1.Mathieu van der PoelHolandskoAlpecin-Fenix4:19:23 h
3.Matteo FabbroTalianskoBora-Hansgrohe+ 4 s
4.Wilco KeldermanHolandskoSunweb+ 9 s
5.Alex Aranburu DebaŠpanielskoAstana+ 10 s
6.Simon YatesV. BritániaMitchelton-Scott+ 10 s

LORETO. Holandský cyklista Mathieu van der Poel triumfoval v predposlednej 7. etape pretekov Tirreno - Adriatico.

Jazdec tímu Alpecin-Fenix bol najsilnejší v dojazde do záverečného kopca a trať dlhú 181 kilometrov z mesta Pieve Torina do Loreta zvládol za 4:19:23 hodiny.

Druhý skončil Portugalčan Ruben Guerreiro (EF Pro Cycling) a tretí finišoval Talian Matteo Fabbro (Bora-Hansgrohe), obaja stratili štyri sekundy.

"Bola to neuveriteľná etapa, oveľa ťažšia ako som očakával. Tím odviedol skvelú prácu, keď ma doviedol do úniku. Vedel som, že v poslednom stúpaní pred cieľom musím ísť naplno. Fabbro bol predo mnou a keď som ho obehol, vedel som, že som vyhral. Z tohto víťazstva som veľmi šťastný," povedal víťaz.

Na čele celkového poradia sa udržal Brit Simon Yates z Mitcheltonu-Scott, ktorý má náskok 16 sekúnd pred Poliakom Rafalom Majkom z tímu Bora-Hansgrohe.

Tretí Brit Geraint Thomas (Ineos Grenadiers) stráca 39 sekúnd.

V pondelok je na programe záverečná 8. etapa - časovka jednotlivcov v San Benedette del Tronto dlhá 10,1 km.

6.Wilco KeldermanHolandskoSunweb+ 59 s

Domov»Cyklistika»Van der Poel v závere predstihol jazdca Bory a vyhral predposlednú etapu na Tirrene