Futbalisti MFK Ružomberok - ilustračná fotografia.
Futbalisti MFK Ružomberok - ilustračná fotografia. (Autor: Dušan Hein - TASR)
Športové prenosy SME, TASR|15. sep 2020 o 16:00

Poprad vypadol s tímom z piatej ligy.

LIPANY. Futbalisti fortunaligového FK Senica prekvapujúco vypadli už v 3. kole Slovenského pohára - Slovnaft Cupu.

V utorňajšom stretnutí prehrali na pôde účastníka tretej najvyššej súťaže TJ Rovinka 2:3.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble zvíťazil v 3. kole na trávniku TJ ŠK Sokol Jakub vysoko 8:1, dohrávky 2. kola zvládli ďalší dvaja fortunaligisti.

MFK Zemplín Michalovce uspel na ihrisku TJ Mladosť Kalša 2:1 a MFK Ružomberok si poradil s domácim ŠK Odeva Lipany 4:0.

• SK Belá - Poprad 1:0 (0:0)

• Slávia Staškov - Liptovský Mikuláš 3:4 (2:3)

• Slovenské Ďarmoty - Banská Bystrica 0:6 (0:1)

• ŠK Odeva Lipany - Ružomberok 0:4 (0:2)

• TJ Jakub - Zlaté Moravce 1:8 (0:3)

• K. Nové Mesto - Petržalka odložené

ONLINE PRENOS: Lipany - Ružomberok (futbal, NAŽIVO, LIVE, stream, video, Slovnaft Cup, Slovenský pohár, 2. kolo, dnes, utorok)

Slovenský pohár - Slovnaft cup  2020/2021
15.09.2020 o 16:00
Lipany
0:4
(0:2, 0:2)
90+2 minúta
Ružomberok
Góly: 25. Kmeť, 45+1. Jacko (vla.), 73. Gerec, 86. Almási. ŽK: 23. Kovalčík (LIP), 68. Vysočan (LIP), 77. Kamenec (LIP), 80. Hovančík (LIP) – 50. Filinský (RUZ), 77. Almási (RUZ). Rozhodca: Pavol Greško – Anton Perát, Simeon Vass. Diváci: 850.
Ružomberok zaslúžene postúpil do 3. kola Slovnaft Cupu po tom, čo zdolal Lipany 4:0. Do polčasu hostia viedli o dva zásahy, rovnaký počet pridali aj v záverečnej dvadsaťminútovke. Lipany bohužiaľ boli vyrovnaným súperom len počas úvodnej štvrťhodiny.

90
Piaty gól neprichádza, hostí to ale mrzieť ani nemusí.
89
Hostia ešte získali rohový kop.
88
Nadstavovať sa bude maximálne obligátna minútka, hoci sa nehralo o čosi viac. O všetkom je však posledných 15 minút rozhodnuté, Pavol Greško tak nemá dôvod tento duel naťahovať.
86
goalRužomberok dal gól!
Tak sa aj deje, toto bola už iba kozmetická úprava výsledku. Do streleckej listiny sa zapísal i striedajúci LADISLAV ALMÁSI.
85
Ružomberok nepúšťa Lipany k lopte, favorit by ešte rád skrášlil svoj triumf ďalším gólom.
84
Hosťujúci hráči založili nebezpečný útok, ktorý bol zakončený šikovnou strelou. Tá smerovala do priestoru bránky. Gólman si na svoje konto pripíše dôležitý zákrok.
84
changeStriedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Martin Boďa, prichádza Alex Holub.
82
Nedovolené bránenie prieniku pozdĺž postrannej čiary znamená nedovolený zákrok a loptu pre hostí.

