Adrián Guľa.
Adrián Guľa. (Autor: fcviktoria.cz/LadislavNussbauer)
TASR|13. sep 2020 o 21:27

Štepanovský strelil gól a bol vylúčený.

PRAHA. V treťom kole českej futbalovej ligy zvíťazila Sparta Praha na ihrisku Karvinej 5:2 a zostáva tak jediným tímom bez straty bodu.

Sparťania prehrávali po necelej polhodine už 0:2 po presnom zásahu Michala Papadopulosa a vlastnom góle Davida Lischku.

Hostia však ešte do polčasu vyrovnali zásluhou Adama Hložeka a Bořka Dočkala, ktorý premenil pokutový kop. Po zmene strán Sparta pridala tri góly zásluhou Ladislava Krejčího, Hložeka a Libora Kozáka.

Nováčik Zbrojovka Brno má naďalej na konte výhier nulu, keď prehral na pôde Zlína 1:3. O jediný presný zásah Brna sa postaral v 27. min Peter Štepanovský, ktorý však v 41. minúte dostal po druhej žltej karte červenú.

Viktoria Plzeň, v základnej zostave s Miroslavom Káčerom, zdolala Mladú Boleslav 2:1. Za hostí premiérovo nastúpil Róbert Mazáň.

Česká liga - 3. kolo:

Karviná - Sparta Praha 2:5 (2:2)

Góly: 22. Papadopulos, 28. Lischka (vlastný gól) - 41., 56. Hložek, 45.+2 Dočkal (z 11 m), 53. Krejčí, 82. Kozák

/R. Mikuš nastúpil v 62. min, M. Janečka (obaja Karviná) hral od 87. min - D. Holec (Sparta) bol na lavičke náhradníkov/

Zlín - Brno 3:1 (1:1)

Góly: 23. Fantiš, 49. Jiráček, 54. Jawo - 27. Štepanovský

/M. Hlinka hral od 85. min, M. Rakovan (obaja Zlín) bol na lavičke náhradníkov - A. Čermák hral celý zápas, P. Štepanovský (obaja Brno) nastúpil v základnej zostave, v 27. min strelil gól a v 41. min po druhej ŽK bol vylúčený/

Plzeň - Mladá Boleslav 2:1 (1:1)

Góly: 21. Beauguel, 74. Hejda - 32. Mašek

/M. Káčer (Plzeň) hral do 67. min a dostal ŽK - R. Mazáň (Mladá Boleslav) hral do 78. min/

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Sparta predviedla parádny obrat, vyhrala aj Plzeň. Mazáň debutoval v českej lige