Tyler Johnson, Carter Verhaeghe a Erik Černák.
Tyler Johnson, Carter Verhaeghe a Erik Černák. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. sep 2020 o 07:07

Slovenský obranca pri jednom góle asistoval.

EDMONTON. Hokejisti New Yorku Islanders uspeli v treťom súboji finále play off Východnej konferencie NHL.

V noci na sobotu si poradili s oslabenou Tampou Bay Lightning 5:3, v drese zdolaných Lightning si bod za asistenciu pripísal slovenský obranca Erik Černák. Jeho tím vedie v sérii 2:1, štvrtý duel je v Edmontone na programe v nedeľu o 21.00 SELČ.

Víťazný gól Islanders strelil v 57. minúte Brock Nelson a 36 sekúnd pred koncom stretnutia Jean-Gabriel Pageau spečatil gólom do prázdnej bránky triumf svojho tímu.

Islanders dosiahli prvé víťazstvo v sérii, hoci stratili dvojgólové vedenie 3:1. Tampa v záverečnej tretine gólmi Ondřeja Paláta a Tylera Johnsona dokázala zmazať manko.

Newyorčania vstúpili do série debaklom 2:8, potom prehrali gólom deväť sekúnd pred koncom a teraz čelili tomu, že by prehrávali 0:3 na zápasy.

"Je to naša štvrtá séria v tejto play off. Museli sme sa zmieriť s prehrou v dvojnásobnom predĺžení, prekonali sme ťažké situácie. Sústredíme sa vždy na to, čo sa v danom momente deje.

Situácie z minulosti neriešime, to sú staré správy. Naši hráči sú veľmi odolní a za každých okolností hľadajú cestu k víťazstvu," povedal podľa nhl.com tréner New Yorku Barry Trotz.

Pred zápasom si aktéri minútou ticha pripomenuli obete teroristického útoku z 11. septembra 2001.

Islanders prerušili šesťzápasovú víťaznú sériu Tampy Bay v play off.

"Je to ťažká prehra. Musíme to hodiť za hlavu, poučiť sa z toho a pozerať sa dopredu. Už nemôžeme zmeniť to, čo sa stalo," povedal obranca Tampy Victor Hedman, ktorý neskóroval prvýkrát po štyroch zápasoch.

play off NHL 2019/2020 - finále Východnej konferencie

New York Islanders - Tampa Bay 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)

Góly a asistencie: 13. Clutterbuck (Pulock, M. Martin), 32. Pelech (Pageau, Barzal), 34. Beauvillier (B. Nelson, D. Toews), 57. B. Nelson (Beauvillier, Jo. Bailey), 60. Pageau (Jo. Bailey) – 17. Sergačov (Gourde), 43. Palát (Sergačov, Sergačov), 53. T. Johnson (Černák, Verhaeghe)

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, A. Greene, Leddy – Lee (C), Barzal, Eberle – Beauvillier, B. Nelson, Jo. Bailey (A) – M. Martin, Pageau, Clutterbuck – Komarov (A), Brassard, Dal Colle.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) –Hedman (A), Shattenkirk, Sergačov, Černák, McDonagh (A), Bogosian, L. Schenn –Palát, Cirelli, Kučerov – Goodrow, Gourde, Coleman – Verhaeghe, Stephens, T. Johnson – Maroon, Paquette.

/obranca Erik Černák (Tampa) si pripísal jednu asistenciu, dvakrát vystrelil na bránku, pripísal si jeden plusový bod a na ľade strávil 17:22 minút/

/Tampa vedie v sérii 2:1/

Domov»Hokej»NHL»Stratili vedenie, ale vyhrali. Islanders prerušili víťaznú sériu Černákovej Tampy