80
yellowCardŽltú kartu dostáva Juraj Hovančík (ŠK Odeva Lipany).
79
Po udeľovaní trestov sa nehralo vyše minútu, teraz však už môžeme pokračovať. Odeva vhadzuje na úrovni pokutového územia súpera.
79
changeStriedanie v tíme ŠK Odeva Lipany: z ihriska odchádza Radoslav Kamenec, prichádza Ján Blaško.
77
yellowCardŽltú kartu dostáva Radoslav Kamenec (ŠK Odeva Lipany).
Žltú kartu dostáva Ladislav Almási (MFK Ružomberok).
76
Lipany po rohovom kope donútili Krajčírika riešiť vzniknutú situáciu, k zníženiu však neprišlo.
75
Štvrťhodina do konca, teraz ide najmä o to, aby sa nikto nezranil.
74
changeStriedanie v tíme ŠK Odeva Lipany: z ihriska odchádza Roman Kovalčík, prichádza Aleš Štroncer.
Striedanie v tíme ŠK Odeva Lipany: z ihriska odchádza Slobodan Andrić, prichádza Lukáš Didik.
Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Štefan Gerec, prichádza Ladislav Almási.
Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Peter Ďungel, prichádza Matej Madleňák.
73
Na prelome minút prichádza tretí zásah do rakvy Lipian a tu už nemôže byť pochýb o tom, že Ružomberok je v 3. kole Slovnaft Cupu. Úspešným strelcom je ŠTEFAN GEREC.
71
Pokus hostí o založenie akcie stredom ihriska, to im ale nevyšlo podľa predstáv a o loptu prichádzajú.
69
Krajčírik vzápätí zasahovať nemusí, dopredu ide Ružomberok.
68
Vôbec nie zlý pokus domáceho hráča, koncovka narobila gólmanovi hostí výrazné problémy.
68
yellowCardŽltú kartu dostáva Marcel Vysočan (ŠK Odeva Lipany).

64
Hostia sa môžu chytať za hlavu, rohy sa takto nemôžu zahrávať. Do útoku už mieria domáci.
63
V krátkom časovom slede vidíme aj rohový kop MFK.
62
Ani táto štandardka sa gólom neskončí. Hostia prečkali tento center do šestnástky.
61
Štandardná situácia spoza rohovej zástavky. Domáci zahrávajú roh.
60
Výlet ofenzívneho záložníka hostí sa končí neúspešným osobným súbojom. Vhadzovať budú domáci.
58
Obaja brankári si v krátkom časovom slede pripísali po jednom zákroku, pre Krajčírika to bol vôbec prvý zásah pri strele súpera v dnešnom dueli.
58
changeStriedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Adam Brenkus, prichádza Dalibor Takáč.
Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Dávid Filinský, prichádza Marek Zsigmund.
56
Tlak Liptákov sa končí ziskom rohu.
54
Neuspela ani Odeva a treťoligista musí cúvať dozadu.
52
Futbalista hostí sa z pravého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.
51
Po faule v strede ihriska sa stále nehrá. Ružomberok si musí dávať pozor na prípadnú červenú kartu, ktorá by mohla veľa zmeniť.
50
yellowCardŽltú kartu dostáva Dávid Filinský (MFK Ružomberok).
48
Operácia po ľavom krídle sa skončila načasovaným zákrokom domáceho obrancu. Je po šanci.

