravej žŕdky do bránky.

"'Pavelski to urobil výborne, videl ma na druhej strane klziska a poslal skvelú prihrávku. Ja som iba zavrel oči a vystrelil," opísal Radulov rozhodujúci zásah.

Ruský krídelník strelil druhý najrýchlejší gól v predĺžení duelu play off v klubovej histórii.

Skôr sa podarilo skórovať iba Steveovi Paynovi v roku 1981, ktorý rozvlnil sieť iba 22 sekúnd od prvého buly v predĺžení prvého zápasu štvrťfinálovej série s Buffalom.

V tretej tretine si akoby strelili do nohy

Oporou Stars bol brankár Anton Chudobin, ktorý zlikvidoval 38 striel súpera. "Bez neho by sme nedostali zápas do predĺženia," pochválil ruského brankára tréner Stars Rick Bowness.

Golden Knights v tretej tretine prestrieľali súpera 18:4.

"V tretej časti sme si akoby sami strelili do nohy. Našťastie, Chudobin chytal fantasticky. Predviedol parádne zákroky, treba mu zložiť poklonu," dodal kouč.

Štvrtý duel je na programe v noci na nedeľu o 2.00 SELČ.

Domov»Hokej»NHL»Dallas so Sekerom dosiahol dôležité víťazstvo, predĺženie trvalo len pár sekúnd