46
changeStriedanie v tíme ŠK Odeva Lipany: z ihriska odchádza Lukáš Micherda, prichádza Marcel Vysočan.
46
Začal sa druhý polčas.
Gólom na 2:0 si Ružomberok prakticky poistil postup do 3. kola Slovnaft Cupu. Lipany však majú ešte druhý polčas na to, aby s tým niečo urobili.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+3
Jeden z hráčov Lipian má zdravotné problémy, čiže sa bude hrať ešte o pár sekúnd navyše.
45+1
Týmto momentom je pravdepodobne rozhodnuté! Dvojgólové vedenie pre favorita, Ružomberok jednou nohou v treťom kole. Nešťastný moment pre MÁRIA JACKA, ktorý si strelil vlastný gól...
45+1
Nadstavujú sa dve minúty.
45
Rohový kop pre Ružomberok.
44
Hostia sa po sérií krátkych prihrávok dostali až k bránke súpera, odkiaľ strieľali len mimo bránky. Nasledovať bude odkop.
43
Futbalista Lipian to s aktivitou prehnal. Rozhodca odpískal útočný faul.
42
Zisk lopty v strede poľa, domáci futbalisti sa z obrannej fázy prehupli do útočnej.
40
Ružomberčania reagujú dobrou prihrávkou až do šestnástky, Pavol Greško ale avizuje útočný faul.
38
Lepšie uplynulé minúty z pohľadu Odevy znamenajú aj vyrovnané držanie lopty.
37
Prihrávky to neboli zlé, avšak finálna fáza znovu nebola dostatočná na prekonanie obranného valu Ružoberka. Ten sa teraz posúva smerom dopredu.
36
Treťoligista sa ale veľmi rýchlo oklepal a získal loptu späť na svoje kopačky.
35
Hlavný rozhodca teraz rezolútne posúdil situáciu a nariaďuje voľný kop. Proti pravidlám hral jeden z domácich futbalistov.
33
Avšak kombinácia Liptákov úspech nepriniesla, kapitán Lipian Peter Bartoš bude rozohrávať od vlastnej svätyne.
32
Po výbornej obrannej práci prechádzajú do útoku hostia.
30
Polhodina duelu za nami. Ružomberok po pomalšom štarte do zápasu strelil pred piatimi minútami gól a je psychicky na koni. Kalša štyrikrát vystrelila, štyrikrát lopta letela mimo bránu.
29
Domáci futbalista sa z ľavého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.
28
changeStriedanie v tíme ŠK Odeva Lipany: z ihriska odchádza Marek Mišenko, prichádza Juraj Hovančík.
27
Vyzeralo to nádejne s touto kombináciou domácich, všetko to ale stroskotalo na nepresnosti.
25
Liptáci sa chvíľu zahrievali, ale za posledných desať minút na ihrisku dominovali. Výsledkom toho je otvárací gól MATÚŠA KMEŤA.
23
yellowCardŽltú kartu dostáva Roman Kovalčík (ŠK Odeva Lipany).
21
Faul hráča hostí v okolí deliacej čiary. Voľný kop bude zahrávať jeden z domácich futbalistov.
19
Veľmi rýchlo sa hra presťahovala späť pred Krajčírika po faule na pravom krídle. Nákop do šestnástky presný nebol, nasleduje iba odkop od brány.
18
Výsledkom toho je prvý zákrok dňa, kedy svoje schopnosti preukázal Bartoš v bráne Lipian.
17
Hosťujúci hráč získal loptu v stredovom kruhu a ihneď zakladá akciu cez os ihriska.
15
Je z toho štvrtá strela mimo brány od Odevy. No, tak Ružomberok v prvej štvrťhodine výrazne v defenzíve.
14
Štandardná situácia spoza rohovej zástavky. Lipany zahrávajú roh.
12
Ani toto zakončenie domáceho celku neohrozilo svätyňu hostí.
10
Nepodarená akcia zľava, hráč hostí si takto svoj atak určite nepredstavoval. Bude sa kopať od domácej svätyne.
9
Domáci hráč sa individuálnym spôsobom dostal až do šestnástky súpera, kde však v kľúčovom momente o loptu prišiel.
7
Odeva pokračuje v streleckej aktivite, avšak ani druhá koncovka Krajčírika nepotrápila.
6
Prvý z vážnejších atakov Ružomberka, postranný arbiter odmával ofsajd.
5
Ďalšie zakončenie zatiaľ neprichádza, domáci ale ukázali sympatické počínanie na úvod duelu.
4
Lipany začali aktívne, po nepresnej strele prichádza rohový kop.
2
Strelecký pokus spoza šestnástky mieri vedľa. Vykopávať sa bude od bránky hostí.
1

ŠK Odeva Lipany: Bartoš (C) – Kamenec, Popovec, Jacko, Dlugoš, Mišenko, Andrić, Kraľovič, Pyda, Micherda, Kovalčík
Náhradníci: Šupka – Vysočan, Štroncer, Didik, Hovančík, Blaško

MFK Ružomberok: Krajčírik – Maslo (C), Kmeť, Mrva, Gerec, Boďa, Čurma, Múdry, Filinský, Brenkus, Ďungel
Náhradníci: Macík – Takáč, Kochan, Madleňák, Zsigmund, Holub, Almási

Rozhodca: Pavol Greško – Anton Perát, Simeon Vass.
Lipany sú už zvyknuté na duely s tímami z Fortuna ligy v skorých fázach Slovnaft Cupu. Minulé roky to bola okrem iného Žilina, teraz to bude po postupe cez Dvorníky – Včeláre Ružomberok. Odeve sa darí aj v III. lige Východ, kde jej patrí priebežná druhá pozícia.

Pre hostí z Liptova bude štart v pohári ideálnou možnosťou na vôbec prvú výhru v sezóne. Ružomberčania vo Fortuna lige získali doteraz len štyri body za štyri remízy, dvakrát k tomu prehrali, čo rezultuje v desiate miesto. Aj preto sa MFK môže odraziť k lepším zajtrajškom práve na pôde Lipian.
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose z odloženého zápasu 2. kola Slovnaft Cupu medzi ŠK Odeva Lipany a MFK Ružomberok.

Stretnutie sa začne o 16:00.